Jump to content

Kiedy Zniosą Nam Bariery Wizowe?


Arti1991r

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Piszę do was w sprawie problemów wizowych, czy sie coś zmienia? Czy w USA jest to brane na poważnie, czy ciagle olewane ? Kiedy będziemy mogli podróżować beż żadnych problemów? Potrzebuje tych informacji do pracy licencjackiej, proszę o pomoc.

Miejmy nadzieję ,że nigdy. Polacy nie zasługują na zniesienie wiz.Przez takie osoby jak ta Pani z tego artykułu poniżej to Ci uczciwi nie będą mogli swobodnie podróżować.Tu działa zasada wspólnej odpowiedzialności . Jedni Polacy kręcą ,oszukują konsula na interview a inni za to płacą.Babsko z tego artykułu zapewne nigdy nie stanie na amerykańskiej ziemi ale niestety kolejna plama pozostanie i takie sytuacje nie przybliżają terminu zniesienia wiz a wręcz przeciwnie.

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/polka-zatrzymana-na-jfk

Link to comment
Share on other sites

Plus fakt, ze polscy politycy bardziej przejmuja sie smolenskiem niz czymkolwiek innym co mialoby pomoc spoleczernstwu w blizszej czy dalszej przyszlosci, rowniez nie pomaga w zniesieniu wiz.............................A jak przyjdzie co do czego, to znow bedzie krzyk do Amerykanow, ze powinni nam zniesc wizy za wyslanie naszych zolnierzy na amerykanskie wojny ;-) ..................Ale tak to jest jak nikt z "gory" nie bierze przykladu od naszych najlbizszych sasiadow, ktorzy problem wiz rozwiazali w ciagu jednego roku. Nikomu nie chcialo zaglebic sie w istote tego rozwiazania, ktore zaproponowal czeski rzad.

Link to comment
Share on other sites

O jakie/które "bariery wizowe" chodzi OP? Pytanie porusza bardzo szerokie zagadnienie i mam nadzieję, że osoba pytająca zdaje sobie z tego sprawę (w sumie powinna pisząc pracę licencjacką). Ilość typów wiz np. "nieimigracyjnych" przedstawiono w : http://travel.state....types_1286.html

Można domniemywać, że chodzi tutaj o kategorie B1/B2 -> w chwili obecnej każdy Polak może starać się o bezpłatną promesę wizową do USA. Jeśli / Gdy Polska zostanie objęta programem Visa Waiver - to nie będzie potrzeby starania się TYLKO I WYŁACZNIE o promesę wizową przed wyjazdem turystycznym. Program VisaWaiver opisany jest bardzo dobrze tutaj : http://www.cbp.gov/x...vwp/faq_vwp.xml

Poruszaliśmy już parokrotnie na tym forum zalety/wady wyjazdów turystycznych w ramach VWP.

ps. Nie wydaje mi się, aby zaangażowanie naszych żołnierzy w misje pokojowe u boku wojsk amerykańskich było warte "przehandlowania" za tak drobny temat jak promesy wizowe w ruchu turystycznym. Takie zagadnienia należy rozpatrywać w skali makro (zarówno ekonomicznej jak i politycznej).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...