Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko bezpośrenio do Poloni Amerykańskiej mieszkającej w okolicach Chicago. Ostatnio szperając w necie natrafiłem na fajny programik ze stacjami radiowymi z różnych rejonów świata. W tym programie jest radiostacja - WNVR 1030 AM Chicago. Pytanie moje właśnie dotyczy tej radiostacji: Czy Polonia słucha tego radia, czy może jakieś innej radiostacji polonijnej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanko bezpośrenio do Poloni Amerykańskiej mieszkającej w okolicach Chicago. Ostatnio szperając w necie natrafiłem na fajny programik ze stacjami radiowymi z różnych rejonów świata. W tym programie jest radiostacja - WNVR 1030 AM Chicago. Pytanie moje właśnie dotyczy tej radiostacji: Czy Polonia słucha tego radia, czy może jakieś innej radiostacji polonijnej. :)

Kiedy większość polskich stacji jest w internecie po co sobie zawracać głowę stacjami polonijnymi? Nic ciekawego nie oferują. jak słuchałem tej z Chicago, to ciągle jakieś kryptoreklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1080AM wietrzne radio. Nie wiem od ktorej nadaja bo tak rano nie wstaje ale bez przerwy od rana do 3PM i potem od 4PM do 7PM.

Kzielu niektorzy sluchaja i FM i AM, co kto lubi :)

Pozdrawiam

Też jest ta radiostacja w tym programie troszeczkę jej posłucham zobaczę, czym się różni od 1030 AM.

Dziękuję za informację. Także POZDRAWIAM.

Kiedy większość polskich stacji jest w internecie po co sobie zawracać głowę stacjami polonijnymi? Nic ciekawego nie oferują. jak słuchałem tej z Chicago, to ciągle jakieś kryptoreklamy.

Raczej odbieram radiostacje polonijne jako źródło informacji lokalnej tak jak np. TVP Warszawa czy TVP Olsztyn w Polsce. Sądzę, iż osoby znające dobrze język oglądają anglojęzyczną telewizję czy radio. Niestety muszę się nieco z Tobą zgodzić, że jakościowo trochę im brakuje. Co do reklam czy kryptoreklam muszę zaznaczyć iż każda stacja telewizyjna czy radiowa stosuję takie metody - z tego pozyskują pieniądze na funkcjonowanie. Dziękuję za twoją opinie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując bezpośrednio do pytania w temacie i obchodów święta Dnia Niepodległości w Polsce.

Podoba mi się w amerykanach to w jaki sposób odnoszą się do swojego Państwa, może czasem wygląda to zbyt dumnie - niektórych to drażni. Dla mnie jest to przejaw dużego patriotyzmu. Szacunek dla hymnu, dla flagi (sposób jaki jest zwijana przez żołnierzy powoduje dreszcze).

Natomiast wstyd mi być polakiem patrząc na to co wydarzyło się wczoraj (zresztą jak co roku) w Warszawie. Wszyscy idą pokojowo świętować, a kończy się jak zawsze.

Dla ludzi tam obecnych (choc napewno nie wszystkich) uznajecie się za wielkich patriotów (z każdej strony politycznej) a takim zachowaniem tylko niszczycie patriotyzm u polaków !

Sami siebie zabijamy jako naród

z14928874V,Marek-Raczkowski-dla-Gazeta-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać, że Ci co uciekli z Europy do Ameryki i założyli to Państwo, uciekali właśnie przed Narodowościowcami w szerokim tego słowa znaczeniu i nie chcieli mieć z nimi nic do czynienia.

My niestety zostaliśmy tu i musimy znosić trudy tej mentalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się w amerykanach to w jaki sposób odnoszą się do swojego Państwa, może czasem wygląda to zbyt dumnie - niektórych to drażni.

No właśnie, zastanawiam się dlaczego niektórych to drażni. Czy to źle być dumnym ze swojej ojczyzny? A niech np. jakiś Polak powie, że nie jest dumny ze swojego kraju to zaraz znajdzie się tłum rodakow, co go zmiesza z błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...