Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

paradox, nie rozumiesz przesłania. Ja sobie zdaję sprawę, że jest mazovia, saintcrossing.. czekaj, tego nie ma... ale po fladze wnoszę, że już jesteś w USA dość długo, żeby wiedzieć o co mi chodzi. Generalnie, przyjętą formą podawania adresu za granicą jest forma mailing address, który jest podobny do zamieszkania, ale w pierwszym najniższe pole jest w języku miejscowym a wyższe w docelowym.

Wpisanie Greater Poland jest może poprawne, ale wzbudza co najmniej uśmiech, a jak wspomnisz tu, że jest tak w CIA handbook, to usłyszysz whaaaaaaaaaaa? Wpisanie polskiej nazwy jest prawidłowe i nie nosi cech przeamerykanizowania się na siłę. Długo musiałbym myśleć, żeby dojść do subcarpathia tak na marginesie. :)

Nie spinaj się jednak paradox, bo chodzi mi o śmieszność tłumaczenia lokalnych nazw. Czasem może wyjść dziwnie. W końcu gdyby Bill Clinton ubiegał się o coś w Polsce, to by wpisał, że pochodzi z Małego Kamienia... ale nie w lubuskim. :)

A na rozluźnienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie spinam się :) chcieli żebym wypełnił po angielsku to wypełniłem po angielsku. Wydaje mi się że prędzej by się zaśmiali jakby zobaczyli Mazowsze niż Masovia. Albo 四川 zamiast Sichuan. Ponadto (w angielskich rozmowach czy piśmie) nigdy nie spotkałem się z określeniem landu Bayern tylko Bavaria podobnie jak Pilsen a nie Plzensky. Z tym mailing adress pewnie masz racje. Nie często wysyłam listy za granice.

ale po fladze wnoszę, że już jesteś w USA dość długo, żeby wiedzieć o co mi chodzi.

Dosyć uszczypliwa aluzja. Rozumiem przesłanie. :) Nie ma się co czepiać drobnostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarko ale tam nie ma miejsca na przecinek lecz jest oddzielne pole do wpisania :) oddzielne jest na nazwisko,imie itd

chyba nigdy nie widziales formularza zgloszeniowego dlatego masz takie pytania.

co do podawania nazw to nikt sie nie bedzie czepial -smial w USA jak sie napisze Mazowsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...