Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

....Pamiętam jak u nas na warszawskim osiedlu (sporym osiedlu) co chwilę otwierała się jakaś restauracja i zaraz zamykała. Ludzi nie było stać na jedzenie poza domem.

Myslisz ze tutaj jest inaczej? Codziennie mijam wiele pustych obiektow pozostawionych przez bary, restauracje i rozne sklepy. Także wielkosieciowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie ma co porównywać Polski do USA!

Na Florydzie bardzo widać kontrast. Z jednej strony mnóstwo ogromnych i bogatych domów, takich, że szczena opada, a za chwilę osiedle starych rozlatujących się barakowozów (tak moja zona nazywa mobile homes).

Ci bogatsi zarabiają ogromne pieniądzę, a początkujący imigranci muszą się zadowolić kilkunastoma dolarami na godzinę. No i co z tego?

W Polsce też jest podobnie.

Jak mieszkałem w Polsce to mi się niektóre rzeczy w USA wydawały niesamowicie tanie! Teraz jestem tutaj, zarabiam tutaj i te same rzeczy już tak tanie mi się w cale nie wydają! Tego nie można w ten sposób porównywać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi706 ja też tu widzę ten kontrast. Piękne domy, a niedaleko zaniedbane, rozklekotane chałupki.

Oduczyłam się porównywać życie w Polsce do życia w USA. Pewne rzeczy na początku mnie zadziwiały, niektóre denerwowały, a teraz przyjmuję to ze spokojem. Tak tu jest i nie będzie inaczej. I nie jest lekko zwłaszcza na początku.

Pozdrawiam

Virka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził, powiedział, że jeszcze to rozpatrują i że jak nie dostaniemy SSN'u w ciągu 3 tygodni mamy przyjść z wypełnionymi papierami, papiery nam dali.

Amerykanie zarabiają 3 razy więcej niż Polacy, niektóre rzeczy, jak np. usługi ubezpieczeniowe, są droższe, natomiast produkty w sklepach są tańsze albo w tych samych cenach, zależy czego się szuka. Dlatego ich stać na więcej niż nas, na większe mieszkania, domy, lepsze samochody, spędzanie czasu z przyjaciółmi na mieście. Tu jest masa restauracji, barów i jakoś to wszytko się utrzymuje. Pamiętam jak u nas na warszawskim osiedlu (sporym osiedlu) co chwilę otwierała się jakaś restauracja i zaraz zamykała. Ludzi nie było stać na jedzenie poza domem.

Super że ci się podoba. Co do wyższego poziomu to ja jednak proponuję wstrzymać się z takimi ocenami przynajmniej z pół roku. Tak jak ktoś pisał to porównywanie zarobków nie ma sensu. Chyba że zamierzasz być tak kilka lat i powrót do PL. Ale to i tak już teraz ze względu na dość słaby kurs dolara nie taki biznes. Co do barów i restauracji to w dużej mierze wynika z innej kultury, przyzwyczajenia do gotowania w domu itp. Równie dobrze można powiedzieć że w PL jest lepiej bo jest więcej piekarni bo w PL ludzi stać na pieczywo ;) . Musisz porównać wszystko w całości i wtedy przyrównywać to do zarobków. Czyli ceny mieszkań, szkół, przedszkoli, ubezpieczeń (w miarę "pełnych"), ile dni wolnego jest w US na spotkania z przyjaciółmi itd. a wtedy może być tak że te 3x to zdecydowanie za mało. Ale jest jedna rzecz której zazdroszczę, pogoda w niektórych stanach :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie troszkę z innej beczki dla tych, którzy już są za oceanem. Czy na SNN trzeba czekać osobiście? Czy listonosz wręcza do rąk wlasnych? Czy np żona lub mąż wylosowanego może odebrać, bo wylosowany musiał szybciej wrócic dla PL zamykac sprawy?

Troche wybiegam w przyszłość, no ale tak mam :)

Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakieś dwa tygodnie. Płaciłam ;)

A ja mam pytanie o płatność za karty 165$ - czy od razu obciążyło wam rachunek przy płatności kartą - bo czekam już trzeci dzień i nie mam potrącenia na rachunku, a na stronie uscis na swoim koncie mam status - in progress, payment - NotSubmitted. Czy to normalne, czy może nie zrealizowało płatności i muszę zapłacić ponownie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Chyba juz było ale nie moge sie doszukać. U lekarza dostaliśmy kartkę z informacja dla osob ktore maja wyznaczony termin rozmowy. I na niej jest napisane ze mam złożyć elektroniczne podanie o wizę imigracyjana da-260. Naprawde musze to wypełniać jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o płatność za karty 165$ - czy od razu obciążyło wam rachunek przy płatności kartą - bo czekam już trzeci dzień i nie mam potrącenia na rachunku, a na stronie uscis na swoim koncie mam status - in progress, payment - NotSubmitted. Czy to normalne, czy może nie zrealizowało płatności i muszę zapłacić ponownie ?

Najlepiej jak zadzwonisz do banku i zapytasz się czy taka płatność przeszła lub jest w blokadzie.

Skoro masz pieniądze na koncie to nie przeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...