Skocz do zawartości

Zielona Karta Przez Slub


iwot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Skąd mam takie informacje?

To wiedza dośc powszechna (przebywanie do 180 dni ponad dozwolony pobyt = 3-letni ban, przebywanie ponad 180 dni ponad dozwolony pobyt = 10-letni ban). Oczywiście ban uaktywnia się tylko i wyłącznie w momencie wyjazdu.

Piszesz, że małżeństwo powinno być razem. Teoretycznie tak.

Ale jeśli chcecie być razem, to będziecie musieli starać się o zniesienie Twojego zakazu wjazdu.

Do tego dochodzi jeszcze Twoje kłamstwo przy staraniu się o wizę turystyczną...

To, że jesteś nielegalnie nie ma większego znaczenia, kiedy bierzesz ślub w USA i nie wyjeżdżasz do momentu otrzymania zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad masz takie informacje, ze tak jest ja slyszalam ze to nie ma znaczenia ze bylam nielegalnie wyszlam za maz za obywatela USA i malzenstwo powinno byc razem

Jestes bardzo niedoinformowana - jezeli nie wierzysz mi czy Joannie, to po pierwsze idz poczytaj dzial z waiverami I-601 np. na Visa Journey - tam takich jak Ty jest masa, po drugie po co sie pytasz w ogole...

Znaczenia Twoj nielegalny pobyt by nie mial gdybys wystepowala o zmiane statusu i GC nie wyjezdzajac z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje,poczytalam sobie troche i wiem o co chodzi nie wiedzialam ze tak jest bede liczyc na szczescie bo sa takie przypadki ,ale mam jeszcze jedno pytanie jezeli bede miala spotkanie w ambasadzie i jezeli zapytaja czy pracowalam bedac w stanach to co mam mowic mieszkalam wtedy z moim obecnym mezem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mówić prawdę.

Myślę, że bardziej już sobie nie zaszkodzisz, jak zaszkodziłaś sobie tym kłamstwem, kiedy ostatnio staralas się o wizę.

Czy ktoś wie, czy brnięcie w kolejne kłamstwa może jeszcze pogorszyć tą sytuację i waiver od bana może nie zostać uznany/zatwierdzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odmowie tej wizy turystycznej powinien byc zaznaczony paragraf z jakiego powodu odmowili.

Sam fakt, ze konsul nie poinformowal o tym, ze jest zakaz wjazdu - nie musial. Czesto zdarza sie, ze wizy dostaja ludzie z zakazem wjazdu i potem dopiero na lotnisku w USA to wychodzi. Osoby takie sa wtedy zawracane do kraju, z ktorego przybyly.

Nie jest tez tak, ze wszystkich zawracaja, ale troche to ryzykowne, bo jesli pozniej przy ubieganiu sie chocby o obywatelstwo wyjdzie to na jaw, to papa USA i GC na dlugie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...