Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No właśnie, skoro przy bankach jesteśmy, to czy tu w ogóle istnieje taki mechanizm jak w Polsce, że mam numer konta i wykonuje nań przelew z własnego banku? Bo do tej pory spotkałem się tylko z EFT (sami mi z konta wyciągają) lub wypisywaniem czeków. Przecież możliwość wykonania przelewu międzybankowego to ogromna wygoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, skoro przy bankach jesteśmy, to czy tu w ogóle istnieje taki mechanizm jak w Polsce, że mam numer konta i wykonuje nań przelew z własnego banku? Bo do tej pory spotkałem się tylko z EFT (sami mi z konta wyciągają) lub wypisywaniem czeków. Przecież możliwość wykonania przelewu międzybankowego to ogromna wygoda...

Nie za bardzo rozumiem, po co ci przelewy tutaj?

Tak jak napisal c4r0 takze w "Chase" mozna za darmo transferowac pieniadze miedzy kontami w tym samym banku,(mam ich 4 ), przelew do innego banku tez jest ale jest to koszt ok $20 za przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, po co ci przelewy tutaj?

Tak jak napisal c4r0 takze w "Chase" mozna za darmo transferowac pieniadze miedzy kontami w tym samym banku,(mam ich 4 ), przelew do innego banku tez jest ale jest to koszt ok $20 za przelew.

Tak, miedzy wlasnymi kontami w tym samym banku to wiem, regularnie przelewam... ale w Polsce przyzwyczajony bylem do np. zwracania kumplowi kasy przelewem, to co, tu mu czek wypisze? Jeszcze oczywiscie ksiazeczki czekowe kosztuja :P Kase oczywiscie do reki dac moge, ale przelew w takim przypadku byl rozwiazaniem super... no i $20? Wow... Jak juz mowilem, kwestia przyzwyczajenia i chyba fakt przyzwyczajenia sie do posiadania wszystkiego w moim banku za darmo :P

Wydawalo mi sie, ze jak mam czyjs numer konta w dowolnym banku to wyslanie tam kasy nie powinno byc karkolomnym ani kosztownym zajeciem - a jednak, takie rzeczy to tylko w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...