Skocz do zawartości

I-130


paola12

Rekomendowane odpowiedzi

1. mąż musi być w Polsce, jeśli chce legalnie wyemigrować do USA

2. im szybciej wróci ze Stanów, tym szybciej zacznie mu się odliczać ban

8. W przeszłości przekroczyłem termin wizy turystycznej, wjechałem i przebywałem w USA nielegalnie lub byłem deportowany z USA. Czy mogę ubiegać się o wizę w ramach loterii wizowej?

Wygrana w loterii wizowej nie likwiduje uprzednich przeszkód do otrzymania wizy. Osoby, które nie kwalifikują się do otrzymania wizy zgodnie z paragrafem 212(a)(9)( b )(i)(I) Aktu o Imigracji i Naturalizacji (zakaz wjazdu na teren USA przez 3 lata) lub paragrafem 212(a)(9)( b )(i)(II) (zakaz wjazdu przez 10 lat), nie będą się również kwalifikowały do uzyskania wizy imigracyjnej, dopóki nie minie okres zakazu wjazdu. W zależności od sytuacji określonych przepisami prawa, takie osoby mogą ubiegać się o uchylenie zakazu lub nie.

Niektóre osoby mogą nie kwalifikować się do uzyskania wizy z powodów wynikających z innych przepisów imigracyjnych, np. składanie nieprawdziwych oświadczeń, konflikty z prawem w przeszłości lub przyczyny zdrowotne. Wygrana w loterii wizowej nie usuwa tych przeszkód. W związku z tym, że każda indywidualna sprawa jest inna, tylko rozmowa z konsulem może dać pewność, czy dana osoba kwalifikuje się do otrzymania wizy. Osoby podejrzewające, że wcześniejsze naruszenie przepisów wizowych lub inne przyczyny wykluczają je z możliwości otrzymania wizy, mogą kontaktować się z działem korespondencji Sekcji Konsularnej drogą elektroniczną w celu omówienia swojej sytuacji. Aby wysłać e-mail kliknij ikonkę skrzynki pocztowej w prawym górnym rogu strony.

Dotyczy to też innych wiz imigracyjnych - nie tylko tych z loterii wizowej.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/czsto-zadawane-pytania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nadal tam przebywa to znaczy gdzie?

U was sytuacja jest zupełnie inna... Twój mąż jest głównym beneficjentem. Bez niego Wy nie wyjedziecie.

Gdybyś Ty wylosowała zieloną kartę (lub była sponsorowana przez swojego rodzica), to mogłabyś wyjechać z dziećmi, bez męża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja znajoma była w podobnej sytuacji, gdy wylosowała zielona kartę mogła wyjechać z dziecmi do USA, ale mąż nie otrzymał zielonej karty i nadal tam przebywa , a oni do niego jeżdżą. myslałam ,że u nas może byc podobnie. A z petycja to niemożliwe?

Jezeli petycja bylaby na Ciebie zlozona to bys mogla jezdzic - jesli jest na meza, to maz jako glowna osoba sponsorowana (bo wy jestescie dolaczeni do petycji) albo dostanie green card (i wtedy Wy tez dostaniecie) albo jesli on nie dostanie green card a Wy z punktu patrzenia prawnego (brak przesiedzianej wizy itp.) byscie sie kwalifikowali (Ty i dzieci) to i tak nie dostaniecie niczego, bo petycja byla na zlozona na meza.

Jesli maz sie nie kwalifikuje na green card to i Wy nie dostaniecie niczego - takie jest prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...