Skocz do zawartości

I-130


paola12

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili w kategorii F1 (Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens) rozpatrywane są petycje złożone przed 1 stycznia 2007.

Natomiast w kategorii F3 (Married Sons and Daughters of U.S. Citizens) rozpatrywane są petycje złożone przed 15 maja 2003.

http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin/2014/visa-bulletin-for-february-2014.html

Czy kiedy teściowa składała petycję na Twojego męża, to już byliście małżeństwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kiedy teściowa składała petycję byliśmy małżeństwem i mieliśmy dwoje dzieci, wysyłałam teściowej akty urodzenia. Nie wiem, czy ktoś jej pomagał , muszę popytać. Znalazłam stronę, na której wpisałam nr petycji i pokazał mi się komunikat ,,post decision activity", ale nie mam pojęcia, co to znaczy. Musze jeszcze zaznaczyć ,że mąż obecnie jest w USA , przekroczył wizę , czy to może mieć znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy przesiedział dozwolony termin? O ile?

Ma to znaczenie, bo może mieć bana i będzie musiał tego bana odczekać, jeśli otrzymacie wizy, nim on upłynie.

Z tym, że jeśli teraz rozpatrywane są wnioski złożone w 2003 roku, a Twoja teściowa złożyła na was papiery 8 lat temu (czyli w 2006?) to macie jeszcze kilka lat czekania.

I teraz wszystko zależy od tego, o ile Twój mąż przesiedział dozwolony pobyt.

Do 180 dni - nie ma bana.

180-365 dni - 3 lata bana.

Powyżej 365 dni - 10 lat bana.

Skoro przesiedział wizę, to pewnie pracuje nielegalnie... Jak się na takie coś zapatruje konsul, tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ma 10 lat bana:( jeśli więc za parę lat ( możliwe ,że za 2-3 lata?) otrzymamy papiery tzn ,że on będzie musiał na nie czekać kolejne 10 lat? a ja i dzieci otrzymamy dokumenty czy nas kara tez obejmuje? czy jest sens żeby on teraz wracał , czy lepiej już tam czekać? czy jego pracodawca może mu jakoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban zaczyna się odliczać od momentu wyjazdu z USA.

Bana ma tylko on, ale ponieważ to on jest głównym beneficjentem, to bez niego Wy nie wyjedziecie.

On nie ma na co czekać w USA. Przesiedzenie wizy automatycznie anulowało możliwość zmiany statusu w USA.

Pracodawca? Nielegalna praca może mu jeszcze bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...