Skocz do zawartości

Za Co Lubicie, A Za Co Nie Lubicie Ameryki?


Aplikant1984

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie sie tutaj podoba to, ze nie jestem bombardowana bezsensowna iloscia znakow drogowych jak jade. Tutejsze znaki sa czytelne i jasne. Oto co przeczytalam odnosnie znakow drogowych w Polsce:

" W ciągu minionego roku rozliczeniowego, podstawowy wskaźnik, czyli liczba znaków, przypadająca na jeden kilometr bieżący dróg utwardzonych pozamiejskich, wzrósł z 66,4 do 82,3. Jeszcze gorzej wyglądają dane odnośnie obszarów zabudowanych, gdzie odnotowano dynamikę przyrostu uznakowienia, przekraczającą 74 punkty procentowe. Oznacza to, że wzdłuż statystycznego kilometra ulic stoi już blisko 110 znaków" :o

Paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hehe, a co ze znakami "no parking any time"? :P Czasem wzdłuż ulicy potrafi ich stać 50, co 15m. Chyba wychodzą z założenia że jak się minie jeden to następny musi już być w zasięgu wzroku. Co do Polski, to fajnie, że mamy za dużo znaków ale szkoda że żaden z nich nie mówi która to jaka ulica na skrzyżowaniu... Mi się to podoba w USA że na każdym skrzyżowaniu są oznakowane nazwy ulic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że ich nie ma, ale jest ich właśnie mało. Jakoś w USA bardzo rzadko znajduję się w sytuacji, że jadę gdzieś i nie wiem na jakiej jestem ulicy albo szukam jakiejś odchodzącej bocznej i widzę ulicę ale nie widzę nigdzie tabliczki co to za ulica. W Polsce zdarza się to cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilam w Illinois i w Indianie i zauwazylam, ze na drogach ktore maja minium dwa pasy ruchu, czesto zanim dojedzie sie do skrzyzowania jest wczesniej tablica do jakiej ulicy sie dojezdza. Dla tych, ktorzy nie znaja drogi jest to bardzo pomocne, bo maja czas na zmiane pasa jesli np chca skrecic w lewo w ta ulice. Nastepna rzecz to swiatla, ktore umieszczane sa za skrzyzowaniem, wiec jak stoje pierwsza to nie musze zadzierac glowy i sprawdzac czy mam zielone. Pisalam wczesniej tez o znakach, w porownaniu z Polska mamy tutaj znakow zdecydowanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a co ze znakami "no parking any time"? :P Czasem wzdłuż ulicy potrafi ich stać 50, co 15m. Chyba wychodzą z założenia że jak się minie jeden to następny musi już być w zasięgu wzroku. Co do Polski, to fajnie, że mamy za dużo znaków ale szkoda że żaden z nich nie mówi która to jaka ulica na skrzyżowaniu... Mi się to podoba w USA że na każdym skrzyżowaniu są oznakowane nazwy ulic.

Mnie chodzilo o takie perelki jak ponizej :D . I badz tu madry i zastosuj sie do tych znakow!

http://www.poboczem.pl/fotosy/zdjecie,iId,8634,iSort,2,iTime,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze lubie USA za to, ze jesli wogole ide do banku to nie stoje w kolejce bo takowych juz w bankach nie ma - wszyscy wszystko zalatwiaja online. No i realizacja czeku poprzez wyslanie jego zdjecia MMSem do banku tez jest w pyte, oszczedza ci wyjscie do banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...