Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Dla Wyjeżdżajacego Rezydenta?


beataa

Rekomendowane odpowiedzi

Zielona karta wylosowana, bilety kupione a ja nadal nie wiem jak rozwiązać sprawę ubezpieczenia na okres, gdy jeszcze nie będę miała pracy i ubezpieczenia. Sprawa dotyczy szczególnie dzieci. Myślałam o wykupieniu ubezpiecz. turystycznego, ale w innym wątku mi to odradzano - podobno nie obejmuje ono rezydentów. Czy ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

... I już Ci w tamtym wątku poradzono podzwonić po firmach ubezpieczeniowych lub skontaktować się z agentem.

Na zdrowy rozsądek, taka polisa raczej nie ma sensu dla firmy ubezpieczeniowej, bo po co kupować ubezpieczenie w USA, skoro można kupić turystyczne.

Jest polisa w PZU dla Polaków uczących i pracujących poza granicami Polski, którą możesz sprawdzić. To rozwiązanie jednak jest ryzykowne, bo kwoty przewidziane w polisie można szybko przekroczyć. Musisz w polisach sprawdzić jak definiują Polaka. ;) Może i Cię ubezpieczą, ale potem mogą Ci odmówić świadczeń, z uwagi na to, że jesteś rezydentem USA lub pre-existing conditions. Jak wiemy firmy ubezpieczeniowe nie przepadają za wypłatą świadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona karta wylosowana, bilety kupione a ja nadal nie wiem jak rozwiązać sprawę ubezpieczenia na okres, gdy jeszcze nie będę miała pracy i ubezpieczenia. Sprawa dotyczy szczególnie dzieci. Myślałam o wykupieniu ubezpiecz. turystycznego, ale w innym wątku mi to odradzano - podobno nie obejmuje ono rezydentów. Czy ktoś może mi pomóc?

Proponuję na początek ubezpieczenie zdrowotne miastowe dla całej rodziny.Nie jest najlepsze ale zawsze. Za wizytę u internisty zamiast $80 zapłacisz $5 i refundowane leki. Aby je dostać to w zasadzie trzeba mieć głodowe dochody albo żadne .Mnie kiedyś poradzono w ten sposób i poskutkowało. Zaraz po przyjeździe do USA zanim podejmiesz jakąkolwiek pracę na czek rozliczeniowy musisz złożyć wniosek o takie ubezpieczenia .Ważne są dochody z ostatnich czterech tygodni .W Przypadku Twojej rodziny będą zerowe .Więc na pierwszy rok dostaniecie takie ubezpieczenie bez problemu. A później będziecie się dalej martwic jak je przedłużyć :)

Jako rezydent USA posiadający zieloną kartę nie możesz się ubezpieczyć w Polsce tak jak byś jechała turystycznie. Ubezpieczenie w Polsce możesz wykupić tylko jak jedziesz do USA turystycznie a nie na stałe i tą informacje znajdziesz w warunkach ubezpieczenia każdej firmy ubezpieczeniowej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam osiąść w New Britain stan Connecticut.

To tam jest pełno Polskich agencji to Ci pomogą w załatwieniu takiego ubezpieczenia.Bardzo ważne aby działać szybko tj.tuż po przylocie i nie podejmować wcześniej pracy na czek rozliczeniowy ( zanim nie złoży się wniosku) .Musisz mieć SSN który przychodzi zazwyczaj po dwóch tygodniach od przylotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początek ubezpieczenie zdrowotne miastowe dla całej rodziny.

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Jak to działa? Ubezpiecza Cię miasto? Googlam trochę i nie mogę się doszukać... to się jakoś specjalnie nazywa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również mam prośbę do osób zorientowanych w temacie ubezpieczeń.

W USA będzie odwiedzała mnie rodzina lecąc na wizie NATO-2. Jednym z jej wymogów jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego (załatwione w jednej z firm w Stanach, drogą mailową), a w przypadku żony dodatkowego ubezpieczenia od leczenia spowodowanego ew. zajściem w ciążę. I tu mam problem gdyż nie mogę znaleźć firmy oferującej taką usługę w stanie Texas. Okres ubezpieczenia to 35 dni. Firma polecona prze ambasadę nie ma już w ofercie takiego ubezpieczenia. Firmy polskie nie dadzą rady bo kwota leczenia ma opiewać na 250.000 USD.

Żona w ciążę nie ma zamiaru zachodzić (sic!) a ni tam ani nigdzie ale taka formalność podobno musi być spełniona aby strona amerykańska wyraziła zgodę na jej lot na podstawie dokumentu podróży NATO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...