Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna - Zaproszenie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pyt.1. Dzisiaj zadzwoniłem do ambasady usa w warszawie (odpowiednie wybrany nr w telefonie kierował pod miejsce gdzie udzielaja informacji o wizach) abby dowiedziec cie pewne informacje (jeszcze nie ustalałem terminu spotkania).

Zanim udzielił mi odpwiedzi na moje pytania wypytał sie o moje dane: imie nazwisko, nr paszportu, aders mejl. Powiedział mi że stworzył mi profil i że wysłał/albo wysle mi dane do logowania na profil na mejla i żeby przez ten profil złozyc wniosek DS 160 i umówic sie na spotkanie. Nic mi na mejla nie przyszło.

Powiedzcie mi czy dobrze zrobiłem dzwoniac tam czy nie, czy to że zadzwoniłem i podałem dane (a nie dostałem mejla od nich zeby sie zalogowac na swój profil i żeby wysłać wniosek bede musiał jeszcze raz utorzyc swój profil) może skutkowac tym ze mi nie przyznaja wizy?

Pyt.2. Przegladałem wniosek DS 160 online i tam pytaja o dokładną date kiedy chce jechac do usa i kiedy bym wracał. Ja nie wiem kiedy pojade, w takim sensie ze ja bede sie zastanawiał kiedy jechać jak dostane wize i kiedy pracowawca udzieli mi urlopu 2-3 tygodnie (bo na 2-3 tygodnie bym tam pojechał). Czy podanie tam odpowiedniego terminu wylotu i powrotu jest wiążące i tylko te ramy beda mnie obejmować czy moge sobie w innym terminie niż podanym polecieć i wrucić??

Pyt.3. Jak dostanę wize B2 to od momentu dostania wizy mam jakiś wyznaczony max czas aby wyjechac? czy moge sobie np wyjechać za pół roku albo za rok??

Pyt.4. Jakie dokumenty dodatkowe (oprócz obowiązujacych) warto wziąść na rozmowe?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Żeby sie nie namieszało w odpowiedziach prosił bym o taki schemat odp:

Pyt.1. odpowiedź

Pyt2. odpowiedź

itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz spam bo czasami tam takie wiadomosci przychodza ;)

odp 4 masz miec te ktore wymagaja a reszta nie musisz tego miec ,sa tacy ze maja wymagane dokumenty i wychodza z wizami a sa tacy ze maja duzo dodatkowych dokumentow i wychodza bez wizy.

W spamie nie ma, też sprawdzałem. Dalej pytam o odpowiedź na Pyt.1.

3) To zależy na ile dostaniesz wizę. Bo jeśli np. dostaniesz na pół roku, to za rok na niej nie wyjedziesz.

Rozumiem, ale niekturzy dostaja nawet na 10 lat (mam na mysli wize a nie pobyt który mi wbijaja na lotnisku w usa). Powiedzmy ze dostane na 10 lat (ewentualnie na 5 lat) Jak to wtedy wygląda? Moge sobię wyjechać przez ten czas kiedy mi pasuje czy mam jakiś okreslony okres czasu od momentu wydania wizy?

{{{znajomi mi mówili ze jak dostane wize to do 3 miesiecy mam lecieć}}}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odbierzesz paszport z wiza z TNT to mozesz juz na 2 dzien leciec :)

Jesli chodzi o te 10 letnie wklejki w paszporcie to one maja litere M jako wielokrotnego wjazdu i mozesz wiele razy wlatywac na teren USA,ale czy zostaniesz wpuszczony to juz inna sprawa,bo ta wklejka aby daje Ci mozliwosc rozmowy z urzednikiem na granicy :)

znajomi chyba mieli na uwadze abys nie zobaczyl USA z granicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale niekturzy dostaja nawet na 10 lat (mam na mysli wize a nie pobyt który mi wbijaja na lotnisku w usa). Powiedzmy ze dostane na 10 lat (ewentualnie na 5 lat) Jak to wtedy wygląda? Moge sobię wyjechać przez ten czas kiedy mi pasuje czy mam jakiś okreslony okres czasu od momentu wydania wizy?

{{{znajomi mi mówili ze jak dostane wize to do 3 miesiecy mam lecieć}}}

I ja też mówiłam o wizie (wklejce do paszportu), a nie o pozwoleniu na pobyt, który otrzymujesz po przekroczeniu granicy.

Bo można też dostać wizę na pół roku. Zdarza się bardzo sporadycznie, ale się zdarza.

Tak jak sly6 powiedział, jeśli otrzymasz wizę na 10 lat, a pod "Entries" będziesz miał literę M, to przez te 10 lat będziesz mógł sobie latać do USA na wakacje. Nie ma znaczenia, czy po raz pierwszy wyjedziesz na drugi dzień po otrzymaniu wizy, czy po 9 latach. Wiza ma swój okres ważności i w czasie jego trwania możesz wyjechać. Ale wcale nie musisz i nie będziesz miał z tego powodu żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...