Skocz do zawartości

Dv 2013, Dość Skomplikowana Sytuacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich

Jestem świeży na forum, szukam pomocy. Mój tata wylosował Zieloną Kartę, jest już potwierdzenie, wyznaczony termin w ambasadzie na marzec. W związku z tym, że wylosował tę kartę mój Tata "przechodzi" ona na mnie, mojego brata, Mamę i Tatę. Sprawa komplikuje się ponieważ po pierwsze tylko ja i mój brat chcielibyśmy wyjechać do USA,

-czy jest możliwe abyśmy na spotkanie w ambasadzie USA pojechali tylko we trzech (tata, brat, ja)?

-Możliwe jest abyśmy opłacili zieloną kartę tylko za 3 osoby?

-Po drugie w dniu wyjazdu do ambasady wciąż, będę miał 20 lat, jednak na początku kwietnia kończę 21 lat, czy będę mógł polecieć tam bez żadnych komplikacji w czerwcu i otrzymać Zieloną kartę?

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz zostac zawroconym, to mozesz sobie ryzykowac - wrocisz nastepnym samolotem. Nawet gdyby jakims cudem udalo by Ci dostac GC, to pozniej w dowolnym momencie mogliby Ci ja zabrac i deportowac - szczegolnie jak bys wystapil o obywatelstwo - wtedy robia dosc szczegolowy check.

Jedyna Twoja szansa to wyjechanie przed ukonczeniem 21 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisal Kzielu

bedzie podstawa aby odebrac GC ,czy to teraz czy tez pozniej ..masz sie kwalifikowac na wjazd na teren USA.i tego sie trzymaj

mozesz leciec z Twoim Ojcem i wleciec na teren USA przed 21 rokiem a potem wrocic zalatwiac sprawy-konczyc je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w tej sytuacji jestem skłonny zdecydować się na wylot przed ukończeniem 21 roku życia. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, rozumiem, że jak 7 marca odbędzie sie spotkanie w ambasadzie USA to będę musiał tam na jakiś czas zostawić mój paszport? Czy zdążę go otrzymać z powrotem przed 2 kwietnia? Dzięki Wam bardzo za dotychczasowe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla ludzi w wieku 18-19 lat jest pięknie - mogą złożyć w zasadzie 3 petycje (mama, tata, dziecko) i szansa wylosowania zielonej karty jest już znacząco lepsza niż na jednej petycji.

Seba - ważne jest żebyś tylko przekroczył granicę z ojcem przed urodzinami. Może będziesz się musiał przelecieć na trasie PL-USA-PL raz więcej i zapłacić za ten przelot troszkę więcej bookując bilet w zasadzie niedługo przed lotem, ale raczej wszystko się uda. I ważne jest abyście trzymali się na rozmowie waszych deklaracji - zastanówcie się co powiecie jak konsul was zapyta dlaczego mama z wami nie jedzie. Piszę o tym, bo niekoniecznie się może konsulowi spodobać, że tylko Ty chcesz jechać, a wizy technicznie nie wylosowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...