Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

My już w USA, niedługo minie miesiąc. :) Na razie wszystko się układa dobrze, chociaż cały czas czekamy na SSN. Byliśmy w urzędzie, ale kazali nam jeszcze czekać, do 6 tygodni, jeśli w tym czasie nie dostaniemy, mamy się do nich udać ponownie z wypełnionymi papierami.

Co do konta dolarowego w CitiBanku, to jest to bardzo dobre rozwiązanie, tutaj gdzie jesteśmy, jest bardzo dużo bankomatów CitiBanku, możemy wypłacać dolary bez żadnych prowizji. Tak samo dobrze sprawdza się karta debetowa CitiBanku, którą płacimy w sklepach.

Jeśli macie jakieś pytania, pytajcie śmiało. :)

Miło w końcu przeczytać jakąś relację z USA w której nie ma biadolenia i narzekania. Po dość dużej liczbie mało entuzjastycznych wpisów umieszczonych przez osoby które wyemigrowały, zacząłem myśleć, że te Stany to jedno wielkie rozczarowanie.

Pisz o czymkolwiek, ja chętnie przeczytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło w końcu przeczytać jakąś relację z USA w której nie ma biadolenia i narzekania. Po dość dużej liczbie mało entuzjastycznych wpisów umieszczonych przez osoby które wyemigrowały, zacząłem myśleć, że te Stany to jedno wielkie rozczarowanie.

Pisz o czymkolwiek, ja chętnie przeczytam :D

My lecimy jutro (wtorek 22 lipca) i lądujemy na JFK w środę. Od kiedy złapię połączenie z siecią też rozpocznę relacjonowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo zależy od tego, czego kto się spodziewa. No i co chce robić w USA. My od dawna się przygotowywaliśmy dowiadując się właśnie czego możemy się spodziewać. Koszty życia nie są takie małe, biorąc pod uwagę np. wynajem mieszkania, różnego rodzaju ubezpieczenia itp. Ale... to dopóki się wydaje zarobione złotówki. :) Dla Amerykanów, którzy zarabiają dosłownie 3 razy więcej niż Polacy, koszty życia nie są wysokie. Dużo produktów można kupić za grosze. Poziom życia jest o wiele wyższy.

Nam na razie jest dobrze. Jest pięknie i ciepło, a tego chcieliśmy. Niektórych męczą upały, nas nie, przynajmniej na razie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już w USA, niedługo minie miesiąc. :) Na razie wszystko się układa dobrze, chociaż cały czas czekamy na SSN. Byliśmy w urzędzie, ale kazali nam jeszcze czekać, do 6 tygodni, jeśli w tym czasie nie dostaniemy, mamy się do nich udać ponownie z wypełnionymi papierami.

A czy urzędasek sprawdził przy was, czy jest wniosek złożony w systemie?

Bo to może okazać się czekaniem na próżno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...