Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam jeszcze jedno pytanie: ja wylosowałem numer 21*****. Czy wyznaczony termin rozmowy u konsula jest sztywny, czy też można ich poprosic o ewentualne wyznaczenie rozmowy w późniejszym, np. o 2 miesiące, terminie? Dla mnie idealnym okresem wyjazdu do USA byłby grudzień 2014/styczeń 2015. Boję się, że mogą mi wyznaczyć zbyt wczesny termin rozmowy i będę zmuszony wyjechać przed odpowiadajacym mi terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej zadzwonić i się dowiedzieć "od ręki" czy dokumenty doszły? Mówili mi, że priorytet do USA idzie około 7 dni roboczych, zatem zanim odpakują, zanim te stosy wpiszą do jakiegoś programu to pewnie minie trochę czasu i wątpię aby ktoś po tygodniu dostał odpowiedz, że są. Dajcie co namniej 2 tygodnie czasu a najlepiej napisać po miesiącu. Ja wysłałam dokumenty około 7 lipca i dopiero w sierpniu zamierzam wykonać telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie w pewnym sensie tutaj nie zgodzic. Podczas ''losowania'' na pcozatku maja jak juz bylo po wszystkim oglaszali sie ludzie co zostali ''wylosowani'' za bodajze ponad 10 razem. Tutaj na forum ktos taki przyklad dawal.

Czyli co - najpierw ich nie wybrano, a po kilku./kilkunastu latach tak ?

To nie o to chodzi.

Prawdopodobieństwo wygranej gdzieś czytałem, iż wynosi jak trójka w totolotku tym jednak, aby wylosować należy grać 16 razy. W odniesieniu do przykładu matematycznie i tak jest zwycięzcą. Jeśli chodzi o selekcję to nie o takiej selekcji mówimy. Nic nie wiadomo na temat ewentualnej budowy bazy złych rekordów lub dyskwalifikacji po za tym nie jest to ani przedmiotem ani podmiotem loterii. Tak, więc w przypadku loterii nie ma mowy o powtarzalności wyniku, bo to jest losowanie. Chodzi o wprowadzanie zmiennych podczas losowania takich parametrów, które ukierunkowują losowanie. Przypuszczam, iż dyskwalifikacje następują systemowo podczas wyboru osób przekraczających limit regionu 7%. Dlaczego nie zrobić tak optymalny algorytm, który tak długo losowałby uzyskując liczbę rekordów z najbardziej prawdopodobnymi możliwościami przeprowadzenia wywiadu? Z punktu ekonomicznego jest to uzasadnione. Oszczędza to pieniądze podatników, z których przeprowadzana jest loteria. Daje wartość mniej więcej oczekiwaną do przeprocesowania wniosków. Pod względem prawnym spełnia warunki loterii. Tym jednak takiego czynnika ludzkiego jak kontynuowanie procesu przez wygranych system losujący nie jest wstanie wprowadzić. Już było przedstawiane, iż część wnioskodawców nie sprawdzi, część nie dokończy procedury z różnych powodów. Stąd może te 20% więcej. To są jedynie domysły. Ja wieżę w uczciwość i przejrzystość loterii i dla tego biorę jedynie pod uwagę regulację pod względem dyskwalifikacji. Jest to pewien bufor bezpieczeństwa dla wyrafinowanych oszustw i tym samym daje możliwość przeprowadzenia loterii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi dzisiaj!

Thank you for your inquiry.

Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow six to eight weeks after the mailing of your forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.

_____________________________________

Denise

Support Contractor - Serco Inc.

CA/VO/KCC

Diversity Visa Unit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi dzisiaj!

Thank you for your inquiry.

Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow six to eight weeks after the mailing of your forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.

_____________________________________

Denise

Support Contractor - Serco Inc.

CA/VO/KCC

Diversity Visa Unit

Odpisali, ale jeszcze nie potwierdzili, że twój wniosek jest w tej chwili przetwarzany. Informują, że mają teraz sporo wniosków do rozpatrzenia, a korespondencja-każdy wniosek jest rozpatrywany wg daty otrzymania przez KCC. Z tego co rozumiem potwierdzenie procesowania wniosku możliwe jest po 6-8 tygodniach. Przynajmniej w naszym przypadku tak było bo 7 maja wysłaliśmy formularze, a 25 czerwca przyszedł e-mail z KCC (ok. 7 tyg.), informujący, że wniosek jest w trakcie przetwarzania (jeśli wniosek jest przetwarzany, z tego wynika że formularze dotarły bez problemu i są w ewidencji KCC). Kiedy były wysłane twoje formularze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...