Skocz do zawartości

Loteria Wizowa A Ostatnia Klasa Technikum


MATIX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad jedna kwestią, z ktora nie do konca wiem jak jest. Być może było gdzieś to poruszane. A mianowicie, podczas loteri DV-2015 czyli gdy w pazdzierniku 2013 zaczna sie losowania bede chodzil do ostatniej klasy technikum.

Czy moge juz w tym czasie zglaszac sie do loterii?

Gdy zostaną podane wyniki i ewentualna wygrana będzie prawie zakończenie roku szkolnego a papiery jak sie nie myle można dosyłać do września, czyli jest szansa żeby zdążyć.

Więc jest tak, że dopiero po zakończeniu szkoły i otrzymaniu świadectwa odsyłam to świadectwo ukończenia szkoły to Kentucky czy gdzies tam?

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania do loterii wizowej musisz spełniać w momencie wysyłania zgłoszenia, a nie za miesiąc, czy za pół roku. W aplikacji zgłoszeniowej jest pytanie o wykształcenie posiadane na dzień dzisiejszy, odpowiadając zgodnie z prawdą nie możesz zaznaczyć minimum wykształcenia średniego, bo takiego jeszcze nie posiadasz, tym samym nie kwalifikujesz się do wzięcia udziału w loterii.

P.S.

Miejmy nadzieję, że loteria będzie jeszcze istniała w przyszłych latach, w tej chwili wisi nad nią widmo likwidacji. Jeżeli nie jesteś w temacie, to poczytaj sobie na temat reformy imigracyjnej w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matix jestes troche na tym forum i piszesz takie cos jak losowanie w pazdzierniku ;)

to sa zgloszenia do loterii i nie samo losowanie .losowanie jest pozniej..

bylo pare razy o tym poruszane i nawet chyba z 2 tyg temu byl post o szkole i wyslaniu zgloszenia do loterii wizowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem sly6 ze w pazdzierniku sa dopiero zgloszenia, moj blad, z pospiechu tak mi sie napisalo :) No ale wiekszość pewnie wie o co mi chodzi... ;)

Też tak własnie myslalem SuperTraveller ze musze spelniac wymagania z dniem przystapienia do loterii ale..

Znalazlem na jednej stronie cos takiego:

9. Mam 17 lat. Wiosną 2013 roku kończę liceum. Czy mogę wziąć udział w Loterii Wizowej?

Tak. Regulamin loterii nie stawia wymagań wiekowych ani dolnych ani górnych. Istotne jest, że jako zwycięzca loterii będziesz mógł wykazać się średnim wykształceniem. Musisz tylko pamiętać, że w przypadku zwycięstwa aplikację do Centrum Konsularnego Kentucky (KCC) należy wysłać dopiero po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły średniej.

10. Ja kończę technikum dopiero w czerwcu 2014 roku. Czy mogę wziąć udział w losowaniu zielonych kart?

Tak, możesz wziać udział w losowaniu. W przypadku zwycięstwa aplikację do Centrum Konsularnego Kentucky (KCC) musisz odesłac dopiero po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły średniej. Program loterii DV-2014 trwa do 30-go września 2014 roku i w sprzyjających okolicznościach będziesz mieć szansę na otrzymanie zielonej karty.

Z tego wynika ze teoretycznie moglbym brac udzial w loterii i w razie ewentualnej wygranej moglbym doslac swiadectwo ukonczenia szkoly dopiero po zakonczeniu roku..? Tak jest czy to są brednie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej stronie to znalazłeś?

Jedynym źródłem, z którego powinieneś czerpać wiadomości na temat loterii jest źródło oficjalne.

A oto wymogi ze strony 2 instrukcji po angielsku:

To enter the DV program, you must meet either the education or work experience requirement of the DV program: you must have either a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education; OR two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net OnLine database will be used to determine qualifying work experience. For more information about qualifying work experience for the principal DV applicant, see Frequently Asked Question #13.

