Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przepadam też za amerykańską czekoladą - szczeglnie Hershey's - ich czekolada smakuje (jak dla mnie) jak wymiociny. Zawsze ze sklepu zabieram czekolade europejską jesli juz mam na nia ochote :P Wiem, ze kazdy ma inne kubki smakowe, jeden sie bedzie zachwycal flakami czy golonką, a ja tego nie tknę, no, ale poprostu mowie, co mi sie nie podoba ;)

Potwierdzam. Również niezbyt podchodzi mi smak ichniejszej czekolady, podobnie rzecz się ma z jogurtami. Europejskie wynalazki są zdecydowanie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Większość jogurtów ma idealnie gładką konsystencję, chociażby La Yogurt, a europejskie są inne poprzez dodane kawałki owoców, czy inne cuda, które nadają mu całkiem inny smak.

ALE zdecydowanie na plus wypada amerykańska pizza. Dużo bardziej smakuje mi niż nasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie lubie w stanach tego jak ludzie podchodza do religii. podchodzi pod fanatyzm.

? Tu jest praktycznie całkowity rozdział religii od państwa - żaden klecha nie bierze udziału w polityce, kościołów przeróżnych jest setki i każdy sobie wierzy w co chce i większości zupełnie to nie przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu, zgadzam sie bardziej mi chodzi o wierzacych. jesli juz ktos wierzy w cos ( bardziej kierunek chrzescijanie) to wszystko sie w ogol tego kreci. slowo "Bog" prawie w kazdym zdaniu slychac. mialam np: sytuacje, ze jedna taka pani postawila sobie na celu zbawic moja dusze, i kuzwa non stop mnie nekala rozymi pierdolami, a gdy jej w koncu powiedzialam, ze szanuje jej wiare ale nie zycze sobie aby ktos pchal to na mnie i nie zapisze sie na godziny czytania bibli tak jak ona to co srode robila, to poplakala sie i zaczela na mnie wrzeszczec (tak wrzeszczec!!!) , ze jestem niedojrzala i zamknieta na prawde. to sie dopiero nazywa psycho :P wlasnie o takim podejsciu mowilam. w polsce nie spotkalam sie z nikim kto by pchal swoja wiare i staral sie mnie nawrocic. wlasciwie wiekszosc to olewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi fanatyzm religijny kojarzy się właśnie z Polską. Jest to widoczne zwłaszcza wśród osób starszych. Polacy generalnie są zamknięci na inne religie/brak wyznania. Jeżeli mówimy o ludziach młodych to tu widać zdrowsze, bardziej tolerancyjne podejście. W przypadku ludzi trochę starszych (myślę głównie o grupie wiekowej od 40 lat w górę) często brakuje akceptacji i zrozumienia tego, że miliardy ludzi wierzą w coś innego lub nie wierzą wcale. Nie oszukujmy się, kościół katolicki ma w naszym kraju monopol na religię. To kolejna siła polityczna w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze pojedz do USA i tam zobaczysz jak kto wyglada,jak opisala to Pelasia

wtedy ocenisz co jest i jak jest :)

znam takich co przyjezdzaja do Polski szukac wiernych :)

co do Polityki to zawsze bedzie w niej religia,czy to w wiekszym czy tez mniejszym stopniu,kazdy o tym wie z Politykow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...