Skocz do zawartości

Emigracja Po Studiach - Branza Oil & Gas


Mande

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem studentem IV roku. Studiuje na Wiertnictwo Naftowe na Wydziale Wiertnictwa Nafty i Gazu na AGH w Krakowie.

Chcialbym zaraz po studiach wyemigrowac do USA. Tylko nie wiem czy to wogole jest mozliwe.

Pokrotce opisze moja sytuacje.

1.Nie mam rodziny w USA.Moja babcia miala tam kiedys kuzynke.W latach 80 byl jeszcze jakis kontakt listowny .

2.Student.

3.Chciabym sie tam osiedlic na stale

4.Nie jestem w zwiazku malzenskim.

Czy ja wogole moglbym sie oto starac?Czy jest sens?Czy to wogole mozliwe zebym taka wize dostal. Czy normalnie sie starac o wize J-1?

Jesli tak,to licze na to ze punktem zwrotnym jest to co studiuje.Ta branza gdzie potrzeba inzynierow w USA,gdzie jest duza liczba firm.W miedzyczasie mam dowiadczenie w polskich firmach typu PGNiG - wakacyjne pracy/staze

Opcja rezerwowa to zawsze Kanada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak myslisz o J-1 to pojedz na work i travel

zobaczysz na miejscu czy znajdziesz pracodawce co bedzie chcial sie bawic w wize pracownicza lub tez staz..

Moze poznasz obywatelke,jest cos takiego jak loteria wizowa..

zapoznaj sie dobrze z forum ,strona urzedu imigracji USA,znajdziesz chyba taka strone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizy J1 w tego typu branży nie dostaniesz, może w innej.. może gdzieś w Wy, ND, TX i po godzinach mógłbyś próbować uderzać do pracodawców w swoim zawodzie.. może byli by chętni zatrudnić Cię potem na wizie pracowniczej..

jak to dokładnie z otrzymaniem takiej wizy to nie wiem,pewnie ktos Ci odpowie kto jest bardziej zorientowany niż ja.

a w Polsce nie ma ofert pracy dla tego typu branży ? np. przy wydobywaniu gazu łupkowego ? ropy ? Płock ? etc. ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że branża się w US rozwija to jest zdecydowanie prawda.

Starać to się o żadną wizę nie możesz, musisz się starać znaleźć pracodawcę który będzie Cie chciał zatrudnić i sponsorować na wizę pracowniczą (która jest tymczasowa, nie jest wizą imigracyjną) lub zieloną kartę (co prawie się nie zdarza). Tyle że szanse na znalezienie pracodawcy nie mając żadnego doświadczenia w branży są generalnie bliskie zeru niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mysle tez nad wyjazdem work & travel - tyle ze ten program to jest koszt rzedu 5-7 tys. zl . Moj chrzestny jak byl 14 lat temu na work & travel to kosztowalo to 3 tys. max .

No ale nic . Mysle ze cos bym zarobil na plus i moglbym to cos tam Stanow zwiedzic.

W Polsce owszem sa,co wiecej 3 mieisace temu odrzucilem stypendium z PGNiGu( od marca 2013 mial isc normalnie do pracy a poziom mgr. robic zaocznie dalej) .

Ciagnie mnie na ten zachod.USA to bylo moje marzenie od dziecinstwa . Pewnie Wasza wiekszosc powie , ze czasy sie zminiely,juz nie jest tak kolorowo , nie jest tak jak w ameryjanskim snie no ale dla mnie USA to niesamoiwty magnes.

Z angielski mam zaawansowany,mimo ze zdalem bez problemu egz z ang na uczelni to dalej kontynuje jego nauke na lekcjach prywatnych.Sam sie jeszcze ucze jezyka technicznego

Odnosnie doswiadczenie to jak na studenta nie mam chyba zle bo mialem w sumie 6 miesiecy stazu na wiertni(noralnie pracowalem fizycznie jako Field Engineer czy Mud Engineer,a nie jak to czesto w przypadku stazu jest ze przynies,posegreguj,zrob kawe itp.) , mialem umowa o pracy na czas 2-3 miesiecy( w zaleznosci na ktorych wakacjach).wszystko mam poswaidczone na swiadectwie pracy.staz byl platny rzecz jasna.

Wszelkie kursy ktore moga mi sie przydac w pracy i byly dostepne na uczelni tez mam,poswiadczone odpowiednimi certyfikatami.Firmy z branzy oil & gas typu Halliburton,Weatherford,Chevron,National Oilwell Varco czy Schlumberger przyjezdzaja na uczelnie i rekrutuja nas czy geofizykow.I czesto laduja chociazby na 1-2 lata na szkolenie w USA.

Chcialbym tam sie dostac,tyle ze chcialbym tez poszukac cos na wlasna reke.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego chcesz poszukać na własną rekę ? Jeżeli masz firmy zgłaszające się i wysyłające na szkolenia to jest najłatwiejsza droga dająca jakąkolwiek szansę na dostanie się do US. Przy okazji zobaczysz jak US faktycznie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...