Skocz do zawartości

Praca Na Sprzęcie Informacje ;) Wybór Wizy I Info


Rekomendowane odpowiedzi

Moze zacznij od lektury przepisow, o wizach

I mozesz spotkac pracodawce co moze bedzie chcial cos zrobic ale bez prawnika nic nie wyjdzie,znajdziesz np prawnika ale tak zrobi ze nic nie bedzie

poczytaj dobrze forum przed wyjazdem do USA,zobaczysz na co masz zwrocic uwage.czego sie wystrzegac ..co moze sie nie udac.

A o prawnika sie nie boje bo on sie zajmuje takimi rzeczami no ale mniejsza z tym. Zajmuje sie lektura forum ale tu jest tak tego duzo ze Ciezko sie połapać ;p Siedze 4 godzine i mam dopiero poczatek info xD watki po 40 stron i czytaj wszystko od nowa ;D

styl6 Dzieki Biore sie dokładniejsza Lekture :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiesz temat.

Nie chodzi o prawnika, który zajmuje się czymkolwiek w Polsce.

Na wizę pracowniczą do USA ściąga Cię do siebie firma. Ponieważ ściąganie pracownika z drugiego końca świata nie jest proste, kiedy na rynku lokalnym jest bezrobocie, to firma ma od tego (lub specjalnie po to zatrudnia) prawnika zajmującego się takimi sprawami. Dlatego cały proces nie jest łatwy ani tani, a - najprościej rzecz ujmując - firmie musi się opłacać ta cała zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze TY marzysz o USA ale Twoje informacje nadal sa znikome ...

gdzie Ty szukasz i co czytasz ze sie zapytam.

Prosze nie mieszac USA i Kanady

Tak w Kanadzie jest taki program od sierpnia 2009 roku IEC ze jedziesz na 1 rok czasu ..nie dlugo cos bedzie wiadomo na rok 2013 i radze dlugo nie czekac z podjeciem decyzji .

USA ma au-pair,work i travel,camp lub tez inteship

ale chyba to znajdziesz na forum,na stronach i stronie Ambasady USA kogo to dotyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chodzilo mi w tym watku o mniej wiecej porownywalny program cos ala IEC USA ma au-pair ( nie jestem opiekunka ) work i travel ( dobrze praca nie wiecej niz 4 miesiace ale czy pracodawca może starac sie przedłuzenie pobytu ?? ) internship ( nie jestem studentem ucze sie zaocznie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij więcej czytać, odpowiedzi na pytania które zadałeś w powyższym poście, bez problemu znajdziesz samodzielnie w internecie.

W skrócie :

USA nie ma programu porównywalnego do IEC oferowanego przez Kanadę. Na stosunkowo długi pobyt pozwala program "au pair" ale jest kierowany głównie do kobiet, chociaż mężczyźni również mogą brać w nim udział. Work & travel jest dla studentów, wyjątkiem są dzienne szkoły policealne na kierunkach trwających przynajmniej dwa lata. W&T nie da się przedłużyć, praca jest oferowana w okresie wakacyjnym, wtedy kiedy studenci mają wolne i mogą podjąć taką pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...