Skocz do zawartości

Gdzie Na Honeymoon Zaraz Po Slubie Na F1?


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli na 100% to jest legalne? Czy moze troszeczke nie, bo sie ma status F1, no i lot samolotem to wraz zawsze jakas kontrola. (Jesli sie uzyje paszport). Chce sie upewnic, przepraszam ze tyle pytan. Jestescie swietni i pomocni, bardzo dziekuje

A lecialas kiedys samolotem w US ? Wiesz jaka to kontrola jest ta "jakas" kontrola ? Jedyne to TSA sprawdza dokumenty czy pokrywaja sie z boarding passem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość alik

I znowu ja ;) Znalazlam podobny problem na angielskim forum i tam ktos doradzil osobie ze lepiej miec dokument zlozenia papierow zanim sie wyleci na Hawaje... bo czasem moga byc kontrole ze wzgledu ze to juz nie "US mainland".

http://forums.immigration.com/showthread.php?547127-can-we-go-on-our-honeymoon

http://www.visajourney.com/forums/topic/364148-honeymoon-abroad-after-f1-marriage/ -- ale to mnie nie dotyczy bo nie planujemy leciec abroad

Dlatego sie zastanawiam czy nie lepiej poczekac np dwa dnia po slubie i nie zlozyc pierwszych dukumentow (ktore sie przygotuje wczesniej) i zlozy akt slubu z nimi tuz po slubie i juz bez czekania na zadne confirmation receits leciec na honeymoon... jak lepiej?Jestem tu na doktoracie i zalzy mi zeby nie miec klopotow szczegolnie ze juz niewiele zostalo z tej szkoly.

Dziwie sie ze nie ma wiele osob ktore by pisaly o podobnej kwestii. Przeciez na pewno nie jedna osoba wziela slub z citizenem i chcieli leciec gdzies na honeymoon.. czy przepisy uwzgledniaja ze my tez chcemy miec normalny hneymoon a nie czekac rok albo miesiace zeby miec pozwolenie zeby leciec do innego stanu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja ;) Znalazlam podobny problem na angielskim forum i tam ktos doradzil osobie ze lepiej miec dokument zlozenia papierow zanim sie wyleci na Hawaje... bo czasem moga byc kontrole ze wzgledu ze to juz nie "US mainland". Dlatego sie zastanawiam czy nie lepiej poczekac np dwa dnia po slubie i nie zlozyc pierwszych dukumentow (ktore sie przygotuje wczesniej) i zlozy akt slubu z nimi tuz po slubie i juz bez czekania na zadne confirmation receits leciec na honeymoon... jak lepiej?Jestem tu na doktoracie i zalzy mi zeby nie miec klopotow szczegolnie ze juz niewiele zostalo z tej szkoly.

Dziwie sie ze nie ma wiele osob ktore by pisaly o podobnej kwestii. Przeciez na pewno nie jedna osoba wziela slub z citizenem i chcieli leciec gdzies na honeymoon.. czy przepisy uwzgledniaja ze my tez chcemy miec normalny hneymoon a nie czekac rok albo miesiace zeby miec pozwolenie zeby leciec do innego stanu..

Jest pewna różnica między kontrolą wewnątrzpaństwową, gdzie CBP czy BP bierze wyrywkowo osoby i sprawdza ich status, a przekraczaniem granicy. Pamiętaj, nie starasz się o admission, tylko lecisz w USA z punktu A do B. W przypadku kontroli CBP masz status F1, masz pending I-485, problemu nie ma. Jeżeli Ci to poprawi samopoczucie, skseruj sobie NOA1 z I-485 i spakuj w podróż.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...