Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kurcze napisałam post i zapomniałam :) Dzięki za odpowiedzi w sprawie tłumaczenia papierów rozwodowych. Po prostu zadzwonię do ambasady i tyle :) Z KCC dostaliśmy taki sam reply, że mają dużo maili i proszą o maila za kilka tygodni. Papiery wysłaliśmy pod koniec czerwca, więc mają jakiś nawał pracy. Nasza rodzina się na razie wyluzowała i czekamy, co będzie dalej. Mamy synka w 3 klasie podstawówki, więc przenosiny są bardziej obarczone stresem. Synek stwierdził zresztą, że nie chce jechać, bo bardzo kocha Polskę :)

Pytanie dodatkowe, a co mam zrobić jak zmieniłam pracę? Przesłać im aktualizację mailem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, niski numer 66xx i obawiam sie, ze bede musiala wyleciec przed czerwcem 2014.

P.S. Jak to jest z tym zaswiadczeniem finansowym? czy oni to jakos dokladnie sprawdzaja? czy mozna pozyczyc pieniadze, przeslac je na swoje konto i przyniesc tylko wyciag?

Możesz pożyczyć, ale te zaświadczenia choć wymienione na stronie ambasady nie są obowiązkowe. Na mojej rozmowie miałem je wszystkie, miałe również inne papiery i konsul nawet o nie nie poprosił.

Kurcze napisałam post i zapomniałam :) Dzięki za odpowiedzi w sprawie tłumaczenia papierów rozwodowych. Po prostu zadzwonię do ambasady i tyle :) Z KCC dostaliśmy taki sam reply, że mają dużo maili i proszą o maila za kilka tygodni. Papiery wysłaliśmy pod koniec czerwca, więc mają jakiś nawał pracy. Nasza rodzina się na razie wyluzowała i czekamy, co będzie dalej. Mamy synka w 3 klasie podstawówki, więc przenosiny są bardziej obarczone stresem. Synek stwierdził zresztą, że nie chce jechać, bo bardzo kocha Polskę :)

Pytanie dodatkowe, a co mam zrobić jak zmieniłam pracę? Przesłać im aktualizację mailem?

Możesz to uzupełnić i przynieść na rozmowę w ambasadzie. Spytasz przy okienku osoby przyjmującej dokumenty czy będą to chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pożyczyć, ale te zaświadczenia choć wymienione na stronie ambasady nie są obowiązkowe. Na mojej rozmowie miałem je wszystkie, miałe również inne papiery i konsul nawet o nie nie poprosił.

Możesz to uzupełnić i przynieść na rozmowę w ambasadzie. Spytasz przy okienku osoby przyjmującej dokumenty czy będą to chcieli.

Jak ktoś ma rodzinę w USA lub inne dobre zabezpieczenie to pewnie konsul nie wymaga już dodatkowych papierów, ale jak ktoś jest skazany sam na siebie to już inna bajka :) - tak przypuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale skąd ma niby wiedzieć? Wiedziałby z dokumentów, które przedstawisz, ale on o nie poprosi (no chyba że poprosi), więc to oznacza, że nie są mu te informacje potrzebne.

Wiesz, ja też przed rozmową przeżywałem tą kwestię bardzo mocno, a okazało się że niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale skąd ma niby wiedzieć? Wiedziałby z dokumentów, które przedstawisz, ale on o nie poprosi (no chyba że poprosi), więc to oznacza, że nie są mu te informacje potrzebne.

Wiesz, ja też przed rozmową przeżywałem tą kwestię bardzo mocno, a okazało się że niepotrzebnie.

Oni wszystko wiedzą;) Ja również przeżywam i dziękuje Ci bardzo za informacje. Mam list od kogoś kto zaoferuje mi miejsce do mieszkania i pomoc w znalezieniu pracy, ale zastanawiam się czy nie powinnam zrobić jeszcze czegoś więcej, np. poszukać przyszłego pracodawcy, który da mi pracę i poprosić go o zaświaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno szybkie pytanie, moze sie ktos orientuje - mam 26 lat, oboje z Mama podeszlismy do losowania z czego mnie nie wylosowano, ale moją Mamę tak. Czy mogę z Mamą emigrować jako jej syn wypelniając drugi formularz ds-230 czy raczej jest to niemozliwe?? Prosze o odpowiedz, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...