Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Alex, jak to pracę można podjąć tylko przez 6 mcy w ciągu rocznego pobytu? Przecież pozwolenie na pracę dostaje się na rok?!

Możesz podać źródło swoich informacji?

Skąd wzięłaś informację, że powyżej pobytu 6 mcy trzeba przejść badania lekarskie?

Na ost stronie tego wlasnie formularza w dziele INSTRUCTIONS mozna przeczytac kto ma wyplenic te forme..a dalej jest napisane ze jezeli nie posiadasz paszportu z ktoregos z powyzszych panstw musisz wypelnic dodatkowo forme IMM5645E.

Praktycznie wypelniasz tak jakby 2x to samo. Moze to taka formalnosc? Wypelnienie nic nie kosztuje, ale myslam ze to moze jakis blad w dokumentach jaki mi przydzielono. Okazuje sie ze ty tez tak masz.

A jeszcze sie zapytam. Jaki okres pobytu wpisalas na poczatku tej calej aplikacji, to chyba bylo jeszcze podczas wypelniania survey...na ponad 6 miesiecy, ponizej 6 miesiecy? Ja wpislam nie dluzej niz 6 miesiecy, gdyz wtedy nie jest wymagane medical check. A pozatym prace mozemy podjac tylko przez 6 miesicu w trakcie rocznego pobytu. A moze lepiej wpisac ponad 6 miesiecy? Wtedy takze Polska i UK sa na liscie panstw z ktorych nie sa potrzebne medical checks chyba ze podejmiesz taki zawod ktory tego wymaga. Co lepiej wpisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, podaj mi twoj prywatny e-mail i wysle Ci te forme jak chcesz.

dzieki udalo sie, znalazlam juz ten formularz.. Ostatnie pytanie w IMM1295 w pierwszym punkcie jest napisane .."complete ALL names in English AND in your native language..czy to znaczy ze mam napisac dwa razy swoje imie i nazwisko skoro mam polskie znaki??sorry za glupie pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisiaBella - chyba ty masz racje...musialam sobie cos sama dopowiedziec...holiday working visa, kaos tak mi sie ubzduralo ze nie bedzie mozna pracowac przez cale 12 miesiecy, no bo gdzie ten holiday? Niewazne. Dzieki!

A informacje o medical check masz tutaj

http://www.cic.gc.ca/english/information/medical/medexams-temp.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze sie robi maly nie porzadek dopowiadamy cos a potem :)

Po1 to wiza jest wazna na 1 rok a Kanade nie obchodzi czy bedziesz 1 rok pracowac,zwiedzac ,wazne aby pracowac zgodnie z przepisami a wiec zadna praca na czarno a sa takie przypaki ,zdarzaja sie ze majac pozwolenie na prace osoba pracuje i tak na czarno bo to pare dol wiecej jest ;) a ze potem sa problemy to kogo to obchodzi-wazne ze pare dol wiecej sie ma ;)

jak napisalem z nauka ,,jest do max 6 miesiecy,obojetnie czy jestes na IEC,wizie pracowniczej-chociaz czasami ta wiza ma pewne obostrzeznia ale o tym nie bedziemy tutaj pisac ,czy tez jestes turysta ,ten przepis 6 miesiecy jest od nie dawna i moze troche osob o tym nie wiedziec ;)

tak jest np z live in caregiver

http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?q=245&t=17

co do badan medycznych jest napisane wyraznie ze jak bedzie wymagane a przy IEC sa wymagane przy nie ktorych zawodach i lepiej jest zaznaczyc ze bedzie sie uczyc w szkole i wtedy urzad powie czy potrzeba czy tez nie.Moze tez byc tak ze Nas skieruje szkola do nauki dla mlodziezy,dzieci i co wtedy ;)

co do znajdowania pracy w danych Prowincjach to nalezy wejsc na strone dane Prowincji i zobaczyc czy zawod jest regulowany i wtedy szukac co nalezy robic aby pracowac w danym zawodzie

Np Onatrio ma taka strone

http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?q=245&t=17

co do Manitoby to byl taki program dla nauczycieli ESL -co nauki to juz poprawilem posta :)

tutaj jest opisane cos dla Was

http://www.prepareforcanada.com/career-pathways/teaching/teaching-skills-development/skills-development-immigrant-teachers/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...