If you cannot meet either of these requirements, you should NOT submit an entry to the DV program.

I strona 2 instrukcji po polsku:

Uczestnik programu DV musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych: Osoba ubiegająca się o wizę DV musi posiadać pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat, w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego, jakie musi spełniać główny uczestnik loterii DV zawiera odpowiedź na pytanie #13 Często Zadawanych Pytań Frequently Asked Question #13.

Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełnia się żadnego z podanych wymagań.

W tłumaczeniu mogą wystąpić pewne nieścisłości, dlatego instrukcją, na której należy się opierać to ta po angielsku.

Mamy też taki wątek Przeczytaj zanim zadasz pytanie i wystarczyłoby, żebyś tam zajrzał i wiedziałbyś, jak wygląda cały proces...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej stronie to znalazłeś?

Jedynym źródłem, z którego powinieneś czerpać wiadomości na temat loterii jest źródło oficjalne.

Wiem, że jedyne pewne źródło to oficjalna strona.. Informacje te znalazłem na strone GoGlobal, przez co widać że w niektórych kwestiach wprowadzają ludzi w błąd :) Tutaj link jak ktoś chce poczytać : http://www.goglobal.pl/dv-2013.html

Więc wszystko jasne, zanim się przystąpi do losowania trzeba mieć skończoną szkołę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matix zawsze było tak że trzeba spełniac warunki loterii na dzień wysłania zgłoszenia. Nie wiadomo czy taka strona nie naciąga ludzi lub ktos kto się tym zajmuje nie ma rzetelnej wiedzy.

Z tego co napisała Joanna wynika jasno If you cannot meet either of these requirements, you should NOT submit an entry to the DV program. Więc to niestety jest zła informacja dla Ciebie...

Natomiast nie ma jeszcze podanych warunków do loterii DV- 2015, podobno miała byc opłata w DV-2014 a nie zdążyli...teraz mówią wszyscy że loterie trzeba zlikwidowac i takie tam...

Jeśli loteria będzie w tym roku, to we wrzesniu śledź czy Polska będzie mogła wziąść udział i jakie będą warunki, być może coś zmodyfikują w zasadach i będzie dla Ciebie szansa, przeczytaj dokładnie instrukcje we wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oni przypadkiem nie pobierają kasy za "pomoc" w wypełnieniu wniosku?

Przecież im wszystko jedno czy zostaniesz wylosowany/dostaniesz wize czy nie, byle kasa wpłynie.

Zapewne pobierają i pewnie jest tak jak mówisz, pomogą Ci wysłać zgłoszenie a nie patrzą na to czy kandydat spełnia warunki..

Matix zawsze było tak że trzeba spełniac warunki loterii na dzień wysłania zgłoszenia. Nie wiadomo czy taka strona nie naciąga ludzi lub ktos kto się tym zajmuje nie ma rzetelnej wiedzy.

Z tego co napisała Joanna wynika jasno If you cannot meet either of these requirements, you should NOT submit an entry to the DV program. Więc to niestety jest zła informacja dla Ciebie...

Natomiast nie ma jeszcze podanych warunków do loterii DV- 2015, podobno miała byc opłata w DV-2014 a nie zdążyli...teraz mówią wszyscy że loterie trzeba zlikwidowac i takie tam...

Jeśli loteria będzie w tym roku, to we wrzesniu śledź czy Polska będzie mogła wziąść udział i jakie będą warunki, być może coś zmodyfikują w zasadach i będzie dla Ciebie szansa, przeczytaj dokładnie instrukcje we wrześniu

Dokładnie, jasno jest napisane. Jednak zaciekawiło mnie to dlatego napisałem akurat o tym, bo sam się zdziwiłem. Zobaczymy czy bedziemy nadal w loterii za rok :) No i będę śledził czy są jakieś zmiany, i zapewne na forum tutaj też coś będzie napisane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...