Skocz do zawartości

Wiza B1/b2, Dodatkowe Dokumenty, Ewentualne Pytania,


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, żeby aplikowanie o B1/B2 nie dało mi pytań, po co mi wiza turystyczna, skoro jadę tylko na konferencje. Ze względu na zasady wyjazdu z uczelni i tak będę zmuszony wrócić po 4 dniach.

A jak za rok stwierdzisz, że masz parę tygodni wolnego i chciałbyś pozwiedzać, to będziesz aplikować o tyrystyczną??

Wizy nie dostajesz na konkretny wyjazd. Nie wiesz co się może zdarzyć za miesiąc/rok.

To samo możesz powiedzieć konsulowi, że teraz jedziesz na konferencję, no ale może za rok to wyskoczysz zobaczyć wielki kanion.

Bądź dobrej myśli i bierz B1/B2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak za rok stwierdzisz, że masz parę tygodni wolnego i chciałbyś pozwiedzać, to będziesz aplikować o tyrystyczną??

Wizy nie dostajesz na konkretny wyjazd. Nie wiesz co się może zdarzyć za miesiąc/rok.

To samo możesz powiedzieć konsulowi, że teraz jedziesz na konferencję, no ale może za rok to wyskoczysz zobaczyć wielki kanion.

Bądź dobrej myśli i bierz B1/B2.

Dokładnie, ja zrobiłabym tak jak radzi asik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się zdobyć od swojego promotora na uczelni potwierdzenie mmoich planów w USA, ma też list polecający z uczelni w Stanach. Mam jescze tylko kilka pytań, co do formularza DS-160. Wracając do pytania o zatrudnienie...co w mojej sytuacji wybrać?

STUDENT, czy może NATURAL SCIENCES, albo PHYSICAL SCIENCES (ukończyłem studai mgr z chemii, jestem na doktoracie również z chemii). Dodatkowo, nieco później jest pytanie o firearms, nuclear, explosives, biological, or chemical experience...dla mnie to pytanie jest typowo wojskowe, ale czy powinienem pisać, że mam, bo jestem skończyłem ( i dalej studiuje chemie)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

or chemical experience...dla mnie to pytanie jest typowo wojskowe, ale czy powinienem pisać, że mam, bo jestem skończyłem ( i dalej studiuje chemie)??

Odpowiadasz, że posiadasz i wyjaśniasz po ludzku, że studiowałeś i studiujesz chemię. Możesz wyjaśnić, że nie masz oprócz chemii doświadczenia nuklearnego, biologicznego itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...