Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja lubie ameryke / podoba mi sie za :

Infrastrukturę drogową (hajłeje :P)

Siła nabywcza pieniądza ( to akurat normalne w krajach rozwiniętych)

to ze ludzie niczym sie nie przejmują , są wyluzowani i usmiechnieci

większe perspektywy rozwoju ( tak mi sie wydaje)

łatwiej załozyc własny biznes (tak mi sie wydaje)

nieprzekupną policje

nie podoba mi sie ameryka za:

to ze jest tam wielka ilośc przybyszów z całego swiata( nie zebym był rasistą :P)

grube kaleki (sorry ale to jest normalnie TRAGEDIIAAAAAA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie ameryke / podoba mi sie za :

Infrastrukturę drogową (hajłeje :P)

Siła nabywcza pieniądza ( to akurat normalne w krajach rozwiniętych)

to ze ludzie niczym sie nie przejmują , są wyluzowani i usmiechnieci

większe perspektywy rozwoju ( tak mi sie wydaje)

łatwiej załozyc własny biznes (tak mi sie wydaje)

nieprzekupną policje

nie podoba mi sie ameryka za:

to ze jest tam wielka ilośc przybyszów z całego swiata( nie zebym był rasistą :P)

grube kaleki (sorry ale to jest normalnie TRAGEDIIAAAAAA)

pacio a kiedy byles w Ameryce ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę logiki by się przydało - to, że łatwo dostać prawo jazdy, to znaczy, że się potem nie ma doświadczenia? To się zdobywa jeżdżąc autem, a nie zdając egzaminy po 5 razy.

Po części muszę się z Tobą zgodzić, iż praktyka czyni mistrzem. Ale z drugiej strony w jakiej grupie wiekowej są najtragiczniejsze wypadki. Kiedyś czytałem raport, że najczęstrzymi sprawcami kolizji, stłuczek są nie doświadczeni kierowcy, którzy nie posiadają prawa jazdy dłużej niż 2 lata, którzy zdali egzamin do trzech podejść. Najbezpieczniej jeżdzą osoby, które przeszły kursy doszkalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jeżdżą osoby, które używają mózgu... Nie trzeba do tego ani przechodzić dokształcających kursów ani w ogóle przechodzić kursów (jak w USA). Trzeba się nie popisywać przed kolegami i znać poziom swoich umiejętności jako kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jeżdżą osoby, które używają mózgu... Nie trzeba do tego ani przechodzić dokształcających kursów ani w ogóle przechodzić kursów (jak w USA). Trzeba się nie popisywać przed kolegami i znać poziom swoich umiejętności jako kierowca.

Bardzo dobre stwierdzenie. Mózgu :), :), :), ;). Podpisuję się pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Ja lubie ameryke / podoba mi sie za :

Infrastrukturę drogową (hajłeje :P)

Siła nabywcza pieniądza ( to akurat normalne w krajach rozwiniętych)

to ze ludzie niczym sie nie przejmują , są wyluzowani i usmiechnieci

większe perspektywy rozwoju ( tak mi sie wydaje)

łatwiej załozyc własny biznes (tak mi sie wydaje)

nieprzekupną policje

nie podoba mi sie ameryka za:

to ze jest tam wielka ilośc przybyszów z całego swiata( nie zebym był rasistą :P)

grube kaleki (sorry ale to jest normalnie TRAGEDIIAAAAAA)

..czyż nie jest to właśnie niesamowite, że tyle" przybyszów z całego" chce tam żyć...? , szuka jeszcze czegoś, czego nie znalazła w swoim kraju.. Wiem, to Twoje subiektywne odczucie.. a mnie się nasunęło takie... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się,że tu gdzie mieszkam jest ciepło i słonecznie przez cały rok, w Polsce wiadomo pogoda jest kapryśna i jest zimno.

Ludzie w większości są przyjaźnie nastawieni, bardziej wyluzowani, pomocni.

Infrastruktura drogowa jest super, na autobusy też nie narzekam ;)

Bezdomni dostają darmowe jedzenie, mają darmowe prysznice, wode na każdym rogu. Nawet nie mając pracy ludzie tu nie zginą.

Siła nabywcza dolara i generalnie więcej się zarabia, żyję w wyższym standardzie niż w Polsce.

Służby porządkowe działają szybko i sprawnie, policja przyjeżdza w 3 minuty ;) a na wypadek zagrożenia tsunami od razu akcja ewakuacyjna i jakoś tak czuje sie bezpieczniej;)

Nie podoba mi się, że jestem daleko od domu i rodziców. W ogóle że daleko od Europy, bo generalnie jestem fanką Europy :P

Czasami mam wrażenie że ludzie pod fasadą tej uprzejmości są nieszczerzy i tak na prawde nie wiem co myślą, bo ciągle sie uśmiechają...

Aha jeszcze nie podoba mi się że tu gdzie mieszkam biali są w mniejszości i niekiedy da się odczuć że nie jest sie mile widzianym.

Wszechobecny konsumpcjonizm, ciągłe nastawienie na robienie kasy, kupowanie masy żarcia i wyrzucanie połowy. Tłuste i niezdrowe jedzenie.

Przerażają mnie koszty służby zdrowia, niby jak jest ubezpieczenie to nie jest tak źle ale jakoś ciągle mam to w głowie, że jak coś poważnego sie stanie to nie wypłace sie z rachunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...