Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

My już po rozmowie (wczoraj) ;) trwało to łącznie półtorej godziny. Pytania chyba standardowe takie jak dla wszystkich. Trochę się czepili ze zamiast dyplomu mam świstek od uczelni o ukończeniu studiów bo Panie szanowne w dziekanacie zrobiły sobie wolne i nie maja czasu wydać dyplomów przed październikiem. Problem też mieliśmy z paszportem córki dlatego wizę otrzymałam ja i mąż a jej musimy wyrobić nowy paszport i dosłać do ambasady. Nikt wcześniej nie zauważył że w drugim imieniu córki jest literówka! i zamiast Dominika jest napisane Dominka. Trudno się mówi mam nadzieje że starczy wiz zanim wyrobią małej paszport bo podobno wizy się już kończą i w sierpniu może zabraknąć. Pani konsul baaaaaardzo młoda! Łamanym Polskim zadała nam 4 pytania. Gdzie jedziemy do kogo czy to rodzina jedziemy co zamierzamy tam robić. Sama rozmowa z konsulem trwała jakieś 30 sek. zarówno u nas jak i u rodzinki przed nami (również 2+1). Cieszymy się bardzo i teraz szukamy lotów do LA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa odpowiedź - As soon as possible. Wczoraj rozmawiałem z ambasadą i nie wiedzą ile to jeszcze potrwa (mając na uwadze fakt, że to sprawa Departamentu Stanu). Trzymam kciuki żeby udało się przed Twoim odlotem.

Hey Radu. Pytales sie o mozliwosc zmiany "bjuletynu" na Wrzesien abys sie zalapal ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po rozmowie (wczoraj) ;) trwało to łącznie półtorej godziny. Pytania chyba standardowe takie jak dla wszystkich. Trochę się czepili ze zamiast dyplomu mam świstek od uczelni o ukończeniu studiów bo Panie szanowne w dziekanacie zrobiły sobie wolne i nie maja czasu wydać dyplomów przed październikiem. Problem też mieliśmy z paszportem córki dlatego wizę otrzymałam ja i mąż a jej musimy wyrobić nowy paszport i dosłać do ambasady. Nikt wcześniej nie zauważył że w drugim imieniu córki jest literówka! i zamiast Dominika jest napisane Dominka. Trudno się mówi mam nadzieje że starczy wiz zanim wyrobią małej paszport bo podobno wizy się już kończą i w sierpniu może zabraknąć. Pani konsul baaaaaardzo młoda! Łamanym Polskim zadała nam 4 pytania. Gdzie jedziemy do kogo czy to rodzina jedziemy co zamierzamy tam robić. Sama rozmowa z konsulem trwała jakieś 30 sek. zarówno u nas jak i u rodzinki przed nami (również 2+1). Cieszymy się bardzo i teraz szukamy lotów do LA!

Gratulacje!

I dajcie znac jak znajdziecie ciekawe oferty na lot do LA. My narazie myslimy o Norwegian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po rozmowie (wczoraj) ;) trwało to łącznie półtorej godziny. Pytania chyba standardowe takie jak dla wszystkich. Trochę się czepili ze zamiast dyplomu mam świstek od uczelni o ukończeniu studiów bo Panie szanowne w dziekanacie zrobiły sobie wolne i nie maja czasu wydać dyplomów przed październikiem. Problem też mieliśmy z paszportem córki dlatego wizę otrzymałam ja i mąż a jej musimy wyrobić nowy paszport i dosłać do ambasady. Nikt wcześniej nie zauważył że w drugim imieniu córki jest literówka! i zamiast Dominika jest napisane Dominka. Trudno się mówi mam nadzieje że starczy wiz zanim wyrobią małej paszport bo podobno wizy się już kończą i w sierpniu może zabraknąć. Pani konsul baaaaaardzo młoda! Łamanym Polskim zadała nam 4 pytania. Gdzie jedziemy do kogo czy to rodzina jedziemy co zamierzamy tam robić. Sama rozmowa z konsulem trwała jakieś 30 sek. zarówno u nas jak i u rodzinki przed nami (również 2+1). Cieszymy się bardzo i teraz szukamy lotów do LA![/quatulac

Gratulacje :-)

No ale post mnie nieźle zestresowal, bo tak jak wcześniej pisałam mamy nr 36xxx ale rozmowy tak dziwnie umawiają i nr w miesiacy nie idą po kolei, że nas umówili na koniec sierpnia. Mam nadzieję że nie będzie tak jak piszesz i że wizy nie skończą się pod koniec sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Radu. Pytales sie o mozliwosc zmiany "bjuletynu" na Wrzesien abys sie zalapal ??

Cześć Franko. Pytałem. Rozmawiałem prawie 10 minut z miłą Panią z ambasady na temat tego co się aktualnie dzieje. Poleciła mi abym był umiarkowanym optymistą w sprawie ewentualnego skoku ale powiedziała też, że jest to możliwe. Wszystko w rękach Departamentu Stanu. Jako jedną z przyczyn braku skoku wskazała dużą ilość AP na koniec loterii. Ogólne wrażenie po rozmowie mam takie, że w ambasadzie wiedzą jeszcze mniej niż w KCC a sami wiemy jak to z nimi było.

Może pod koniec następnego tygodnia czegoś się już dowiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znow trzeba pisac to samo :)

Jesli ktos ma juz przydzielona rozmowe to dla niego wizy beda ,jesli przejdze rozmowe pozytywna :) nawet na koniec sierpnia

co do konca wiz to jest wiadomosc dla tych co czekaja na wiadomosc o rozmowie .

a co do paszportu to nalezy je dostarczyc i tyle i wiza bedzie,idzcie do kierownika urzedu paszportowego,powiecie w czym sprawa i moze za pare dni bedzie paszport :) w trybie przyspieszonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...