Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem zdjęcie jest ok.

@arbo

A skąd wiesz że nie ma tam algorytmów co by mogły zdjęcie sprawdzić? Zapewniam Cię że nawet w latach 90 istniały algorytmy które by sobie z tym poradziły :) Czyli ze sprawdzeniem czy zdjęcie jest dobrze skadrowane, czy tło i kontrast jest ok.

Ja jestem po informatyce więc nie musisz mi takich rzeczy tłumaczyć. Sam na studiach w ramach zajęć pisałem algorytmy na bazie transformacji Fouriera, które potrafiły wychwycić jakieś szczegóły z obrazu (a studia kończyłem pod koniec lat 90-tych). Ale ja rok temu sprawdziłem w praktyce jak ten walidator działa i jakoś moim zdaniem nie działał. Np. mój samochód na tle drzewa też okazał się bardzo dobrym zdjęciem do DV :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

PS. Przed chwilą też przepuściłem byle co przez ten oficjalny validator (jpg miał tylko 600x600 px) i napisał mi , że jest OK :-) A nawet nie było tam żadnej osoby... :-)

Już lepiej użyć tej strony: http://www.greencardphotocheck.com/pl/

Też automatycznie sprawdza tyle co ten oficjalny walidator (czyli prawie nic), ale potem zadaje pytania o zdjęcie i mówi czy jest OK na podstawie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdjęcia - moje było ok, ale ten cały tester automatyczny nie chciał mi go zaakceptować. Wydaje mi się, że to przez to, że moje włosy wychodziły "za linię", a tego już nie mogłam zmienić. Powodzenia ;)

edit: wie ktoś jak to będzie z tegorocznymi CN? Wyglądają jak zwykle inaczej, nr po roku jest nr naszej aplikacji, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się mam z tym krzakiem. Czekałem na ten moment aż 6 miesięcy (ba dobrze, że nie całe życie jak niektórzy). Wypełniam aplikację szczęśliwy, step 1 wypełnione dane Continue do step 2. Patrzę, złe zdjęcie więc cofam specjalnym buttonem nawet przeczytałem, żeby nie cofać w przeglądarce tylko tym buttonem - no to klik, cofnięty, poprawiam dane wszystko pięknie. Poprawiłem i dalej na step 2. Z pkt 2 Continue na 3, coś tam załadowało i wywaliło mnie na pierwszą stronę (do wypełniania, ale wszystko było poprawnie tylko czekałem na confirm number). Co ciekawe na pierwszej stronie nie miałem żadnego przycisku, kompletnie nic, żeby przejść dalej. Po prostu znikły. Nie było Continue, więc wydaje mi się, że to mógł być błąd strony i autentycznie załadował się step 3 z moim numerem, ale otworzyło mi str. 1. No to wyłączyłem tego krzaka i uzupełniłem od nowa. Wyświetlił mi się confirm number zapisałem na kartce. Trudno, najwyżej koledzy i koleżanki z forum zwiększą swoje szanse jeśli popełniłem jakiś błąd na tym systemie z lat 90'. Jest szanse, że dowiem się o dyskwalifikacji albo jakoś sprawdzę czy przypadkiem z mojego e-maila nie pykły dwa wnioski? Jakieś porady ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was używał croppera za strony http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html# ,jest tam szablon wg którego można dopasować zdjęcie. Po jego użyciu rozmiar zdjęcia wynosi nieco ponad 90 kb czyli mniej więcej o połowę mniej niż to zrobione u fotografa...pozostałe parametry zdjęcie są niezmienione. Nie wiem czy jest to wiarygodne czy pozostać przy zdjęciu zrobionym u fotografa - ten akurat używał programu Dokumenty Pro gdzie również ma gotowe wzory odnośnie poszczególnych parametrów i ustawienia zdjęcia w zależności co do jego przeznaczenia tj. paszport, dowód osobisty czy loteria wizowa. Niestety fotograf uciął kawałek fryzury mojej żony, zoriętowaliśmy się dopiero w domu...wydaje mi się że tak być nie może i zastanawiam się czy mogę użyć croppera do skorygowania tego błędu. Czy jest może ktoś ze zwycięzców poprzednich edycji kto używał tej strony? Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten cropper doda włosów Twojej żonie? Jeśli macie wątpliwości postaw żonę pod ścianą lub powieś prześcieradło i zrób zdjęcie cyfrówką. Tak robią w stanach zdjęcia do paszportów na przykład w Wallgreens. Możesz wykadrować zdjęcie w Irfanview. Ustawiasz crop na 600x600 px i po kłopocie. Ja używam również linii dzielących kadr na trzy. Oczy powinny być na pierwszej linii od góry, broda na drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się mam z tym krzakiem. Czekałem na ten moment aż 6 miesięcy (ba dobrze, że nie całe życie jak niektórzy). Wypełniam aplikację szczęśliwy, step 1 wypełnione dane Continue do step 2. Patrzę, złe zdjęcie więc cofam specjalnym buttonem nawet przeczytałem, żeby nie cofać w przeglądarce tylko tym buttonem - no to klik, cofnięty, poprawiam dane wszystko pięknie. Poprawiłem i dalej na step 2. Z pkt 2 Continue na 3, coś tam załadowało i wywaliło mnie na pierwszą stronę (do wypełniania, ale wszystko było poprawnie tylko czekałem na confirm number). Co ciekawe na pierwszej stronie nie miałem żadnego przycisku, kompletnie nic, żeby przejść dalej. Po prostu znikły. Nie było Continue, więc wydaje mi się, że to mógł być błąd strony i autentycznie załadował się step 3 z moim numerem, ale otworzyło mi str. 1. No to wyłączyłem tego krzaka i uzupełniłem od nowa. Wyświetlił mi się confirm number zapisałem na kartce. Trudno, najwyżej koledzy i koleżanki z forum zwiększą swoje szanse jeśli popełniłem jakiś błąd na tym systemie z lat 90'. Jest szanse, że dowiem się o dyskwalifikacji albo jakoś sprawdzę czy przypadkiem z mojego e-maila nie pykły dwa wnioski? Jakieś porady ;) Pozdrawiam

