Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chlopie jakby byla taka katastrofa w Stanach to o niczym innym bys w telewizji nie slyszal.... Zapomniales juz co bylo po 9/11? Wiesz, w Polsce tez jak nie chcesz ogladac TV to nie musisz -- nikt Cie nie zmusza, ale mowienie o byciu "zalewanym Smolenskiem" kojarzy mi sie jedynie z bardzo ignorancką postawą i zwolennikami POlandii Tuska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawsze amerykanki podobały. ten typ urody. Oczywiście nie te co sie żywią w fast foodach. ten tym "amerykński" urody. Choć sam nigdy nie byłem w USA to zawsze podobało mi się podejście stróżów prawa do wszystkiego....Może to wina programów typu "policjanci z Alaski"? Sam nie wiem. Oni zawsze wiedzą co im wolno a co nie. Są zdecydowani i nie cackają się z nikim.

Ja tam chyba wolę polki. Tu gdzie mieszkam jest dużo dziewczyn typu "hot laska" niczym z czasopism czy reklam, ale jak się chce znaleźć dziewczynę która jest po prostu ładna a nie wygląda jakby zaraz szła na imprezę, to łatwo się jej nie znajdzie. Co do policji to też odnoszę wrażenie, że w USA policjanci przejawiają tak jakby większy zdrowy rozsądek niż u nas. Wiadomo, że jak ktoś się zacznie kłócić to praktycznie skończy w areszcie, ale jak się kulturalnie pogada to bardziej przypomina to rozmowę z człowiekiem niż w Polsce. Ale amerykanie często mi mówią, że wcale tak nie jest i jeśli mam takie zdanie to znaczy że jak do tej pory w kontaktach z policją miałem farta :P Nie dalej jak tydzień temu jechałem do pewnego parku i patrzę, że ulica zamknięta... Jakiś maraton czy coś i zamknęli, żeby ludzie mieli gdzie biec. Podjechałem do jakiegoś radiowozu tam (przy tym przejeżdżając przez znak "zakaz wjazdu", bo radiowóz stał dalej), otwieram szybę i pytam policjanta czy park też jest zamknięty, czy nie. Powiedział, że otwarty i że muszę wrócić na autostradę, zjechać dwa zjazdy dalej i cośtam cośtam. Pyta czy zrozumiałem i czy trafię - mówię, że nie bardzo. Rzucił "ok, follow me" i zapilotował mnie radiowozem pod sam park, życzył miłego dnia i wrócił do maratonu! Nie wyobrażam sobie takiego czegoś w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie jakby byla taka katastrofa w Stanach to o niczym innym bys w telewizji nie slyszal.... Zapomniales juz co bylo po 9/11? Wiesz, w Polsce tez jak nie chcesz ogladac TV to nie musisz -- nikt Cie nie zmusza, ale mowienie o byciu "zalewanym Smolenskiem" kojarzy mi sie jedynie z bardzo ignorancką postawą i zwolennikami POlandii Tuska....

Pewnie i bym slyszal jakby sie to stalo w USA, ale od czasow WTC tutejsze sluzby juz razcej nie wpozwola na ponowne porwanie samolotow przy uzyciu plastikowych sztuccow...................Miejmy nadzieje, ze i polski rzad nastepnym razem nie wsadzi calej wierchuszki i prezydenta do tego samego samolotu - az dziw bierze ze do tej pory za takie uhybienie nie polecialy glowy.................I nie chce tu porownywac obu sytuacji bo nie o to w tym temacie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prędko odwiedzę Amerykę. Moja zona powiedziała, iż najpierw później a potem wcale. Każdy ma jakieś marzenia. Moja pensja 1600zł jak dobrze pójdzie wystarcza nam opłacenie wynajmowanego mieszkania plus prąd i gaz. Nie zostaje mi prawie nic. Moja zona pracuje na umowę -zlecenie i ma około 1100zł. Z tego żyjemy. Jeden miesiąc bez pracy i leżymy i kwiczymy dlatego nie mam jakiegoś parcia na szkło by polecieć do USA. Oczywiście chciałbym, zobaczyć Las Vegas, może Alaska. Może życie się odmieni, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce-nie bede pisac nazwy miasta,wjechalem tak samo jak cr40 w takie cos,i o dziwo straz miejska kazala za soba jechac i mnie ladnie wyprowadzili :)

a zdarzenie mialo miejsce rok temu :)

i teraz jaka jest Straz Miejska ,Policja?>czyzbym mial takie szczescie jak c4r0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja a jaka rodzine masz na mysli?bo ja mam niby bliska ale prawie kazdy mowi ze jest drogo i nic nie wysle ;)

Mam na myśli rodzinę i znajomych w Polsce :) już mam "liste życzeń" z elektroniką dla każdego, tylko jeszcze czekam na dostawe ipadów z mainlandu bo narazie wszystko zostało wysprzedane. Musiałam sie zapisać na liste oczekujących na zakup...heheheh ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...