Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Piszę tutaj posta bo nie chcę otwierać nowego tematu który (potencjalnie) przejdzie bez echa :)

Czy ktoś z was wybiera opcję Citi banku, tj korzystanie z karty debit w USA przy płatnościach (podpięcie karty pod konto walutowe w PL) ? Czy ktoś już może korzysta i mógłby napisać co nieco o tym? Tj. czy sa jakieś ukryte koszty, czy faktycznie za darmo wybiera się pieniądze z bankomatów Citi? Czy jest płaci się prowizję za transakcje bezgotówkowe? Czy warto otwierać konto w tym banku w PL? Ja bardziej myślałam o otwarciu rachunku w banku w USA.

Chodzi mi o transakcje oczywiście w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj posta bo nie chcę otwierać nowego tematu który (potencjalnie) przejdzie bez echa :)

Czy ktoś z was wybiera opcję Citi banku, tj korzystanie z karty debit w USA przy płatnościach (podpięcie karty pod konto walutowe w PL) ? Czy ktoś już może korzysta i mógłby napisać co nieco o tym? Tj. czy sa jakieś ukryte koszty, czy faktycznie za darmo wybiera się pieniądze z bankomatów Citi? Czy jest płaci się prowizję za transakcje bezgotówkowe? Czy warto otwierać konto w tym banku w PL? Ja bardziej myślałam o otwarciu rachunku w banku w USA.

Chodzi mi o transakcje oczywiście w USA

karta karcie nierówna, nawet w tym samym banku. zależy kiedy została wydana na jakich zasadach z jakim ubezpieczeniem..... jest wiele czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj posta bo nie chcę otwierać nowego tematu który (potencjalnie) przejdzie bez echa :)

Czy ktoś z was wybiera opcję Citi banku, tj korzystanie z karty debit w USA przy płatnościach (podpięcie karty pod konto walutowe w PL) ? Czy ktoś już może korzysta i mógłby napisać co nieco o tym? Tj. czy sa jakieś ukryte koszty, czy faktycznie za darmo wybiera się pieniądze z bankomatów Citi? Czy jest płaci się prowizję za transakcje bezgotówkowe? Czy warto otwierać konto w tym banku w PL? Ja bardziej myślałam o otwarciu rachunku w banku w USA.

Chodzi mi o transakcje oczywiście w USA

Ja sobie właśnie założyłem konto ONE (w USD) w polskim Citku. W US założę kolejne, w amerykańskim Citi. Wypłacasz z bankomatu, płacisz bezgotówkowo i masz tanie przelewy na konto w polskim Citi. Miesięcznie konto w Polsce kosztuje 20,-PLN.

W NY na Greenpoint jest oddział Citi z polskojęzyczną obsługą i dla osób dzwoniących z USA uruchomiona została bezpłatna infolinia (1 866 289 0606):

http://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press/aktualnosc_5793.htm

Oferta Citi:

https://www.online.citibank.pl/p/e_usa.do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie właśnie założyłem konto ONE (w USD) w polskim Citku. W US założę kolejne, w amerykańskim Citi. Wypłacasz z bankomatu, płacisz bezgotówkowo i masz tanie przelewy na konto w polskim Citi. Miesięcznie konto w Polsce kosztuje 20,-PLN.

W NY na Greenpoint jest oddział Citi z polskojęzyczną obsługą i dla osób dzwoniących z USA uruchomiona została bezpłatna infolinia (1 866 289 0606):

http://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press/aktualnosc_5793.htm

Oferta Citi:

https://www.online.citibank.pl/p/e_usa.do

Jak masz konto w Citi w USA i PL to przelewy z USA do PL są gratis, natomiast z PL do USA kosztują 20 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz konto w Citi w USA i PL to przelewy z USA do PL są gratis, natomiast z PL do USA kosztują 20 zł!

Podpowiedzcie mi proszę, czy marka instytucji finansowej ma wpływ na budowanie historii kredytowej, i jak to się ma do karty kredytowej Citi otrzymanej w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę, czy marka instytucji finansowej ma wpływ na budowanie historii kredytowej,

Nie.

i jak to się ma do karty kredytowej Citi otrzymanej w USA.

W USA? To sie liczy jak normalna karta. Przeciez bedzie miala logo Visy czy innego mastercarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę, czy marka instytucji finansowej ma wpływ na budowanie historii kredytowej, i jak to się ma do karty kredytowej Citi otrzymanej w USA.

Jak otwierałem konto w Citi w USA to dowiedziałem się, że wydanie karty kredytowej jest możliwe dopiero po 18 miesiącach. Zostaje secure credit card. I nie biorą wogóle pod uwagę faktu, że masz kartę kredytową w Citi w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...