Skocz do zawartości

Wiza Emigracyjna


haxo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój ojciec ma obywatelstwo od 2006r a ja jestem urodzony w Polsce w 1996r i około 3 lata temu złożył mi papiery żebym otrzymał obywatelstwo. 4 miesiące temu otrzymałem papiery z National Visa Center, które wypełniłem i odesłałem upoważniłem kuzyna który dokonał już dwie opłaty 88$ i 240$. i teraz mam wypełnić jeszcze jakiś dokument online DS-260 lub ds-230 wolał bym ten online tylko gdzie to znaleźć i jak to wypełnić. I po wyslaniu tego jakie są dalsze procedury? Bo mam otrzymać jakąś wizę a potem w usa złożyć jakieś papiery żeby otrzymać obywatelstwo i ile tam trzeba być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymasz wpierw wize na pobyt stalym,potem jak wlecisz dostaniesz GC -karte stalego pobytu a jak bedziesz sie kwalifikowac to po 3-5 latach otrzymasz obywatelstwo USA .

Sly - upewnij sie ze wiesz o czym piszesz - on dostanie obywatelstwo na podstawie Child Citizenship Act i na nic nie bedzie musial czekac.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3194.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly - chyba faktycznie mijasz się z prawdą. Tak jest jak pisze kzielu. Niepełnoletnie dziecko dostaje obywatelstwo jeśli przynajmniej jedno z rodziców jest lub przejmuje obywatelstwo.Żadna wiza ,żadna GC nie wchodzi w grę.

Tak na marginesie to nie rozumiem dlaczego to tak długo trwa .Już dawno powinieneś mieć Amerykański paszport w kieszeni.

Ktoś tu zawalił sprawę ( od 2006 r. ??? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nikt nie napisal ze nie obliczylem wieku a przeciez przedmowca mogl napisac ze nie ma 18 lat i bylo by sprawe w swoim 1 poscie

napisal ale pozniej jak mnie na forum juz nie bylo..i tak samo bym odpowiedzial a tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty w NVC, DS-230, to wszystko brzmi jak aplikacja o wizę imigracyjną (I-130). N-600K ma wymagania dotyczące rezydencji, których ojciec mógł nie spełniać. Tak czy siak, by odpowiedzieć na Twoje pytanie:

- Wypełniasz formularz DS-230, jest do ściągnięcia on-line http://www.state.gov...ation/81807.pdf. Z tego, co się orientuję, DS-260 online ma zastąpić docelowo DS-230, ale póki co akceptowany jest tylko w kilku konsulatach.

- Po rozmowie w konsulacie będziesz miał wklejoną wizę imigracyjną

- Przy wjeździe do USA dostaniesz pieczątke, która potwierdzi Twój status jako stały rezydent. Jako, że będziesz miał mniej niż 18 lat, będziesz spełniał wszystkie warunki, by zostać obywatelem USA. W chwili wjazdu do USA stajesz się zatem obywatelem USA, a nie tylko rezydentem.

- Możesz z USA wyjechać tego samego dnia, co przyjechałeś, jeśli chcesz.

- Po przyjeździe możesz złożyć w USCIS formularz N-600 za opłatą bodajże $460 i wtedy otrzymasz certyfikat obywatelstwa

- Możesz również zaraz po przyjeździe wnioskować o paszport.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten formularz IV/F04 i już wiem dużo więcej, bo dopiero po wysłaniu tego co tam każą np e-mailem tak jak pisze jkb spowoduje że zostanę wezwany na rozmowę.

Skopiowałem to co trzeba wysłać.

Załączniki:

1. Formularz DS-230 Podanie o wizę imigracyjną Część I Dane personalne

2. Informacje dotyczące formularza I-864 Affidavit of Support

3. Zapytanie o karalność

Jak mam rozumieć punkt 2. nie mam wypełnić całego formularza I-864 tylko jakąś informacje ? i 3 punkt to juz jak wybiorę świadectwo nie karalności mam skopiować i im wysłać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...