Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Program znam od sierpnia 2009 roku i mozna sie uczyc do max 6 miesiecy :)

Nie mozna tak robic ze uczysz sie np 5 miesiecy,przerywasz nauke i znow zaczynasz kolejne 5 czy 6 ;)

masz wtedy 1 miesiac nauki :)

co do tego collegu to wiele Was uslyszy cos co sie mija z przepisami ;) od szkol po pracodawcow :) sa tacy ze uwazaja ze pracowac musicie u 1 tylko pracodawcy bedac na IEC-=praca wakacyjna,nalezy przyniesc wydrukowane przepisy aby Wam przyznano racje,od zycie w Kanadzie bywa i takie ;)

co do pytan to nalezy dobrze odpowiedziec i jesli z pytan wynika ze to jest nablizsza rodzina a jej nie mamy to nalezy wlasciwie zaznaczyc a nie olewac jej

Widze ze malo kto poznal Kanade kiedys i dane Prowincje dlatego ludzie mowia ze nikt z po za Kanady nie bedzie przyjety do nauki-jako nauczyciel ;)

Manitoba miala program specjalny dla takich osob ktore chca tam sie osiedlic i uczyc jezyka :) pare osob z UK tam sie osiedlilo :)

ps na wiecej pytan potem odpowiem :) wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej

Pogubilam sie calkowicie z tymi formularzami itp..czy tez musicie wypelniac IMM1295E i IMM5645E? czy mozna zalozyc te konto MyCIC zanim zbierze sie wszystkie dokumenty? czy dopiero jak wszystko bedzie gotowe do uploadowania? I czy moge prosic kogos o danie linka na MyCIC proszeee??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, to jak to jest z nauką na IEC? Można się uczyć bez pozwolenia do 6 miesięcy, czy nie można?

Program znam od sierpnia 2009 roku i mozna sie uczyc do max 6 miesiecy :)

Nie mozna tak robic ze uczysz sie np 5 miesiecy,przerywasz nauke i znow zaczynasz kolejne 5 czy 6 ;)

masz wtedy 1 miesiac nauki :)

co do tego collegu to wiele Was uslyszy cos co sie mija z przepisami ;) od szkol po pracodawcow :) sa tacy ze uwazaja ze pracowac musicie u 1 tylko pracodawcy bedac na IEC-=praca wakacyjna,nalezy przyniesc wydrukowane przepisy aby Wam przyznano racje,od zycie w Kanadzie bywa i takie ;)

co do pytan to nalezy dobrze odpowiedziec i jesli z pytan wynika ze to jest nablizsza rodzina a jej nie mamy to nalezy wlasciwie zaznaczyc a nie olewac jej

Widze ze malo kto poznal Kanade kiedys i dane Prowincje dlatego ludzie mowia ze nikt z po za Kanady nie bedzie przyjety na nauke ;)

Manitoba miala program specjalny dla takich osob ktore chca tam sie osiedlic i uczyc jezyka :) pare osob z UK tam sie osiedlilo :)

ps na wiecej pytan potem odpowiem :) wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a mi jeszcze na dodatek pokazuje ze mam wypelnic IMM5707E...? MyCIC acc mozesz juz otworzyc, ale aplijacja bedzie mozliwa do sumbit tylko wtedy kiedy zalaczysz wszystkie wymagane dokumenty.

http://www.cic.gc.ca/

Dzieki alex za link.

W wykazie supporting documents IMM5707E tez jest wyszczegowlnione, ale nie moge tego znalezc :wacko: . Pozatym IM5707E to jest Family information form...tak samo jak IMM5645...wiec myslalam ze moze to pomylka, i ze to ten sam formularz??

A jeszcze jedno czego uzyliscie do MYCIC...GCkey czy Sign-In Partner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki alex za link.

W wykazie supporting documents IMM5707E tez jest wyszczegowlnione, ale nie moge tego znalezc :wacko: . Pozatym IM5707E to jest Family information form...tak samo jak IMM5645...wiec myslalam ze moze to pomylka, i ze to ten sam formularz??

