Skocz do zawartości

Zielona Karta Przez Slub


iwot

Rekomendowane odpowiedzi

No kurna ;-) Jak wysyłasz concurrent filing to razem z I-130, I-485 możesz wysłać I-131 (AP) i I-765 (EAD) za które w dodatku nic się nie płaci jak się wysyła z pierwszymi dwoma... EAD dostaje się standardowo po dwóch - trzech miesiącach od wysłania papierów, nawet jak na interview czekasz dużo dłużej, standardowo jest ważny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Po kolei:

Po ślubie z USC, będąc "in-status" z innego paragrafu i wysłaniu I-130 i I-485, można siedzieć w USA oczekując na interview nawet jak się wyleci na out-of-status w międzyczasie?

Konczy ci sie status, wtedy jestes w tzw. "period of authorized stay authorized by the Attorney General". Mozesz siedziec w usa, ale nie mozesz pracowac ani podrozowac za granice. Jezeli skladasz dodatkowo formy I-765 i I-131, to po 2-3 miesiacach dostajesz EAD/AP combo card, ktora upowaznia do podjecia zatrudnienia i powrotu po tymczasowej podrozy zagranicznej.

Czy jak jedno EAD wygaśnie (np. po interview lub przed) zanim przyjdzie nowe trzeba przerwać pracę i czekać na nową kartę?

Jezeli masz EAD i Ci ono wygasa i nie dopilnowales tego, by EAD odnowic, to wtedy musisz przerwac prace bo inaczej pracujesz nielegalnie. Wniosek o odnowienie EAD mozesz skladac na 120 dni przed uplywem terminu waznosci aktualnego dokumentu.

To dopytam, kiedy mogę poprosić o nowy EAD (zakładając, że pierwszy był np. z H1B) po złożeniu papierów, interview czy gdzieś pomiędzy?

Po pierwsze, nie ma czegos takiego jak EAD z H1-B. Po drugie, I-765 mozesz za darmo zlozyc w momencie wysylania I-485, lub kiedy juz dostaniesz NOA1, wtedy dosylasz I-765. Skladanie I-765 po interview nie ma specjalnie sensu, bo jezeli dostaniesz approval to jestes LPR. LPR nie moga starac sie o EAD (do niczego im to nie jest potrzebne).

ale na logikę wychodzi, że po(czyli interview powinno wypadać 90 dni przed koncem poprzedniego statusu, żeby zachować ciągłość pracy).

Eeee... OK, w duzym uproszczeniu:

1. Jestes w non-immigrant status

2. Wysylasz I-485/I-765/I-131

3. Dostajesz NOA1 - zaczyna sie ochrona statusu

4. Po 2-3 miesiacach dostajesz EAD/AP combo (mozesz z tym pracowac i podrozowac)

5. (Najpewniej) Twoj dotychcaszowy status wygasa (o ile nie byl to H1-B lub L-1 to Cie to specjalnie nie interesuje, bo pending I-485 Cie chroni)

6. Dostajesz wezwanie na interview (lub zielona karte bez interview) i dostajesz approval.

Jezeli punkt 6 nie nadchodzi mimo bliskiego terminu waznosci combo card, skladasz I-765/I-131 ponownie (za darmo) i dostajesz nowa combo card wazna przez kolejny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję.

Jezeli masz EAD i Ci ono wygasa i nie dopilnowales tego, by EAD odnowic, to wtedy musisz przerwac prace bo inaczej pracujesz nielegalnie. Wniosek o odnowienie EAD mozesz skladac na 120 dni przed uplywem terminu waznosci aktualnego dokumentu.

Tu nie chodzi o to, że nie dopilnowałem przedłużenia, bo właśnie przedłużyłem, ale mój status przewiduje 29 miesięcy (12+17) i finito. Trochę pisałem o tym w innym wątku. Status wygasa na 4 miesiące przed kwietniem i nie da się dożyć do H1b z puli. Kiepsko mi się daty ułożyły. I tak planuję najpierw spróbować EB1\EB2\NIW w zależności u jakiego pracodawcy wyląduje w przyszłym roku. Szkoda kasy mi tylko na prawnika, bo wolę jak płaci za to pracodawca. Jak będzie miał H1B od ręki to nie będę musiał działać pod kątem GC przez pracę, bo ślub mnie i tak nie ominie w przeciągu dwóch lat. :)

Po pierwsze, nie ma czegos takiego jak EAD z H1-B. Po drugie, I-765 mozesz za darmo zlozyc w momencie wysylania I-485, lub kiedy juz dostaniesz NOA1, wtedy dosylasz I-765. Skladanie I-765 po interview nie ma specjalnie sensu, bo jezeli dostaniesz approval to jestes LPR. LPR nie moga starac sie o EAD (do niczego im to nie jest potrzebne).

