Skocz do zawartości

Pracodawca Na Wizie Turystycznej


jenu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pokrótce postaram się opisać moja sytuację. W Sierpniu wyjeżdzam do LA na wizie turystecznej na stałe. Mam nadzieję, że dostanę na lotnisku wjazd na 3 miesiące na teren na USA a nie na miesiąc. Podczas pobytu chciałbym znależć pracodawce, którego będę chciał przekonać do legalnego zatrudnienia mnie ( międzynardowa korporacja - tutaj mam największe doświadczenie ). Pytanie jest takie, jak mi się to uda czy będę musiał wtedy wyjechać na chwilę do Polski i załatwić zgodę o pracę w ambasadzie czy będę mógł to zrobić bezpośrednio z LA?

Proszę o radę.

Pozdrawiam serdecznie.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy wiza turystyczna pisać nie będę, bo to wiesz.

Nie ma znaczenia, na ile dostaniesz pobyt, bo jeśli zaczniesz na tym pobycie pracować, to Twoja wiza z miejsca staje się kolorową naklejką w paszporcie.

Pracodawca, żeby legalnie Cię zatrudnić będzie musiał wyłożyć w ten proces sporo kasy, i m.in. udowodnić, że na lokalnym rynku nie ma nikogo o Twojej specjalizacji i dlatego musi sprowadzić Ciebie.

W ambasadzie zgody na pracę się nie dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale co to znaczy jaka petycja zostanie dla mnie zatwierdzona?

Nie oceniając obecnie Twoich szans, z punktu widzenia procedury, możesz składać wniosek o change of status lub adjustment of status już w USA, w zależności od tego, jaka petycja będzie na Ciebie zatwierdzona.

Pozdrawiam

przepraszam, ale co to znaczy jaka petycja zostanie dla mnie zatwierdzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pokrótce postaram się opisać moja sytuację. W Sierpniu wyjeżdzam do LA na wizie turystecznej na stałe. Mam nadzieję, że dostanę na lotnisku wjazd na 3 miesiące na teren na USA a nie na miesiąc. Podczas pobytu chciałbym znależć pracodawce, którego będę chciał przekonać do legalnego zatrudnienia mnie ( międzynardowa korporacja - tutaj mam największe doświadczenie ). Pytanie jest takie, jak mi się to uda czy będę musiał wtedy wyjechać na chwilę do Polski i załatwić zgodę o pracę w ambasadzie czy będę mógł to zrobić bezpośrednio z LA?

Proszę o radę.

Pozdrawiam serdecznie.

Wojtek

Pomijac juz fakty wyjazdu na turystycznej na "stale" (co zamierzasz powiedziec na granicy) to zorientuj sie w quotach dla wiz H-1B (jedyna pracownicza na ktora masz realne szanse) - jezeli trafisz na nieodpowiedni moment to czas oczekiwania moze byc wiecej niz rok (zakladajac ze znajdziesz pracodawce). A H-1B to wiza tymczasowa. O sponsorowaniu na zielona karte zapomnij bo Cie zabija smiechem jak wejdziesz z ulicy i to poprosisz...

I pamietaj ze jak przekroczysz czas ktory dostaniesz na wjezdzie, to wyklucza Cie to z otrzymania jakiejkolwiek wizy pracowniczej...

Nie ma "zgody na prace" bedac na wizie turystycznej. Przy obecnym stanie Twojej wiedzy to Twoj plan jest bezsensowny - poczytaj jak sugeruja przedpiscy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...