Skocz do zawartości

Kiedy Zniosą Nam Bariery Wizowe?


Arti1991r

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie powinni znosić wiz, ale przydałyby się znacznie obniżyć koszty wizy... Promesę mam na 10 lat, cała procedura kosztowała mnie (zdjecia, dojazd, opłaty) 850 złotych. Przy planie wielokrotnych wyjazdów to się rozkłada, przy jedno lub dwukrotnym wyjeździe to jednak znaczna kwota (30% biletu lotniczego T/P).

Zrobić np. 25€ i byłoby o wiele lepiej, a przy okazji odsiew by pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wstępny odsiew ludzi. Teraz załóżmy, że odpadnie te 10% ubiegających się o promesy, do tego koszty promesy zniechęcają również. Gdyby objąć Polskę ruchem bezwizowym, to ilość osób zawracanych na granicy podskoczyłby bardzo szybko do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak z Kanadą jak nam znieśli wizy tam. Ale z tego, co rozumiem, to się zmienia z czasem.

Zastanów się - kontynuując myślenie Twoim tropem, powinniśmy mieć wizy do wszystkich krajów świata, bo wstępny odsiew, bo koszty wizy. Ale chyba nie o to w turystyce chodzi, by stawiać ludziom bariery, ale aby je znosić... Dlaczego nie mielibyśmy dążyć do zniesienia wiz?

Inna sprawa jest taka, że opinia publiczna zdaje się traktować tę kwestię priorytetowo. Problem jest taki, że trzeba zacząć od własnego ogródka. Przyjąć wariant czeski, a może się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znosić bariery - oczywiście, jak najbardziej. Ale zapytać wystarczy statystycznego Polaka, to powie, że jak zniosą wizy, to będzie można pracować bez problemów w USA. Niestety, nasze społeczeństwo wydaje się jeszcze zbyt niedojrzałe/nieuświadomione do tego. Oczywiście to tylko moje przemyślenia, nie twierdzę, że Twoje argumenty nie są właściwe - kwestia punktu widzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znosić bariery - oczywiście, jak najbardziej. Ale zapytać wystarczy statystycznego Polaka, to powie, że jak zniosą wizy, to będzie można pracować bez problemów w USA. Niestety, nasze społeczeństwo wydaje się jeszcze zbyt niedojrzałe/nieuświadomione do tego. Oczywiście to tylko moje przemyślenia, nie twierdzę, że Twoje argumenty nie są właściwe - kwestia punktu widzenia. ;)

Więc niech cofają kretynów z granicy. Wcale mi ich szkoda nie będzie. Tylko nielegalnym robolom jest na rękę by wizy ciągle były wymagane. Wydaje mi się że turystów na tym forum prawie wcale nie ma. Idąc dalej tym tokiem myślenia to wyjdzie że USA wyświadczają Polakom przysługę utrzymując Polskę poza VWP. Jesteśmy narodem wybranym. Zjeździłem pół świata, prawie całą Azję. Promesy do USA nie dostałem, bo konsul miał jakieś muchy w nosie i musiał utrzymać procent odmów. Napiszę jeszcze raz: Jeśli w ruchu VWP staję na granicy przed urzędnikiem jak zwykły turysta, z biletem w obie strony, opłaconym hotelem i pieniędzmi (kartami) w portfelu wystarczającymi na cały pobyt, i mówię do niego po angielsku, to urzędnik NIE MA POWODU by mnie nie wpuścić do kraju ! To jest granica jak każda inna. Ale to zrozumie tylko ktoś kto porusza się po świecie jako turysta. Zniesienie wiz turystycznych jest adresowane dla TURYSTóW. Reszte cwaniaczków mam w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

nigdy nie zniosą wizy poniewaz z tego jest kasa jesli jedna osoba płaci 160$ czyli 500zł za jedno osobe dzienie przyjdzie okolo 50 to patrz jaka jest kasa, ja tylko mowie teoretycznie ale moje zdanie pewnie ze powinni zniesc ale nie zniosa tylko roba pranie w mozgu ze zniesa ,ale nie w tym zyciu niestety ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...