Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Ze ludziom nie przychodzi do glowy poprostu powiedziec "dziekuje" wysiadajac. Czesto piloci stoja przy wyjsciu. :>

Zawsze mowię "dziękuję" i "do zobaczenia".

Raz obsługiwała nas węgierska stewardessa w niewęgierskich liniach. Dojrzalem identyfikator z charakterystycznym węgierskim imieniem.

Wysiadając powiedziałem po węgiersku "dziękuję i do widzenia". Była bardzo zaskoczona i niemal wniebowzięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mam pytanko, jakiego rzedu jest Twój CN? Piszesz, ze się dodzwoniles do nich.. a nie dostales wcześniej zadnego maila??

pozdrawiam

Mój nr 319xx. Przekładałam termin z czerwca. Pani powiedziała mi, że skoro nie dostalam maila to przyjdzie listem i faktycznie wczoraj wieczorem przyszedł. Pani powiedziała, że bez paniki jest jeszcze dużo nr do rozdania.

Moja połówka (ta która zostala wylosowana) niepodziela aż tak mojego optymizmu, tym bardziej ze jest poza granimacmi PL i cieżko wszystko zorganizowac lekarza itp.

pozdrawiam

Badania musisz zrobic w kraju gdzie masz rozmowe. Ja mam rozmowe w Londynie i badania w poniedzialek robie w Londynie.

Aha, dzieki. I tutaj mi się wszystko komplikuje ;). Powodzenia na rozmowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz, tylko ciekawe co to znaczy, ze jeszcze dużo numerków do rozdania.... ja już straciłam nadzieje i raczej nie czekam już na cud :( mój CN to 51XXX !!! ehh

To znaczy ze dla tych ktorzy sie zmiescili po cut-off ostatniego buletynu nie zabraknie wiz (albo jest mniejsze prawdopodobienstwo ze nie zabraknie). Dla tych co sie nie zmiescili nie oznacza to absolutnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze ludziom nie przychodzi do glowy poprostu powiedziec "dziekuje" wysiadajac. Czesto piloci stoja przy wyjsciu. :>

Rozumiem ze Ty dziękujesz tylko pilotom? Stewy to służba, której nie należy dziekowac, tak?

A w LOT akurat piloci bardzo rzadko stoją przy wyjściu.

Echhh i to Polska właśnie ...

Mówcie co chcecie, dla mnie klaskanie jest ok.

A przy okazji - we wtorek ładowałam na O'Hare, leciałam LOTem i nikt nie klaskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DV-2014

Dokumenty potrzebne na spotkanie w ambasadzie:

-dokumentacja z badań, którą dostajemy od lekarza (szara koperta)

-ważny przez co najmniej 8 mcy paszport

-zaświadczenie o niekaralności z zaznaczoną Kartoteką Karną i Kartoteką Nieletnich

-dyplom ostatniej ukończonej szkoły; dyplom ukończenia studiów wyższych, szkoły średniej (łącznie 12 - letni system nauki)

-wydruk z "entrant status" z zaproszeniem na rozmowę w ambasadzie (ten ostatni list z informacjami co gdzie, kiedy i jak, z barcode'em)

-odpis zupełny aktu urodzenia z USC

-jeżeli jesteśmy w związku małżeńskim, odpis zupełny aktu małżeństwa z USC (może odebrać rodzeństwo, rodzice, współmałżonek)

-Można zabrać ze sobą 2 fotografie do wizy - mogą poprosić o nowe zdjęcie jeżeli np. twój wygląd uległ zmianie (zdjęcie mojej 4-letniej córki, od momentu wysłania wniosku online do rozmowy mieliśmy ponad rok odstępu), możesz też podczas rozmowy z konsulem wymienić zdjęcie na ładniejsze (zdjęcie mojej żony :> )

-wydruk z TNT z barcode'ami i numerami UID (by ambasada mogła odesłać paszporty i koperty, które daje się oficerom imigracyjnym na granicy USA)

Czy muszę mieć swiadectwo maturalne? licencjat i magisterka nie wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...