Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuję za pierwsze posty i proszę o więcej. Ja jako, że mieszkam w Polsce i nigdy jeszcze nie byłem w stanach (ale bardzo się interesuję), mogę powiedzieć że lubię Amerykę za wolność, możliwość wyboru, łatwiejsze życie. Zaś nie lubię za to, że panują tam gigantyczne korki (ponoć), służba zdrowie jest w pełni płatna (chyba), i od strony globalnej tak troszkę metaforycznie - jak Ameryka kichnie, to reszta świata jest chora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi chodników.

No wlasnie mialam napisac,ze tez mnie to denerwuje,plus to,ze jak juz jest gdzies jakis chodnik to zima nie jest odsniezony.

Sluzba zdrowia mnie sie podoba,jak masz ubezpieczenie to nie sa wielkie koszta splaty rachunkow,

Podoba mi sie to,ze ludzie sa inni niz w PL,chodzi o to,ze jakos sa milo nastawieni,mowia hay bay nawet cie nie znajac,czasami zagaduja.W sklepach sprzedawcy od razu cie witaja i nie chodza za toba krok w krok po calym sklepie zerkajac czy nic nie pakujesz do torby.jakos tak kulturalnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze taka kultura nie dotyczy kazdej osoby

i czasami musisz udowadniac ze nie jest sie wielblodem ale widac ze co czlowiek to inne odczucie i czlowiek tez pozostaje czlowiekiem

i kogo sie poznaje,poznalo i moze od tego nalezy zaczac ..

moze tez tutaj zacznijmy uzywac usmiechow,jak sie masz bez oodpowiedzi na pytania,taka bedzie Nasza pomoc na forum 2 osobie ;)

ciekawie bedzie sie dzialo bo samym usmiechem oraz jak sie masz za dlugo sie nie pojedzie

chyba ze ktos jest tak nie zalezny i umie sobie poradzic ze wszystkim ze da sobie rade z tym tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeszkadza ich podejście do recycling, oszczędzania energi czy wody... Wszechobecne siatki w supermarketach, bardzo mało koszów do segregacji śmieci i dobrej edukacji odnośnie dbania o środowisko (na przykład tam, gdzie mieszkam, miasto SAMO zajmuje się recyclingiem śmieci, a nie przerzyca tego na obywateli). W tych kwestiach Stany są bardzo w tyle za Europą i mam nadzieję, że sie to szybko zmieni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich podejscie do recycklingu - przynajmniej tu gdzie mieszkam - jest takie ze mamy oddzielny pojemnik na recyclables i w kazdy wtorek wystawia sie przed dom, oddzielna smieciarka przyjezdza i je zabiera. W Polsce wszystko sie wrzuca do kupy z reszta smieci... To samo maja tesciowie mieszkajacy 200 mil dalej wiec to dosc powszechne zdaje sie...

Wiec to lepsze podejscie niz widzialem w Polsce / Europie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie tak myślałam jak pisałam, że odnośnie Polski to pewnie nie we wszystkich miejscach jest tak samo i zaraz ktoś napisze, że u niego wcale sie nie segreguje.. U mnie w domu od dobrych 10 lat każdy mieszkaniec dostawał specjalne siatki do segregacji plastiku, papieru i szkła, więc taka postawa była mi wpajana przez długi czas.

W kwestii Europy szczególnie myslałam pod kątem Niemiec i Francji, bo jak tam mieszkałam, to naprawdę byłam pod wrażeniem segregacji, oznaczeń na opakowaniach produktów i tego, że ludzie naprawdę przestrzegali wytycznych, zgniataja kartony, butelki i puszki przed wrzuceniem do kosza itp.

Tutaj w Stanach zauważyłam tego zdecydowanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...