Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ida zmiany

http://www.newswire.ca/en/story/1335849/offering-express-entry-to-qualified-economic-immigrants-actively-recruiting-talented-newcomers-for-the-benefit-of-canada-s-economy

dlatego tez nalezy miec to na uwadze ze to co ktos ma-zalatwial ,za pare miesiecy bedzie,jest nie aktualne z jego historii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstępie chciałem podziękować wszystkim użytkownikom tego forum a zwłaszcza sly6 , dzięki podanym przez was informacją bez trudu znalazłem się na liście 625 szczęśliwców , każde moje pytanie zawsze znajdowało rzeczową i uprzejmą odpowiedź za co jestem wdzięczny

Pomimo chęci wyjazdu może się okazać że będę zmuszony z niego zrezygnować , z powodu opóźnienia oddaniu mojej pracy , spotkała mnie konieczność nadrabiania różnic programowych co może oznaczać że będę musiał jeszcze rok spędzić w Polsce :- (

Studia są dla mnie ważniejsze i chce je wreszcie zamknąć , zastanawia mnie ile czasu mogę maksymalnie opóźnić wyjazd do Kanady z aplikacją z tego roku ?

Jeśli mam czas 3 miesiące na uzupełnienie dokumentów po akceptacji a potem rok na wyjazd od czasu otrzymania Letter of Introduction to istnieje szansa że w czerwcu 2015 będę wciąż miał prawo wjazdu do Kanady ?

Jeśli będę chciał dobrowolnie zrezygnować z programu to niezależnie od tego kiedy to zrobię moje miejsce dostanie się komuś w kolejce oczekujących prawda ?

Gdybym na przykład uzupełnił przed upływem 3 miesięcy wszystkie potrzebne dokumenty to wciąż mógłbym zrezygnować z udziału w programie i otrzymać zwrot pieniędzy pod warunkiem że Letter of Introduction zostanie mi jeszcze nie wystawiony ?

W jaki sposób mogę dobrowolnie wycofać aplikację ?

Czy rezygnacja z programu może w jakiś sposób negatywnie wpłynąć na kolejną próbę ?

Czy osoby które wypełniały w zeszłym roku musiały w tym roku wypełniać dodatkowe rubryki związane z ponownym startem w programie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt nr 7 masz odpowiedz co do zwrotu kasy i wydania LOI :) i czy mozesz znow uczestniczyc

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/faq.aspx?lang=pol#pl-7

jest tez inna mozliwosc,poleciec na pare dni do Kanady,zalatwic numer SIN.,wrocic i skonczyc sprawe swoja

i znow mozesz wleciec na teren Kanady na tym pobycie.jedynie czas Ci leci ..

a jesli nie wyslesz papierow -zrezygnujesz to ktos z oczekujacych dostanie Twoje miejsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was płacił przez pocztę? Chcę dzisiaj tak zapłacić, ale nie wiem, jak rozwiązać problem ze skanem potwierdzenia. To co dostaje się na poczcie to taka zółta odbitka tego różowego formularza (różowy zostaje na poczcie). Najczęściej ta odbitka jest bardzo niewyraźna. Obawiam się, że jak ją zeskanuję, to nic nie będzie widać. Nie wiem, jak rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K, dostalam dzis potwierdzenie, iz otrzymano moje $150 i dokumenty. Teraz mam czekas 14 dni na ich odpowiedz czy przejde do 2 etapu. Jak idzie pozostalym uczestnikom IEC?

u mnie poki co wszystko zgodnie z planem :) jestem po drugiej wiadomosci, a status eligibility assessment - In Progress :)

Czy ktoś z was płacił przez pocztę? Chcę dzisiaj tak zapłacić, ale nie wiem, jak rozwiązać problem ze skanem potwierdzenia. To co dostaje się na poczcie to taka zółta odbitka tego różowego formularza (różowy zostaje na poczcie). Najczęściej ta odbitka jest bardzo niewyraźna. Obawiam się, że jak ją zeskanuję, to nic nie będzie widać. Nie wiem, jak rozwiązać ten problem.

a nie lepiej jednak zapłacić elektronicznie, co zajmuje 2 minuty :)) Jesli masz tylko opcje poczty, to poproś aby zrobili pieczątke moziwie najczytelniej, a skan wykonać w najwyzszej rozdzielczości i kolorze oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak już wszyscy piszą to ja też się pochwalę. Udało mi się uzyskać ok. 170 miejsce, dostałakm już info o tym, że wpłynęły środki i czekam na kolejne wieści :) (mój chłopak też się dostał - ok. 190 miejsce)

Co do przelewu pocztą: @MisiaBella

Ja zrobiłam przelew kartą kredytową i dostałam tą infrmację w my message wczoraj około godziny 22.30 czasu polskiego. Mój chłopak poszedł na pocztę i wpłacił kasę na poczcie jakąś godzinę po moim przelewie. Zeskanował i wysłał druk. Do dziś, do tej godziny nie dostał info że wpłata wpłynęła. Czekamy jak to się potoczy, ale zapewne oni czekają aż dostaną przelew z poczty i będzie ok.

Co do kwitku- jest on czerwony, nawet jeśli jest mało wyraźny można zwiększyć mu kontrast w przeglądarce zdjęć microsoft albo można zainstalować np picassa. Ja zrobiłam w przeglądarce systemowej i wyszło idealnie wyraźnie.

Jeżeli problemem jest skaner- można zrobić zdjęcie np. dobrym aparatem.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pytanie i odpowiedź padła ze sto razy na tym forum, ale jeśli to nie problem chciałabym odświeżyć temat.

Orientuje się ktoś jakich mogą żądać dokumentów w 2 etapie?

- zaświadczenie o niekaralności (tłumaczone)- to wiem, ale co jeszcze.. ?

2. Upewniam się- bilety trzeba kupić w 2 strony przed wyjazdem czy mogę zakupić już później w Kanadzie bilet powrotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...