Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

@Paulinka

W drugim etapie tylko zaświadczenie o niekaralności przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Na spotkaniu informacyjnym mówili, że zaświadczenie o posiadanych środkach pokazuje się dopiero na granicy.

Ubezpieczenie kupujesz dopiero jak otrzymasz Letter of Introduction i jak już będziesz wiedziała, kiedy jedziesz do Kanady, bo ubezpieczenie musi być ważne przez cały twój pobyt w Kanadzie, od dnia twojego przyjazdu.

Nie musisz wykupować biletu powrotnego przed przyjazdem do Kanady, ale musisz udowodnić, że masz środki na jego zakup (to też na granicy, to się wiąże z posiadanymi środkami).

Tu jest wszystko napisane:

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/arrival-Canada-arrivee.aspx?lang=pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie odnosnie Resume. Na stronie ambasady jest podany przyklad jak resume ma wygladac. Oczywiscie moje jest takie, ale ma dodatkowe sekcje:

Personal Profile

Education

Certification:

First Aid Certificate

Criminal Record Check (CRB)

Work Experience

Czy moje 'dodatkowe' sekcje takie jak Personal Profile czy Certification powinny zostac usuniete?

alex_jbo , skąd masz takie wytyczne odnośnie resume ?

Na tej stronie piszą coś innego :

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/resume.aspx

pkt nr 7 masz odpowiedz co do zwrotu kasy i wydania LOI :) i czy mozesz znow uczestniczyc

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/faq.aspx?lang=pol#pl-7

jest tez inna mozliwosc,poleciec na pare dni do Kanady,zalatwic numer SIN.,wrocic i skonczyc sprawe swoja

i znow mozesz wleciec na teren Kanady na tym pobycie.jedynie czas Ci leci ..

a jesli nie wyslesz papierow -zrezygnujesz to ktos z oczekujacych dostanie Twoje miejsce .

Dzieki za pomysł z wyrobieniem SIN i powrotem do Polski to jest dobra opcja dla mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marv co do CV to co innego jest dla IEC a co innego dla np pracodawcy ,,podalem kiedys CV do IEC a alex znalazla inne ;) dlatego to wstawila.zapytala sie

mozesz tez opoznic wysylanie papierow-formularzy i moze sie zmiescisz w czasie .

co do karty to placa ludzie kartami visa,master card,maestro o przechodzi.

Masz chyba w wiadomosci podane debet card-credit,zobacz czy masz taka mozliwosc takiej oplaty .czy nie masz nic poblokowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Marv,

Ja tak sie pytalam czy Resume ma byc DOKLADNIE slowo w slowo tak jak na stronie czy moze byc moje Resume, ktore obecnie uzywam. Wiadomo ze moje resume ktore wysylam do potencjalnych pracodawcow nie bedzie zawieralo np. mojego adresu. I bedzie mialo Personal profile gdzie opsuje jakiej pracy i dlaczego szukam.

Do IEC aplication dopasowalam moje resume do wzoru pokzanego na stonie.

alex_jbo , skąd masz takie wytyczne odnośnie resume ?

Na tej stronie piszą coś innego :

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/resume.aspx


Dzieki za pomysł z wyrobieniem SIN i powrotem do Polski to jest dobra opcja dla mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęła mi się wątpliwość odnośnie adresu w resume. Jeśli w resume adres napisałam po polsku tzn. ul.Uliczna 2/8, 55-883 Mijescowość, to czy mogą odrzucić mi wniosek? Numer domu i numer mieszkania oraz nazwa ulicy i kod pocztowy zgadzają się z tym, co podałam we wniosku, z tym, że nazwa ulicy jest pisana we wniosku bez polskich znaków no i numery mają inną kolejność 2 Uliczna 8. Chyba nie powinni mi zarzucić, że podałam inny adres? W zasadzie taka jest zasada, że adresy zostawia się w oryginale.

Pytanie może głupie, ale mam paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...