Ja miałem podobną sytuację tyle, że podczas wypełniania po daniu kontynuuj pojawił mi się komunikat, że sesja wygasła bo przekroczyłem 60 minut. Jako, że nie doszedłem do momentu w którym pojawił mi się CN, więc wypełniłem to wszytko raz jeszcze. Mam nadzieję, że nie potraktuje mi tego jako dwa zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was używał croppera za strony http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html# ,jest tam szablon wg którego można dopasować zdjęcie. Po jego użyciu rozmiar zdjęcia wynosi nieco ponad 90 kb czyli mniej więcej o połowę mniej niż to zrobione u fotografa...pozostałe parametry zdjęcie są niezmienione. Nie wiem czy jest to wiarygodne czy pozostać przy zdjęciu zrobionym u fotografa - ten akurat używał programu Dokumenty Pro gdzie również ma gotowe wzory odnośnie poszczególnych parametrów i ustawienia zdjęcia w zależności co do jego przeznaczenia tj. paszport, dowód osobisty czy loteria wizowa. Niestety fotograf uciął kawałek fryzury mojej żony, zoriętowaliśmy się dopiero w domu...wydaje mi się że tak być nie może i zastanawiam się czy mogę użyć croppera do skorygowania tego błędu. Czy jest może ktoś ze zwycięzców poprzednich edycji kto używał tej strony? Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia!

Ja uzywalem tej strony:

http://www.egreencardphoto.com/

To bylo w zeszłym roku. Zdjecie zrobila moja 12 letnia wówczas chrześniaczka, aparatem kupionym 7 lat temu na tle białej sciany, obrobiłem to zdjecie na podanej powyżej stronie i było OK. Mam nadzieje ze wkrótce dostane zaproszenie na interview.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób żeby się skontaktować z dv odnośnie podwójnie przesłanej aplikacji? W poradniku oficjalnym jest klauzula i nawet wytłuszczoną czcionką, że każdy uczestnik ma prawo klikać wielokrotnie submit jeśli nie zostanie wyświetlony cn. Czytałem, że w jakiś magiczny sposób można uzyskać informacje o zapomnianym CN, ale czy da się jakoś wyjaśnić sprawę ewentualnego podwójnego wysłanie zgłoszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu poszedłem do fotografa i poprosiłem o zdjęcie do wizy do USA. Pani zapytała tylko czy będę aplikował online. Dostałem płytę na której jest foto o rozmiarze 600x600, które przechodzi pomyślnie wszystkie testy. Także moja rada to iść do profesjonalnego fotografa i później się nie stresować, że zdjęcie jest nieprawidłowe (zaoszczędzone kilkanaście-kilkadziesiąt pln, może pozbawić was życiowej szansy. 2 drukowane foto + kopia na CD kosztowały mnie 15 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...