Skocz do zawartości

Jesteście Ostatnią Deską Ratunku:(Ślub Z Polakiem,z Podwójnym Obywatelstwem, W Polsce.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jeśli był już taki przypadek to przepraszam za dublowanie, ale w związku ze stresem jaki mi towarzyszy już nie bardzo ogarniam.

Mój Narzeczony jest Polakiem od kilkunastu lat mieszkajacym w stanach. Ma podwójne obywatelstwo - polskie i amerykańskie. Bardzo chciałam go odwiedzić, złożyłam wniosek na turystyczną ale dostałam odmowę - brak silnych więzi z Polską..

W związku z tym, że nie możemy znieść rozłąki, postanowiliśmy że On przyleci do Polski i weźmiemy tu ślub - może dzięki temu łatwiej będzie nam być razem - w Stanach.

Nadmiar informacji na wszystkich możliwych stronach, forach itd sprawił, że jesteśmy naprawdę zagubieni. Nie wiemy jakie procedury należy rozpocząć zaraz po ślubie, czy można wszelkie dokumenty złożyć w Polsce. Czy w związku z jego podwójnym obywatelstwem jes szansa na szybsze załatwienie sprawy? ile to może potrwać?

Będę naprawdę bardzo wdzięczna jeżeli ktokolwiek zna odpowiedzi na moje pytania. Jestem już w totalnej rozsypce bo bardzo tęsknię i sama nie wiem co robić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie też wziąć ślub w Polsce i wystąpić dla Ciebie o wizę małżeńską.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/immediate_relatives.html

http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_2991.html

W Polsce wniosku złożyć nie możecie.

Jego podwójne obywatestwo niczego nie przyspieszy.

Jeśli chodzi o wizę narzeczeńską (K1), bądź małżeńską (CR1), to czas oczekiwania od momentu złożenia aplikacji do chwili otrzymania zielonej karty jest zbliżony (poniżej roku). Różnica jest taka, że po przyjeździe na wizie małżeńskiej do USA zieloną kartę otrzymuje się już na wjeździe, a w przypadku wizy narzeczeńskiej otrzymuje się ją kilka miesięcy później, po spełnieniu wszystkich wymogów. Cenowo K1 jest procesem droższym, ale szybciej jest się razem. Podczas czekania na przyznanie wizy CR1 można oczywiście się odwiedzać (podobnie, jak w przypadku K1), ale w Waszym przypadku to on musialby przyjeżdżać do Polski, ponieważ Ty raczej nie otrzymasz wizy turystycznej (zwłaszcza, że masz już jedną odmowę za sobą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest DCF ? z opisu wychodzi ze dla obywateli USa mieszkających za granicą tzn jesli obywatelka USA z która chce sie wziąć ślub musi mieszkac w Polsce conajmniej 6 m-cy i wówczas kwalifikuje sie do tego ?

Tak bylo do 15 sierpnia zeszlego roku. Od 15 sierpnia DCF jest mozliwy tylko w krajach w ktorych jest USCIS International Office a w Polsce go nie ma. Wysylalo sie I-130 do ambasady zamiast do Chicago Lockbox, w tej chwili wysyla sie do Chicago Lockbox.

W skrocie - DCF dla Polski (i wielu innych krajow) nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...