Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

oh ah, nic mi nie mow, ja jestem spod Poznania i rogale są dobrze znane mojemu podniebieniu, a tu ich nie dostane :( W ogole lubie Poznan jako miasto do imprez jak Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy, Juwenalia itp. Nigdy rozroby tam nie widzialam, przynajmniej na imprezach, koncertach na ktorych mialam okazję byc :)

oo widze ze dużo tu poznaniaków, sam się do nich moge zaliczać, choć mieszkam pod Poznaniem :) Paulina, z ciekawości skad pochodzisz jeśli to nie tajemnica -> ja w strone Nowego Tomyśla (Buk) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To co wydarzyło się podczas Święta Niepodległości jest niedopuszczalne. Jednym słowem jest to wstyd na cały świat. Jako Polak mogę tylko przeprosić za swoich współrodaków. Czasami zastanawiam skąd bierze się taka agresja, durnota i głupota - czyżby z biedy czy też z niewiedzy.

(...)

Podoba mi się w amerykanach to w jaki sposób odnoszą się do swojego Państwa, może czasem wygląda to zbyt dumnie - niektórych to drażni. Dla mnie jest to przejaw dużego patriotyzmu. Szacunek dla hymnu, dla flagi (sposób jaki jest zwijana przez żołnierzy powoduje dreszcze).

(...)

Myślę, że poruszyłeś ważny temat. Mi osobiście także się podoba tak postawa to jest taki naturalny patriotyzm. Symbole takie jak godło, flaga i hymn są bardzo ważne i powinne być szanowane. Niektórzy na tym pochodzie zapomnieli, że kiedyś za śpiewanie po polsku groziły poważne reperkusje, że za wywieszenie polskiej flagi groziła zsyłka na Syberię. Podsumowując nie chodziło o świętowanie niepodległości, chodziło żeby zrobić jakąś zadymę :( SMUTNE :(

No właśnie, zastanawiam się dlaczego niektórych to drażni. Czy to źle być dumnym ze swojej ojczyzny? A niech np. jakiś Polak powie, że nie jest dumny ze swojego kraju to zaraz znajdzie się tłum rodakow, co go zmiesza z błotem.

Oglądałem taki film dokumentalny "Ameryka bieda dla wszystkich" i tam jest scena gdzie ludzie koczują w lesie bo stracili pracę, domy. Rząd ich przegania z miejsca na miejsce. Uderzyła mnie scena, gdzie przed każdym namiotem wisiała flaga amerykańska. W pierwszej chwili było to coś nie zrozumiałego dla mnie, ale póżniej stwierdziłem, że sztuką jest kochać swój kraj mimo wszystko.

mnie nie drazni to w jaki sposob podchodzi sie do swieta w USA :)

Pacowsky pamietaj ze mam wolnosc od ponad 20 lat a nie jak USA od :)

tego nalezy sie nauczyc,uczyc :)

moze za 10-20 lat jak dozyjemy zobaczmy cos innego :)

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, że jest to zależne od czasu.

Moim skromnym zdaniem, to co dzieje się teraz w Polsce to jest efekt przeszło 40 lat komunizmu, albo jak kto woli Polski Ludowej.

Drugim powodem może być wymordowanie podczas II Wojny Światowej, całej polskiej elity intelektualnej przez hitlerowców jak i sowietów.

p.s. Przepraszam że wszystkim odpowiadałem w jednej odpowiedzi, ale nie miałem dużo czasu pisać do każdego z oddzielna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem taki film dokumentalny "Ameryka bieda dla wszystkich" i tam jest scena gdzie ludzie koczują w lesie bo stracili pracę, domy. Rząd ich przegania z miejsca na miejsce. Uderzyła mnie scena, gdzie przed każdym namiotem wisiała flaga amerykańska. W pierwszej chwili było to coś nie zrozumiałego dla mnie, ale póżniej stwierdziłem, że sztuką jest kochać swój kraj mimo wszystko.

Bo dla Amerykanów ojczyzna, to nie politycy czy polityka. Wręcz przeciwnie. Wielu uważa, że politycy, to zagrożenie dla tego państwa. W Polsce flagę i patriotyzm zawłaszczyła sobie grupa idiotów. Wielu ludzi ze świecznika ma też pogląd, że "państwo to ja". W stanach też są duże podziały, ale pewnymi rzeczami się nie gra... lub tylko do pewnego poziomu.

A odnośnie zamieszek, moim zdaniem najlepiej podsumował to ten mem: http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/11/fdc7394d5e891861d59fff415c320047_original.jpg?1352712251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla Amerykanów ojczyzna, to nie politycy czy polityka. Wręcz przeciwnie. Wielu uważa, że politycy, to zagrożenie dla tego państwa. W Polsce flagę i patriotyzm zawłaszczyła sobie grupa idiotów. Wielu ludzi ze świecznika ma też pogląd, że "państwo to ja". W stanach też są duże podziały, ale pewnymi rzeczami się nie gra... lub tylko do pewnego poziomu.

A odnośnie zamieszek, moim zdaniem najlepiej podsumował to ten mem: http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/11/fdc7394d5e891861d59fff415c320047_original.jpg?1352712251

Ja bym dodala do takich memow jeszcze haslo "czego nie moge miec na wlasnosc/wylacznosc / czego nie moge zabrac do domu / czym nie moge cieszyc sie tylko ja - to roz*ebie" :P

Nie wiem czy to gdzies juz komus pisalam czy nie, ale postawili niedaleko mojego domu w USA taka budke na przystanku autobusowym. Wyglada jakby byla zrobiona z szyb albo plastiku przezroczystego. Budka powstala rok temu i codziennie rano i po poludniu gromadza sie tam dzieci, ktore czekaja na autobus szkolny lub tez z tego autobusu wychodza. Dzisiaj przejezdzalam sobie kolo tej budki i wiecie co? Nie ma wokol zadnych smieci, budka jest jak na moje oko w nienaruszonym stanie. Nikt nie ma potrzeby tego dewastowac, wypisywac markerami jakies ...uje, muje :P Czesto tez przejezdzajac obok tej budki widze tam osoby, ktore szkolne czasy maja za soba, czy nawet osoby starsze, ale nigdy nie widzialam zeby ktos tam cos probowal wykręcać, rozbijac, dewastowac. W ogole w USA nie widze budynkow na ktorym ktos by sprayem cos nagrycholił (chyba ze to naprawde jakas rozlatujaca sie, opuszczona buda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od dzielinicy , 5 pointz ale tam to jest już sztuka a nie jakieś bazgroły

Ale mi nie o dzielnice typu 5 pointz chodzi. Chodzi o to, ze jak ktos odmaluje np. apartamentowiec, to nie przyjdzie jakis typek i nie nabazgra niczego. W Polsce mieszkalam na osiedlu, gdzie swiezo odmalowany blok kilka dni pozniej zostal pokryty w jednym miejscu jakimis bazgrami, juz nie mowiac nawet o klatkach schodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...