Skocz do zawartości

Slub W Usa I Powrot


bono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie. Czy jest mozliwosc , zeby dostac wize narzeczenska K1, pobrac sie i w czasie jej trwania (w ciagu 90) wrocic do Polski? Czy aplikowanie o GC jest wymagane? Chodzi o slub z obywatelka USA, ktora mieszka w Polsce. Zalezy nam bardzo aby pobrac sie w jej rodzinnej parafii (tradycja religijna) , ale nie chcemy zostawac w USA po slubie. Wiem, ze teoretycznie mozge sie pobrac na wizie turystycznej, ale ktory mi konsul uwierzy , ze chce wrocic (tez pracuje w polsce) Po prostu chodzi mi o slub w USA (po slubie moze zostac gora 2 tygodnie) i powrocic do Polski.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie nie ma zadnej przeszkody zeby wykorzystac K-1 do jednorazowego wjazdu po to zeby wziac slub a pozniej wrocic nie wystepujac o zielona karte. Tyle ze pieniadze na petycje, badanie i caly proces konsularny pojda niejako w bloto i trwalo to bedzie z jakies 8 miesiecy zanim dostaniesz wize.

Osobiscie bym sprobowal wystapic o turystyczna - mozesz sprobowac pojsc z narzeczona do ambasady i jezeli bedziesz wiarygodny to moim zdaniem masz szanse na turystyczna... Jak nie wyjdzie, to wtedy atakuj K-1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co kzielu - lepiej najpierw starać się o turystyczną, o K1 dopiero jak nie wyjdzie z turystyczną.

Jesli masz obawy co do "spaskudzenia" sobie historii imigracyjnej (kto wie, byc może będziecie chcieli kiedyś wyjechać do USA): ślub na wizie turystycznej, wbrew temu co wiele osób tu sądzi, NIE JEST przestepstwem imigracyjnym. Naturalnie lepiej się do tego zamiaru ani konsulowi, ani na lotnisku nie przyznawać. Nie dlatego że jest to kombinatorstwo, ale dlatego że moga podejrzewać cię o niecne zamiary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie za odpowiedzi.

To ja moge z moja narzeczona isc na rozmowe o wize turystyczna? Problem jest taki , ze ja mialem jedna odmowe rok temu kiedy chcialem jechac odwiedzic mojego znajomego w USA i konsul po dlugim zastanowieniu uznal, ze nie mam zbyt duzych zwiazkow z polska (chyba dlatego ze mialem prace od niedawna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OK wiec dostalem wize.

Rozmowa byla bardzo krotka i rzeczowa.

Padlo pytanie o to czy chcemy wziasc slub w USA, wiec wstepnie powiedzialem, ze za rok w Polsce (poniewaz jeszcze nie jestesmy pewni, moze i USA)

Mam pare pytan. Wize mam na rok ,wiec jesli bym pojechal teraz z moja narzeczona do USA w lato (tak jak deklarowalem) , to moge pojechac jeszcze raz na swieta?

Czy jezeli zadeklarowalem , ze jade w lato , a np pojade pozniej w Pazdzierniku, to bedzie duzy problem i czy jest mozliwe?

Czy jezeli bysmy sie pobrali w USA na wizie turystycznej, to przy ponownym staraniu sie o wize mialbym problem?

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bono a co masz w wizie w entres napisane,,M czy moze 1..

Slub co innego a legalizacja cos innego .pamietaj o tym

Wpisane mam M. Mam tez annotation , ze chce byc tam przez 2 tygodnie i odwiedzam rodzicow narzeczonej (bo dokalnie chce tak zrobic)

Wiec jesli mam wpisane M , to po moim powrocie moge wyjechac jeszcze raz np na swieta do USAw tym roku?

Nie mam na mysli zadnej legalaizacji itp, chcemy tylko i wylacznie slub. Oboje pracujemy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...