Skocz do zawartości

Kiedy Zniosą Nam Bariery Wizowe?


Arti1991r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no dokladnie patrz takim dziadom jak korea czy tamte strony skosno okie :) przeciez oni wiz nie maja takie dziady no szok a polakom biednym nie daja , bylem w ny i troche polakow poznalem co mieszkaja tam na stale i sa nie legalnie to wlasnie mowili ze jak by zniesli wizy to duzo polakow by wlasnie wrucilo do polski jednak niech kazdy mowi ale gdzie jak gdzie ale w domu najlepiej wiem sam po sobie bylem krutko i mi sie przykszyło do polski wienc wiem jak to jest za granica :/

No widzisz, jakie te Stany Zjednoczone niesprawiedliwe, dziadom z Korei wizy zniesli a biednym z Polski nie....

a tak na marginesie, po co od razu innych od dziadow wyzywasz, lepiej sie czujesz, jak innych z blotem zmieszasz?

Czy Ty myslisz, ze jak nie musisz isc do ambasady po promese, to mozesz sobie latac do Ameryki kiedy chcesz?

W ruchu bezwizowym musisz sie tez zarejestrowac w ESTA i moze sie zdarzyc, ze nie dostaniesz akceptacji na wjazd.

Ja mialam wize z konsulatu, moj maz rejestracje z ESTA i na granicy w NY mi wbito 6 m-cy na i-94 a mezowi tylko 90 dni, gdyby chcial dluzej"zwiedzac" to tez musialby sie starac o wize.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nich tak a dla nas 500zł pół miesiaca pracy jak by nie patrzec i sie stresuj daddza czy nie dzadza ,a co ich to interesuje czy ktos leci do pracy czy pozwiedzac dla mnie to dziwne i sie dziwia ze polsa bedna no biedna , jak nie chca dac zarobic w polsce to trzeba szukac gdzie inndziej przeciez jak by dali kazdemu wize to by przeciez dolary szły do polski ale bo cos sie dzialo , i ludi było by stac na ładny samochod ,remont domu czy wogole a tu jak mialo byc tak pieknie to jest coraz gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy naprawdę myślicie, że większość ludzi w Polsce marzy o tym by wyjechać do USA? To jest raczej zbyt duże uogólnienie. Co do tej grupy ludzi to się zgadzam, zawsze znajdą się takie osoby. Tylko nie popadajmy w przesadyzm, że się tak wyrażę ;) .

Ja się zgodzę z tą opinią. Myślę, że został nam taki obrazek w głowie Polaków emigrujących za Wielką Wodę by polepszyć swój byt. Moim zdaniem to już nie jest takie aktualne jak jeszcze 30-15 lat temu. Po co byśmy się mieli wyprawiać z Ocean, kiedy sama podróż trwa pół doby (i jeszcze jest w miarę kosztowna), jak bez większych problemów można podróżować po Europie (i pracować), są tanie linie lotnicze i praktycznie żaden lot nie trwa ponad 2 godziny. Można lepiej zarabiać w funtach lub euro (w końcu obie waluty stoją wyżej od dolara) i być nadal w bliskich kontaktach z krewnymi. USA nie daje takiego komfortu. Sądzę, że członkostwo w UE zrobiło swoje i jakoś nie widzę tej fali emigracyjnej do Ameryki. No ale to tylko moje zdanie i na wielu rzeczach się nie znam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że członkostwo w UE zrobiło swoje i jakoś nie widzę tej fali emigracyjnej do Ameryki.

Tak jak juz ktos powyzej napisal, do USA emigruja ludzie innego typu niz do UE.

Zgoda, ze latwiej pojechac do pracy w Berlinie czy innym Londynie i latac do Polski co miesiac,ale to zadna emigracja - to tymczasowa praca za granica. Moim zdaniem calkowiecie nie ma sensu przylot do stanow na 6 miesiecy, zeby nielegalnie pracowac za pare dolarow na godzine.

Natomiast dla legalnych, zdolnych, wyksztalconych i zdeterminowanych oferta amerykanska jest wciaz bardziej interesujaca.

Co do "zaniku" zainteresowania stanami wsrod rodakow - ilosc chetnych w loterii wizowej tego nie potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz ktos powyzej napisal, do USA emigruja ludzie innego typu niz do UE.

Zgoda, ze latwiej pojechac do pracy w Berlinie czy innym Londynie i latac do Polski co miesiac,ale to zadna emigracja - to tymczasowa praca za granica. Moim zdaniem calkowiecie nie ma sensu przylot do stanow na 6 miesiecy, zeby nielegalnie pracowac za pare dolarow na godzine.

Natomiast dla legalnych, zdolnych, wyksztalconych i zdeterminowanych oferta amerykanska jest wciaz bardziej interesujaca.

Co do "zaniku" zainteresowania stanami wsrod rodakow - ilosc chetnych w loterii wizowej tego nie potwierdza.

Hmm, ciekawe spojrzenie, tak o tym nie pomyślałam ;) Nie mam żadnych przesłanek do tego, żeby osądzać jaki to "typ" ludzi wybywa chociażby na wyspy brytyjskie, a jaki do USA i czy faktycznie to różny profil społeczny. Swoją opinię wyraziłam na podstawie obserwacji życiowych, natomiast nie wzięłam pod uwagę danych loterii wizowych ;) Chodzi mi o to, że widzę po ludziach (znajomych, znajomych znajomych i ich znajomych), że jak np. znają niemiecki, to jadą do Niemiec (najpierw staż, potem coś więcej może), jak znają francuski wyjeżdżają do Francji lub obecnie o wiele częściej do Belgii; jak ktoś woli gorące klimaty to Hiszpania i Grecja i Włochy. No i nie zapominam o zawsze popularnym UK ;) A chętnych do USA nigdzie nie widzę (poza Internetem i forach USA oczywiście ;) ) O to mi głównie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...