Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

Do rzeczy, za ktore lubie Ameryke moge dzisiaj dorzucic jedna rzecz: notariusze sa dostepni powszechnie i ich uslugi, np. w banku, sa darmowe. W przeciwienstwie do Polski, gdzie... no wlasnie, kto choc raz mial te watpliwa "przyjemnosc", ten wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

OJ dawno mnie nie było na forum. Sprawy "biznesowe".

Dziękuję jeszcze raz, że znajdujecie czas na przybliżenie swojej opinii na temat Ameryki.

*Bardzo ciekawy jest temat banków. Myślałem że Usa przoduje w usługach bankowości elektronicznej, ale się chyba myliłem.

*Co do sprawy "Smoleńskiej" to starajmy się unikać tego tematu. Sprawa jest drażniąca i podzieliła już połowę Polski na dwa obozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie podoba sie to ze bardzo latwo tam o sprawe sadowa, z praktycznie kazdego powodu ktos cie moze pozwac i ma wielka szanse by wygrac. Opieka zdrowotna, a raczej jej koszty (slyszalem ze wezwanie karetki w NY to 1000$ :D hmmm, za latwo o pozwolenie na bron...korki, meksykanie haha :D

A podoba mi sie wszystko oprocz tego wyzej a szczegolnie JEZYK ktory kocham i ludzie ktorzy sa otwarci i usmiechnieci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialem ze kazdy do kazdego jest otwarty.... przeciez wiadomo ze trafiaja sie ludzie mniej ufni oraz bardziej ale porownujac USA do polski to mimo ze tam nigdy nie bylem wiem ze z ludzmi normalnie mozna zagadac, usmiechnac sie i na ciebie sie krzywo ta osoba nie popatrzy tak jak w polsce, no chyba ze jest to jakis wyjatek.

Nie musze pytac zadnego adwokata bo to to akurat w jakims stopniu symbolizuje ameryke...

http://www.tvfanatic.com/2012/03/south-park-season-premiere-review-you-can-always-sue-somebody/

nawet w south park'u wysmiewaja sie z tej durnoty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to normalnie zagadac ?co to znaczy dla Ciebie taka normalna rozmowa?

czyzby w Polsce nie mozna juz bylo normalnie rozmawiac ,,a no mozna i usmiechac sie i wogole

dla mnie nie sa wazne usmiechy a cos innego,jak serce a tego nigdy dosc wszedzie

ja moge sie w Polsce,czy tez zagranica usmiechac ale juz dostac cos od kogos to juz jest cos i pamietaj o tym obojetnie gdzie bys nie byl i przebywal

usmiech to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everybody sue somebody :) to też Polska mentalność. Zobaczcie ile jest u nas rozpraw rocznie, ile sąsiadów się wykłóca, procesuje o głupoty, z czystej nienawiści. Jest teraz, było w PRL i wcześniej. Tylko teraz sądownictwo to większy biznes, bo ludzie są bardziej cywilizowani w kategorii środków prowadzenia sporu, a kiedyś takie sprawy załatwiało się z pomocą rękoczynów, przemocy. A skala była podobna jak nie większa, więc z dwojga złego to wolę już dzisiejszy model sprawiedliwości.

Sly wiadomo, że różni są ludzie, trzeba uważać. Ale generalizacje są jednak generalnie ogólnikową prawdą. Coś tam pokazują, jakiś trend, ogólną zasadę. To nie jest tak, że jakiś stereotyp czegoś tam nie pokazuje. Może przerysowuje (głównie różnice), ale prawdy w min dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly wiadomo, że różni są ludzie, trzeba uważać. Ale generalizacje są jednak generalnie ogólnikową prawdą. Coś tam pokazują, jakiś trend, ogólną zasadę. To nie jest tak, że jakiś stereotyp czegoś tam nie pokazuje. Może przerysowuje (głównie różnice), ale prawdy w min dużo.

Zgadzam się.

@sly6

Nikt tu nie przedstawia naukowych dowodów. Chodzi o subiektywne odczucia. Nikt nie mówi, że wszyscy ludzie są mili ale bądźmy szczerzy. Ameryka i Polska to nie dwa jednakowe kraje jak czasem to przestawiasz w swoich wypowiedziach. Widać pewne różnice, czasem na korzyść USA, czasem Polski ale (prawie) nigdy nie można postawić znaku równości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...