Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Imigrantow w niej od cholery...

A na serio - zupelnie nic o ameryce nie wiesz (wnioskujac z Twojego postu) - dlaczego chcesz wyemigrowac ?

No trochę to byłoby dziwne jakby mało imigrantów było w USA. :)

Tak na serio skąd mam wiedzieć jak nigdy nie byłem (po to taki temat założyłem). To, co wiem to wiem - od cioci z opowieści jak jeszcze tam była z 15 lat temu (można powiedzieć że to już historia) . Z filmów fabularnych i dokumentalnych. Z telewizji np. CNN. Mniej z książek, bo ostatnio to mam coraz mniej czasu na ich czytanie.

Dlatego prosiłem Was żebyście Wy napisali jak tam jest.

Co do Emigracji to nie jest takie pewne jak będę miał już wizę to pogadamy, ?dlaczego?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie do wszystkich z Was odpiszę.:) Napiszę ogólnie do wszystkich.

Ciekawa sprawa rozwinęła się miedzy Wami na temat kierowców. Muszę stwierdzić że z opowiadań zdobyć prawo jazdy jest stosunkowo łatwo więc przypuszczam, że kierowcy amerykańscy nie to że nie umieją jeździć ale że nie mają doświadczenia. Za to polscy kierowcy doświadczenie posiadają, za to kultury za krzty.

Co do segregacji śmieci to muszę się z Wami zgodzić różnie to jest w różnych miastach. Byłem ostatnio w Poznaniu i muszę przyznać że jest to miasto schludne. Nie to co Warszawa.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie to ze wszedzie jest daleko, komunikacja miejska jest straszna. I to chyba jedna rzecz ktora mi przeszkadza. Poza tym zyje mi sie tutaj cudownie. Nie chcialabym mieszkac znowu w Polsce. Brakowaloby mi tej roznorodnosci i rzeczy, ktorych w PL nie ma. Tu jest wiekszy wybor w sumie wszystkiego :) Drogi tez sa lepsze niz w PL. Mozna sobie spokojnie podrozowac bez gubienia sie w malych zadupiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z ubolewaniem musze stwierdzic ze kultury tutejsi kierowcy nie maja za grosz, ja mam codziennie problem z wyjechaniem z pracy. Nie wpusci zaden chociaz za chwile i tak sie zatrzymuje bo juz ma korek. Po kilku latach mieszkania w UK wciaz nie moge sie przyzwyczaic a juz mi 4 rok w USA leci.

A jesli chodzi o styl jazdy, jezdza tak jak ich ojcowie bo to ojcowie ich ucza. Pol biedy jesli tata czuje samochod, ale znam takich co sami nie potrafia jezdzic a dzieci ucza, pozniej dzieci jezdza tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z ubolewaniem musze stwierdzic ze kultury tutejsi kierowcy nie maja za grosz, ja mam codziennie problem z wyjechaniem z pracy. Nie wpusci zaden chociaz za chwile i tak sie zatrzymuje bo juz ma korek. Po kilku latach mieszkania w UK wciaz nie moge sie przyzwyczaic a juz mi 4 rok w USA leci.

to dawno w Polsce nie mieszkales. w porownaniu do kierowcow w PL, USA to pierwsza klasa :P oczywiscie generalizuje, bo wiadomo wszystkich do jednego worka wrzucac nie nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...