Napisałem o EAD z H1B no nie każdy może wie co to STEM. Mój błąd. :)

Eeee... OK, w duzym uproszczeniu:

1. Jestes w non-immigrant status

2. Wysylasz I-485/I-765/I-131

3. Dostajesz NOA1 - zaczyna sie ochrona statusu

4. Po 2-3 miesiacach dostajesz EAD/AP combo (mozesz z tym pracowac i podrozowac)

5. (Najpewniej) Twoj dotychcaszowy status wygasa (o ile nie byl to H1-B lub L-1 to Cie to specjalnie nie interesuje, bo pending I-485 Cie chroni)

6. Dostajesz wezwanie na interview (lub zielona karte bez interview) i dostajesz approval.

Jezeli punkt 6 nie nadchodzi mimo bliskiego terminu waznosci combo card, skladasz I-765/I-131 ponownie (za darmo) i dostajesz nowa combo card wazna przez kolejny rok.

Zakładam, że bym przeżył interview, bo wypadałoby po prawie 3.5 roku znajomości lub nawet później. Na wszelki wypadek powinienem cykać więcej zdjęć, ale mnie już urządza punkt 4., a w najgorszym przypadku 3. No chyba, że coś pominięte zostało. :)

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zdaza tylko i wyłącznie przy AOSie z K-1.

Nie jest to prawda. Z AFM 23.2(h)(3):

(3)Waiver Guidelines . All adjustment of status applicants under section 245 of the Act will continue to be interviewed, unless an individual determination has been made that an interview is not necessary, and the case falls within both [/size]USCIS [/size]-wide and local guidelines for interview-waiver cases. The determination as to whether an interview is required must be made on a case-by-case basis. A waiver of the interview requirement may be granted only if:

- the adjustment application is based upon a petition for an employment-based preference classification (I-140), accompanied by original or certified copies of supporting documents, and the principal alien will continue employment with the same individual or firm for whom he or she is lawfully employed as a nonimmigrant, or the adjustment application has been filed by a derivative spouse or child of such principal alien;

- the adjustment application is based upon an immigrant petition for an unmarried minor child of a U.S. citizen accompanied by original or certified copies of supporting documents;

- the adjustment application is based upon an immigrant petition for a parent of a U.S. citizen accompanied by original or certified copies of supporting documents;

- the applicant has been interviewed in the course of an investigation or field examination, and the adjudicating examiner determines that further interview of the applicant is unnecessary;

- the applicant is a native or citizen of Cuba filing for adjustment under the Act of November 2, 1966, or the spouse or child of such an alien regardless of their citizenship and place of birth; or

- sufficient evidence is contained in the record to support a denial of the adjustment of status application.

A zatem jest calkiem sporo sytuacji klasyfikowanych jako interview-waiver I-485. I to w dodatku takich, ktore sa skladane razem z I-130 :)

EDIT: Odpowiedz na post KaeRa.

Tu nie chodzi o to, że nie dopilnowałem przedłużenia, bo właśnie przedłużyłem, ale mój status przewiduje 29 miesięcy (12+17) i finito.

No to musisz szukac sposobu na pozostanie w statusie.

Status wygasa na 4 miesiące przed kwietniem i nie da się dożyć do H1b z puli. Kiepsko mi się daty ułożyły. I tak planuję najpierw spróbować EB1\EB2\NIW w zależności u jakiego pracodawcy wyląduje w przyszłym roku. Szkoda kasy mi tylko na prawnika, bo wolę jak płaci za to pracodawca. Jak będzie miał H1B od ręki to nie będę musiał działać pod kątem GC przez pracę, bo ślub mnie i tak nie ominie w przeciągu dwóch lat. :)

Hajtajcie sie teraz ;)

Zakładam, że bym przeżył interview, bo wypadałoby po prawie 3.5 roku znajomości lub nawet później. Na wszelki wypadek powinienem cykać więcej zdjęć, ale mnie już urządza punkt 4., a w najgorszym przypadku 3. No chyba, że coś pominięte zostało. :)

Nic nie zostalo pominiete, ale co to znaczy, ze urzadza Cie punkt 4 lub 3? Albo wszystko albo nic, tu nie ma tak, ze sobie mozesz np. w punkcie 4. byc w nieskonczonosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz szukac sposobu na pozostanie w statusie.

Jest jeszcze loteria. :)

Hajtajcie sie teraz ;)

Nie możemy. Pojechała na wakacje. :) Niestety nawet tam się temat ślubu się pojawił, bo jej mama wspomniała, że za rok kapitan podczas rejsu, na jakim są obecnie, może nam go udzielić. :>

Nic nie zostalo pominiete, ale co to znaczy, ze urzadza Cie punkt 4 lub 3? Albo wszystko albo nic, tu nie ma tak, ze sobie mozesz np. w punkcie 4. byc w nieskonczonosc ;)

Chodziło mi o to, że od momentu opisanego w pkt 4. już jest super i mogę sobie czekać na interview pracując. Nie mam nic przeciwko GC, bo są projekty finansowane przez DOD, które wymagają co najmniej GC i to co najwyżej przy projektach związanych z medycyną na które mogę obecnie popatrzyć przez szybę. Ideałem jest USC ale tego się nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawda. Z AFM 23.2(h)(3):

A zatem jest calkiem sporo sytuacji klasyfikowanych jako interview-waiver I-485. I to w dodatku takich, ktore sa skladane razem z I-130 :)

I wszystkie aplikowalne do sytuacji KaeRa, a najlepsza jest ta ostatnia... Ale masz racje, moglem byc bardziej dokladny i zaznaczyc ze chodzi o marriage-based AOS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...