Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, zastanawiam się dlaczego niektórych to drażni. Czy to źle być dumnym ze swojej ojczyzny? A niech np. jakiś Polak powie, że nie jest dumny ze swojego kraju to zaraz znajdzie się tłum rodakow, co go zmiesza z błotem.

Z Polski to ja jestem dumny. Z Polaków nie za bardzo. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Muszę sprostować, że pisząc niektórzy NIE MIAŁEM oczywiście namyśli siebie !

Dla mnie jest to coś pięknego i takiego niezwykle naturalnego. Szacunek do flagi, hymnu, historii...

Ile razy słucham opowiści dziadka, jak to było strasznie, ile krwi przelanej, jak ludzie jednoczyli się w trudnych chwilach, zawsze jest to takie hmm budujące, a potem przychodzi taki 11 listopada i pewnie połowa Warszawy martwi się o okna w mieszkaniach a auta parkuje poza miastem...

ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi bo jak kto nazwales narodowosciowcow nie ma w USA ;)

Ludzie kiedys uciekali przezd nie tylko nimi,jest wiele przykladow innych jak zabory,glod i tak mozna by wymieniac bez konca..zobacz sobie historie Kanady co bylo,jak wyjezdzali,tam tez sie dowiesz innych ciekawych spraw :)

Tak nalezy byc dumnym z Polski,dokonan

gorzej z jej obywatelami obojetnie gdzie by nie byli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rzeczy, za ktore lubie Ameryke moge dzisiaj dorzucic jedna rzecz: notariusze sa dostepni powszechnie i ich uslugi, np. w banku, sa darmowe. W przeciwienstwie do Polski, gdzie... no wlasnie, kto choc raz mial te watpliwa "przyjemnosc", ten wie...

Bo tutaj notariusz to zupelnie inna funkcja. Kolezanka, ktora ma malusienkie biuro podrozy ma uprawnienia notariusza. W mojej pracy, kolega, ktory z wyksztalecenia jest prawnikiem, rowniez ma uprawnienia notariusza. Ich uzyskanie jest duzo latwiejsze ale nie wiem czy skala uprawnien jest podobna do tych w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Amerykanów lubię za to o czym wspominało już to parę osób - szacunek do swojego kraju,flagi,hymnu etc. Podoba mi się też podejście do życia w USA. Widać, że to taki pozytywny naród.

Czego nie lubię? Ciężko powiedzieć. Kontakt z amerykanami jak dotąd utrzymywałem tylko przez FB. Słyszałem, że niektórzy są nadgorliwi i dlatego, że są potega uważają się za ludzi lepszych aniżeli ludzie z innych Państw. Tak jak mówię ja tego nie odczułem - tak słyszałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie powinni brać przykład świętowania 11 XI z Poznania - kolorowe pochody, rogale, koncerty, kontrolowane fajerwerki na koniec dnia ;)

oh ah, nic mi nie mow, ja jestem spod Poznania i rogale są dobrze znane mojemu podniebieniu, a tu ich nie dostane :( W ogole lubie Poznan jako miasto do imprez jak Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy, Juwenalia itp. Nigdy rozroby tam nie widzialam, przynajmniej na imprezach, koncertach na ktorych mialam okazję byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...