Na ost stronie tego wlasnie formularza w dziele INSTRUCTIONS mozna przeczytac kto ma wyplenic te forme..a dalej jest napisane ze jezeli nie posiadasz paszportu z ktoregos z powyzszych panstw musisz wypelnic dodatkowo forme IMM5645E.

Praktycznie wypelniasz tak jakby 2x to samo. Moze to taka formalnosc? Wypelnienie nic nie kosztuje, ale myslam ze to moze jakis blad w dokumentach jaki mi przydzielono. Okazuje sie ze ty tez tak masz.

A jeszcze sie zapytam. Jaki okres pobytu wpisalas na poczatku tej calej aplikacji, to chyba bylo jeszcze podczas wypelniania survey...na ponad 6 miesiecy, ponizej 6 miesiecy? Ja wpislam nie dluzej niz 6 miesiecy, gdyz wtedy nie jest wymagane medical check. A pozatym prace mozemy podjac tylko przez 6 miesicu w trakcie rocznego pobytu. A moze lepiej wpisac ponad 6 miesiecy? Wtedy takze Polska i UK sa na liscie panstw z ktorych nie sa potrzebne medical checks chyba ze podejmiesz taki zawod ktory tego wymaga. Co lepiej wpisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ost stronie tego wlasnie formularza w dziele INSTRUCTIONS mozna przeczytac kto ma wyplenic te forme..a dalej jest napisane ze jezeli nie posiadasz paszportu z ktoregos z powyzszych panstw musisz wypelnic dodatkowo forme IMM5645E.

Praktycznie wypelniasz tak jakby 2x to samo. Moze to taka formalnosc? Wypelnienie nic nie kosztuje, ale myslam ze to moze jakis blad w dokumentach jaki mi przydzielono. Okazuje sie ze ty tez tak masz.

A jeszcze sie zapytam. Jaki okres pobytu wpisalas na poczatku tej calej aplikacji, to chyba bylo jeszcze podczas wypelniania survey...na ponad 6 miesiecy, ponizej 6 miesiecy? Ja wpislam nie dluzej niz 6 miesiecy, gdyz wtedy nie jest wymagane medical check. A pozatym prace mozemy podjac tylko przez 6 miesicu w trakcie rocznego pobytu. A moze lepiej wpisac ponad 6 miesiecy? Wtedy takze Polska i UK sa na liscie panstw z ktorych nie sa potrzebne medical checks chyba ze podejmiesz taki zawod ktory tego wymaga. Co lepiej wpisac?

ja wpisalam powyzej 6 mcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K, to zmienie moze...bo chcialabym zostac na caly rok tak czy inaczej...


Dzieki alex za link.

W wykazie supporting documents IMM5707E tez jest wyszczegowlnione, ale nie moge tego znalezc :wacko: . Pozatym IM5707E to jest Family information form...tak samo jak IMM5645...wiec myslalam ze moze to pomylka, i ze to ten sam formularz??


A jeszcze jedno czego uzyliscie do MYCIC...GCkey czy Sign-In Partner?

Musisz uzyc GCkey - register for a new key.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno Alex wlasnie w tym kwestionariuszu bylo pytanie odnosnie...jakiejs listy krajow..niestety ani firefox ani chrome, ani Explorer nie chcial mi wyswietlic listy tych krajow. Za kazdym razem jak wchodzilam na link zeby sprawidzic jakie to kraje wywalalo mnie calkowicie z tej aplikacji..w koncu zeby zakonczyc to zaznaczylam No...:/


O.K, to zmienie moze...bo chcialabym zostac na caly rok tak czy inaczej...


Musisz uzyc GCkey - register for a new key.

dzieki:)

i tak wiza daje nam mozliwosc przebywania w Kanadzie wiecej niz 6 mcy wiec nie ma co sciemniac ze bedziemy zjezdzac szybciej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...