Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna - Zaproszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt Ci nie powie jakie masz szanse. Juz miałaś odmowę nie tak dawno, więc masz dużo większe na kolejną. Nie za dużo się zmieni do listopada od ostatniej rozmowy. Zaproszenie możesz sobie darować. Studentką będziesz dopiero miesiąc, żaden dowód na więzi moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

golec to sie spytaj tych znajomych skad maja takie wiadomosci o 3 miesiacach,

poczytaj zasady na stronach rzadowych i tym np forum i zobaczysz jak jest.masz wleciec do czasu waznosci wizy na teren USA

czy Ty nie slyszales o TNT-fimie kurierskiej?

TNT to firma kurierska i tam teraz odbiera sie paszporty z wiza.

co do oznaczen na wizie to jest ich wiele,narazie idz po wize a potem Ci odpowiemiemy o oznaczeniach

nikt nie da Ci innej wizy niz turystycznej b2 lub tez wiza bieznesowo-turystyczna b1-b2..na tej wizie tej sie lata turystycznie

poczytaj troche forum ,zapoznaj sie z wieloma postami,tematami :)

Kolego sly9 ja wiem ze jest firma kurierska TNT, ale TNT moze oznaczac wiele innych żeczy. Jak byś napisał ze firma kurierska TNT dostarcza paszporty z wizą wtedy wiedział bym o co ci chodzi, a tak to myslałem ze TNT jest jakims oznaczeniem wbijanym przez ambasady w paszport.

Pyt.1.Ja znam ogólne oznaczenia wiz i wiem ze jedna z nich czyli B2 jest wiza turystyczną i o taka sie bede starał, ale ty jeszcze muwiłes o innym oznaczeniu przy wizach B2: np: "M". Pytam jakie sa jeszcze inne oznaczenia i czego one dotyczą. Chciałbym poznać jakies najpopularniejsze które mógłbym ewentualnie otrzymać?

Pyt.2. W którym miejscu we wniosku DS 160 wkleja sie zdjęcie??

Ja tam widze tyko tester zdjęć Test Photo aby przetestowac czy moja fotka jest dobra oraz Photo Standard Guide - standardowe wymogi zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sly9 ja wiem ze jest firma kurierska TNT, ale TNT moze oznaczac wiele innych żeczy.

Jak na pżykład trotyl.. ;)

Pyt.1.Ja znam ogólne oznaczenia wiz i wiem ze jedna z nich czyli B2 jest wiza turystyczną i o taka sie bede starał, ale ty jeszcze muwiłes o innym oznaczeniu przy wizach B2: np: "M". Pytam jakie sa jeszcze inne oznaczenia i czego one dotyczą. Chciałbym poznać jakies najpopularniejsze które mógłbym ewentualnie otrzymać?

B2

więcej: http://travel.state.gov/visa/questions/what/what_4429.html

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na inne rodzaje wiz sie nie kwalifikujesz jak narazie ;)

nie masz podstaw -chyba ze lecisz na nauke-prace .

Paula piszesz ze lecisz na 2 miesiace a potem ze lecisz na okres grudnia i teraz zobacz jak kto wyglada,pamietaj ze nalezy trzymac sie jednej wersji i takiej ktora jest realna.

Kolejna sprawa,nie mozesz patrzec na czyjes sprawy,i co z tego ze ktos poszedl do szkoly i dostal wize a chociaz wiesz do kogo lecial,co mial wpisane,jak odpowiadal.czy byl 1 raz po wize

zobacz swoja sprawe tak,lecisz do chlopaka,nie tak dawno zapisalas sie do szkoly.Mozesz teraz wize otrzymac a mozesz za kolejnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KaeR zalecam czytac ze zrozumieniem. Kategorie wizowe ja znam. Wyraźnie pytam o oznaczenia literowe. Narazie wiem jak bede miał "M" to mam wize na 10 lat ale czy sa jeszcze jakies inne oznaczenia i co oznaczaja??

Pyt.2. W którym miejscu we wniosku DS 160 wkleja sie zdjęcie??

Ja tam widze tyko tester zdjęć Test Photo aby przetestowac czy moja fotka jest dobra oraz Photo Standard Guide - standardowe wymogi zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KaeR zalecam czytac ze zrozumieniem. Kategorie wizowe ja znam. Wyraźnie pytam o oznaczenia literowe. Narazie wiem jak bede miał "M" to mam wize na 10 lat ale czy sa jeszcze jakies inne oznaczenia i co oznaczaja??

Jeśli będziesz miał (bo na razie jeszcze nie masz) "M", to wcale nie znaczy, że będzie to wiza na 10 lat.

Literka/cyferka pod "Entries" oznacza jedynie ile razy możesz na danej wizie wjechać do USA.

1 - 1 raz

M - "multiple" - wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golec oznaczenia na wize to np enteres 1 tzn ze jedne wlot na teren USA

M juz wiesz

oj tutaj kolega jakoś niedokładnie napisał, ale dobrze ze Joanna30 to wytłumaczyła dobrze.

______________________________________________________________________________________________

PYT.1A. W DS 160 pytają o date wylotu i powrotu, czy musze to podawać? (ja nie mam ustalonej konkretnej daty, i nie zależy mi na konkretnym okresie aby w nim lecieć, właściwie to zalezy mi na tym aby dostać wize a potem zastanowię sie kiedy lecieć i starać sie o urlop u pracodawcy)

PYT.1B. A może lepiej (w sensie aby dostać wize) podać jakiś termin i jego sie trzymać podczas rozmowy z konsulem, nawet jeśli termin byłby tylko fikcyjny.

PYT.2. Czy ktoś mógłby mi podać kolejność wykonywanych czynnośći w ubieganiu sie o wize??

(Nie wiem czy mam najpierw zapłacić te 512 zł, czy wypełnić wniosek ds160, i na końcu zadzwonić aby umówić się na rozmowe, a może o czymś jeszcze zapomniałem - jaka jest kolejnosc wykonywania tych czynnosci)

PYT.3. We wniosku pisze aby uzupełniać go po angielsku. Mają oni na myśli tylko aby nie używać znaków diakrytycznych (ą,ż,ź,ó,ę) czy wogóle mam pisać wszystko w jezyku angielskim

(Są pytania czym sie zajmuje itd. Więc nie wiem czy moge pisać na takie pytania po polsku - nie używając znaków diakrytycznych (ą,ż,ź,ó,ę) czy po angielsku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...