Skocz do zawartości

Dziwna Sytuacja Z I-94, Bedzie Problem?


rafalbrandys

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrola paszportowa przy wyjeździe? Pierwsze słyszę.

Zartujesz, nie? Nawet teraz stoisz w kolejce do kontroli paszportu, tyle ze nie dzieje sie to juz przy okienku a na stojąco, zanim skierują Cie na przeswietlanie bagażu i bramki bezpieczeństwa. No i teraz juz jest to tylko zetknięcie, wczesniej to wlasnie było dłużej i wtedy zabierali I-94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zartujesz, nie? Nawet teraz stoisz w kolejce do kontroli paszportu, tyle ze nie dzieje sie to juz przy okienku a na stojąco, zanim skierują Cie na przeswietlanie bagażu i bramki bezpieczeństwa. No i teraz juz jest to tylko zetknięcie, wczesniej to wlasnie było dłużej i wtedy zabierali I-94

Widzisz, ja pokazuje prawo jazdy na pierwszym locie bo lecę z zadupia i lotów międzynarodowych i tak nie ma :-P Przed każdym lotem wypinałem i - 94 samodzielnie i oddawałem na gejcie. Zresztą czasem przypominali o oddaniu.

Kzielu Ci już na resztę odpowiedział. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz a ja NIGDY (a trochę tych podróży do US miałam) samodzielnie nie oddawałam I-94 . Mało tego, nawet nie byłam za specjalnie świadoma, że należy tego pilnować. Oczywiście mowa tu o moich podróżach prywatnych a nie służbowych bo na służbowych w ogóle I-94 nie miałam. Zawsze zabierał mi to gościu przed kontrolą bezpieczeństwa (idc czy to CBP czy TSA) Dopiero przy ostatniej podróży zrobił to koleś który odprawiał mnie na odpr bagażowo-biletowej co mnie trochę zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak generalnie temat po ptakach, bo I-94 przechodzi do lamusa, ale już tak w ramach luźnej konwersacji powiem, że nosiłem I-94 oddzielnie, bo albo musiałem na potrzeby USCIS kopiować i wpięty trochę trudno, oddawałem paszport do innych ambasad po wizy (czemu nikt nie krzyczy o zniesienie wiz dla Polaków do Ghany;) czy agencji i nie chciałem, żeby się zawieruszył, i generalnie ten odcinek mi się w paszporcie nie mieścił, a ja esteta jestem. ;) Jednak nigdy nikt mnie nie spytał na wyjeździe: stary, gdzie twój I-94? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomnialem jeszcze ze na dole na I-94 na drugiej stronie (czytam teraz ze nie wolno nic pisac na drugiej stronie) podalem date wlotu, numer lotu i nazwe przewoznika, a pisze departure report (czyli o odlocie), wypelnilem bo stewardesa powiedziala ze mam wpisac, w zmeczeniu i lekkim stresie zrobilem to. Czy moga byc przez to problemy? Beda wiedzieli kiedy wlecialem i wylecialem, bo jak sie tym zasugeruja to bedzie ze bylem 1 dzien w USA a nie 2,5 tyg

http://govisa.files....2011/05/i94.png (pisze don't forget tylko ze ja podalem dane wlotu nie wylotu)

Czytalem jakis artykul z 2010 ze jezeli nie oddamy I-94 to nie beda wiedzieli ze opuscilismy USA, a na stronie ambasady pisze ze nie musimy nawet odsylac go bo i tak wiedza ze wylecielismy. Czy w razie blednego podania daty na I-94 myslicie ze oni sie ta karteczke sugeruja w ogóle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie oddałem , dawno dawno temu po powrocie do kraju wyrzuciłem taki dziwny świstek z paszportu bo mi się nie podobał :) .To mnie chyba ze dwa razy potem podczas wjazdu pytali na jak długo przylatuję i jak długo byłem ostatnim razem .Nie przejmuj się nie stresuj się na wycieczce powodzenia rafalbrandys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...