Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Super sprawa. Dobrze, że można to zrobić online. Wielkie dzięki za odpowiedź.

Transfer w drugą stronę nie jest tak prosty. Aby wykonać Citi Global Transfer trzeba zrobić teleprzelew, telefonujesz za darmo ze stacjonarnego w US do Citiobsługi w PL na odpowiedni nr tel (1 888 872 64 18). Koszt przelewu z Citi w PL do Citi w US to 20 PLN bez względu na kwotę przelewu. Dla posiadaczy kart płatniczych GOLD i wyżej za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Transfer w drugą stronę nie jest tak prosty. Aby wykonać Citi Global Transfer trzeba zrobić teleprzelew, telefonujesz za darmo ze stacjonarnego w US do Citiobsługi w PL na odpowiedni nr tel (1 888 872 64 18). Koszt przelewu z Citi w PL do Citi w US to 20 PLN bez względu na kwotę przelewu. Dla posiadaczy kart płatniczych GOLD i wyżej za darmo.

Ależ jest, ale wymaga on "ruchu", tzn. Należy w polskim Citi uruchomić sobie konto dolarowe, przed wyjazdem podpiąć kartę bankomatową do konta dolarowego i mozna wypłacać w amerykańskich bankomatach Citi za darmo! Oddziałów Citi nie ma za wiele, ale za to bankomaty są w każdym 7eleven, a te są prawie na każdym rogu.

Można również taką kartą płacić w sklepach i rozliczenia są w dolarach a nie w złotówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jest, ale wymaga on "ruchu", tzn. Należy w polskim Citi uruchomić sobie konto dolarowe, przed wyjazdem podpiąć kartę bankomatową do konta dolarowego i mozna wypłacać w amerykańskich bankomatach Citi za darmo! Oddziałów Citi nie ma za wiele, ale za to bankomaty są w każdym 7eleven, a te są prawie na każdym rogu.

Można również taką kartą płacić w sklepach i rozliczenia są w dolarach a nie w złotówkach.

Ja na razie (do wyjazdu) założyłem sobie konto dolarowe w t-mobile (dawny Alior Sync: http://www.t-mobilebankowe.pl/konto-walutowe-1) - konto i karta za free, wypłaty w bankomacie za granicą 5 zł (za wypłatę). Karta przyszła mi po tygodniu od założenia konta.

Do tego tanio sobie wymieniam waluty i gromadzę walutę przez https://www.walutobox.pl/.

Ale na razie do czasu do kiedy nie mam jeszcze GC będę tak robił. Mam zamiar wyjechać na wakacje w grudniu do USA i sobie aktywować GC wtedy faktycznie pomyślę o kontach w CitiBank (PL + USA).

Czy jak mam w PL karty kredytowe w Citi z bardzo długą (od 1999 roku) i bardzo dobrą historią to może to jakoś pomóc w historii kredytowej w Citi USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam w PL karty kredytowe w Citi z bardzo długą (od 1999 roku) i bardzo dobrą historią to może to jakoś pomóc w historii kredytowej w Citi USA?

kompletne ZERO!!!

Ja też tak mam i nic.

Tu budowanie historii odbywa się na podstawie informacji przesyłanych z amerykańskich instytucji finansowych (w kótrych się ma kredyty) do agencji ratingowych, które to wyliczają zdolność kredytową - to tak w skrócie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletne ZERO!!!

Ja też tak mam i nic.

Tu budowanie historii odbywa się na podstawie informacji przesyłanych z amerykańskich instytucji finansowych (w kótrych się ma kredyty) do agencji ratingowych, które to wyliczają zdolność kredytową - to tak w skrócie!

:-) To będzie trzeba budować od zera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

Wylądowaliśmy w NY, dreamliner się nie rozpadł na szczęście. Co z tym klaskaniem po wylądowaniu to nie wiem, straszna wiocha. Na lotnisku bylismy tylko my z kopertami, od razu zapytałam pana dokad iść z loterii i nas zaprowadził gdzie trzeba. Krotkie klepanie w kompa, odciski palców i po sprawie. Zero pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...