Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A może być tak że jak jest ustalony termin to mogą go anulować?

A mam pod koniec sierpnia.

Jak sie skoncza wizy to oczywiscie ze tak, bo po prostu ich nie bedzie i nie wolno im wydac nic poza dostepny limit, natomiast jak ustalili termin rozmowy to bedzie wyliczyli ze sie nie skoncza.

Nie odpowiedz tyczyła się mojego zapytania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu banków i przelewów z Polski do USA - Czy ktoś robił przelew używając nie SWIFT CODE ale ROUTING NUMBER?

Czy da radę przez routing czy koniecznie trzeba podać swift?

SWIFT to jest jakby międzynarodowy nr rejestracyjny każdego Banku prowadzącego bezpośrednie transakcje międzynarodowe. W Polsce nie maja go np. Banki Spoldzielcze dla których takie transakcje prowadzi bodaj Krajowa Izba Rozliczeniowa.Jeśli Ty nie podasz numeru SWIFT to na ktoryms etapie procesu urzędnik bankowy otworzy taka gruba ksiege (stare czasy, teraz pewnie już maja web) i tam będzie musial odszukać SWIFT potrzebnego Banku docelowego. To tak z grubsza.

Ciekawostka: zasada jest taka ze przelew ZAWSZE MUSI przejść po drodze przez jakis Bank kraju przesylanej waluty. Np. jesli przesylasz 20 USD z Polski do Czech to taka transakcja KONIECZNIE MUSI przejść przez jakiś bank amerykański co znakomicie podnosi koszty przelewu. Stad m. in. dążenie krajów UE do utworzenia wspólnej waluty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam rozmowe 21 lipca i tez czekam. ale dzwonilam jest ok, musza czekac na naprawe systemu

hej ewelajna daj znac jak dostaniesz paszport . Ja mialam rozmowe 22 lipca wiec powinnysmy dostac w tym samym czasie. ps. pod jaki nr dzwonilas do ambasady? jak juz dzwonie 3 dni i nie moge sie dodzwonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ewelajna daj znac jak dostaniesz paszport . Ja mialam rozmowe 22 lipca wiec powinnysmy dostac w tym samym czasie. ps. pod jaki nr dzwonilas do ambasady? jak juz dzwonie 3 dni i nie moge sie dodzwonic

oczywiscie dam znac.

+(48) (22) 625 10 42 - informacja telefoniczna - tylko na temat wiz imigracyjnych - Warszawa. Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 16.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...