Skocz do zawartości

Aplikacja O Zieloną Kartę Przez Osobę Niepełnoletnią


Synyster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Założyłem na tym forum konto głównie po to, by dowiedzieć się kilku spraw, które wypisze poniżej. Chciałbym też na samym początku przeprosić, gdyż pytania, które zadam na 80% były już gdzieś tutaj na forum wymieniane, a wiem jak niektórych powtarzanie chociażby jednego wątku strasznie drażni...

Po pierwsze chciałbym się dowiedzieć, czy składanie aplikacji o zieloną kartę przez osobę niepełnoletnią w ogóle ma sens. W wymaganiach napisane jest, że trzeba posiadać pełne wykształcenie śrendnie, na dzień dzisiejszy uczę się w liceum, które ukończe właśnie w 2014 roku, czyli wtedy kiedy ta loteria ma mieć miejsce. Moje pytanie dotyczy więc tego, czy można zgłosić swoją aplikację, "na wyrost" że tak powiem? :)

Moje drugie pytanie wiąże się też z pierwszym, gdyż jeżeli nie będzie możliwe złożenie przeze mnie wniosku o zieloną kartę, może to zrobić ktoś z rodziny, lub pełnoletnie rodzeństwo, czy wtedy ja jako syn/brat, będę mógł liczyć na jakiekolwiek przywileje związane z ewentualnym posiadaniem karty przez rodzinę?

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wymaganiach napisane jest, że trzeba posiadać pełne wykształcenie śrendnie, na dzień dzisiejszy uczę się w liceum, które ukończe właśnie w 2014 roku, czyli wtedy kiedy ta loteria ma mieć miejsce. Moje pytanie dotyczy więc tego, czy można zgłosić swoją aplikację, "na wyrost" że tak powiem? :)

Nie. Musisz byc pełnoletni w momencie składania wniosku.

Moje drugie pytanie wiąże się też z pierwszym, gdyż jeżeli nie będzie możliwe złożenie przeze mnie wniosku o zieloną kartę, może to zrobić ktoś z rodziny, lub pełnoletnie rodzeństwo, czy wtedy ja jako syn/brat, będę mógł liczyć na jakiekolwiek przywileje związane z ewentualnym posiadaniem karty przez rodzinę?

W Twoim przypadku musieliby być to rodzice. Rodzeństwo oraz inni krewni nie mogą Ciebie podpiąć pod wniosek. Pozostaje późniejsze sponsorowanie, ale możliwość sponsorowania rodzeństwa jest wyłącznie dla obywateli i trwa kilkanaście lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, w momencie składania podania musi spełnić wszystkie warunki uczestnictwa w loterii. Tyle że wiek nie jest warunkiem, a wykształcenie lub staż w pracy.

Fakt :D Błędnie założyłam że WSZYSCY którzy spełniają warunki tyczące wykształcenia i pracy musza mieć ukończone 18 lat, z uwagi na system edukacyjny w Polsce. Chyba że i ten się zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestnik programu DV musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych: Osoba ubiegająca się o wizę DV musi posiadać pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat, w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego, jakie musi spełniać główny uczestnik loterii DV zawiera odpowiedź na pytanie #13 Często Zadawanych Pytań Frequently Asked Question #13.

Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełnia się żadnego z podanych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...