Skocz do zawartości

Praca W Kanadzie + Wiza Turystyczna B-2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 30 czerwca mam wylot do Kanady,Toronto lecę w ramach programu IEC do pracy, na razie na okres 1 roku. Chciał bym na cały ten mój pobyt dostać wizę turystyczną do USA żebym mógł swobodnie podróżować np. do NYC w ramach spędzania wolnego czasu od pracy i zajęć. Oraz jeżeli to będzie możliwe zrobić prawo jazdy w Stanach. Czy jest możliwe żeby dostać taką wizę w mojej sytuacji oraz z czym trzeba się liczyć?

Jeszcze jedno pytanie bo po tym roku w Kanadzie chciał bym wyjechać znów do Stanów po wakacjach 2014 tym razem do szkoły średniej której nie opłacało mi się kończyć w Polsce. Czy ta wiza turystyczna którą dostał bym teraz w jakimś stopniu utrudniała mi uzyskanie kolejnej na 2-3lata w celach edukacyjnych ? Czy lepiej odpuścić turystykę USA na ten rok a potem starać się pierwszy raz o tą szkolną?

PS. Rozumiem że na termin wizyty w ambasadzie się czeka i chciał bym widzieć mniej więcej czy zdążę przed 30 czerwca. Interesuje mnie Kraków ponieważ mieszkam w Katowicach, chociaż jeżeli można szybciej liczyć na taką rozmowę w Warszawie to się dostosuję. Jak by ktoś mi mógł jeszcze napisać o tych terminach mniej więcej to był bym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na turystycznej wizie nie zrobisz prawka, przecież możesz na szarym tłumaczeniu z Polski jeździć + nasze prawko, zależy na jakiego policjanta trafisz w tracie kontroli bo różnie bywało.. Poza tym trzeba mieć sociala do wyrobienia prawka a jako turysta nie dostaniesz go.

Co do terminów ostatnio w KRK do 8 dni roboczych się czeka, w Wawie 1-2 dni. Najlepiej zadzwoń bądź przez skype i się dowiedz o terminach jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jakie sa koszta nauki w USA w takiej szkole sredniej?myslisz ze przez 1 rok zarobisz w Kanadzie na taka nauke?

A nie lepiej isc do szkoly w Kanadzie,ma to pewne mozliwosci

co do wizy to uzytkownik pagier tak samo leci na IEC i nie dostal wizy do USA ,to samo moze byc w Kanadzie,ze za krotko pracujesz,male zwiazki z Kanada a tych z Polski nie mozna sprawdzic jakie sa.,,ale sa osoby ze dostaja tam wizy do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą szkołą w USA raczej myślę że dał bym radę a co do szkoły w Kanadzie ciągle o tym myślę no ale nic pochopnie muszę pierw zobaczyć jak w tej Kanadzie będzie.

Ogółem przez te kilka dni dowiedziałem się kilku istotnych rzeczy między innymi tego że szkoda tracić pieniędzy w Polsce skoro szanse w moim przypadku są bardzo nikłe. Tak więc jak popracuję trochę w Kanadzie to tam będę starał się o turystyczną do USA żeby też coś Stanów zobaczyć. To wszystko chyba w tym temacie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tą szkołą w USA raczej myślę że dał bym radę a co do szkoły w Kanadzie ciągle o tym myślę no ale nic pochopnie muszę pierw zobaczyć jak w tej Kanadzie będzie.

Ogółem przez te kilka dni dowiedziałem się kilku istotnych rzeczy między innymi tego że szkoda tracić pieniędzy w Polsce skoro szanse w moim przypadku są bardzo nikłe. Tak więc jak popracuję trochę w Kanadzie to tam będę starał się o turystyczną do USA żeby też coś Stanów zobaczyć. To wszystko chyba w tym temacie ;p

Też się wybieram na program IEC ale w przyszłym roku i przez chwilę się podekscytowałem, że faktycznie to jest genialne, zeby sie od razu wystarać o wizę turystyczną do USA. Ale po chwili myslenia to jednak nie jest takie genialne, bo myślę, że ciężko będzie z przyznaniem tej wizy. Związki z Polską nikłe, skoro wyjeżdża się ot tak na rok do Kanady. No a z Kanadą związek jeszcze mniejszy bo wiadomo, że powrót po roku. Konsul naprawdę musiałby wyłączyć myślenie na chwilę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz staramy sie o promese w kanadzie to dobrze jest starac sie o nia na poczatku trwania swojego programu/swojej pracy....przynajmniej moim zdaniem.

Gdy staramy sie pod koniec naszej rocznej pracy to moze sie to wydac dosc podejrzane i wtedy bedzie ciezko udowodnic zwiazki z krajem.

Na pcozatku naszego programu nie udowadnia sie raczej zwiazków z PL, a to ze wroci sie do pracy na czas [ciezkie to moze byc]. Dostaje sie wtedy pytania np czy dostalismy odpowiedni urlop w naszej pracy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie dostaje sie pytan ze Pan-Pani za krotko sa w Kanadzie i Pani-Pan za malo pracuja w danym miejscu ;)

sa i byly takie przypadki ze wizy nie bylo ze ktos za krotko byl w Kanadzie i pracowal .

Bo to ze ma na 1 rok pobyt nie oznacza ze bedzie tyle czasu w Kanadzie i bedzie pracowal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...