Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Przy rejestracji myCIC jest takie pytanie:
Do you have a family member who is a Canadian citizen or permanent resident?
Co jeśli mam wujka i kuzyna, którzy są stałymi rezydentami. Teoretycznie kiedy naciskasz family member, on Ci sugeruje, że tu chodzi o najbliższego partnera albo dzieci. Wolę się upewnić, żeby nie było yes or no?smile.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

MAM PROBLEM! POMOCY!!!!

Założyłam konto My CIC, mam user name, mam hasło, pytania zabezpieczające, wypełniłam tą ankietę "Come to Canada", gdzie mi wyszło że kwalifikuje się na IEC, zostałam skierowana do formularzy i dokumentów, z których niektóre już załączyłam. Ale nie dostałam personal checklist code. Nawet nie wiem, co to jest, gdzie tego szukać. Musiałam popełnić jakiś błąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia ,,co innego dolaczac podpisane formularze a co innego jak sie wysyla zgloszenie ,te papiery droga elektronicza

na pozwoleniu na prace nie masz wyszczegolnione co mozesz robic,ze masz badania lub tez nie ..a teraz idziesz do takiej pracy,pracujesz,starasz sie potem o przedluzenie pobytu,wpisujesz cos w papiery do urzedu i wychodzi ze nie mialas badania,Kanada to nie USA ze cos tam przejdzie ..Radze z tym uwazac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sytuacja opanowana! Już się zarejestrowałam, mam personal checklist code. Po wypełnieniu ankiety nie zawsze się wczytuje.

MAM PROBLEM! POMOCY!!!!

Założyłam konto My CIC, mam user name, mam hasło, pytania zabezpieczające, wypełniłam tą ankietę "Come to Canada", gdzie mi wyszło że kwalifikuje się na IEC, zostałam skierowana do formularzy i dokumentów, z których niektóre już załączyłam. Ale nie dostałam personal checklist code. Nawet nie wiem, co to jest, gdzie tego szukać. Musiałam popełnić jakiś błąd!


Sly, dzięki za odpowiedź. Już wiem o co chodzi z dokumentami.

Misia ,,co innego dolaczac podpisane formularze a co innego jak sie wysyla zgloszenie ,te papiery droga elektronicza

na pozwoleniu na prace nie masz wyszczegolnione co mozesz robic,ze masz badania lub tez nie ..a teraz idziesz do takiej pracy,pracujesz,starasz sie potem o przedluzenie pobytu,wpisujesz cos w papiery do urzedu i wychodzi ze nie mialas badania,Kanada to nie USA ze cos tam przejdzie ..Radze z tym uwazac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie odnośnie badania lekarskiego. Czy ktoś wie, albo wie gdzie można się dowiedzieć czy takie zaświadczenie jest potrzebne dla nauczycieli ESL? Chcialabym się starać o pracę nauczyciela osób dorosłych w prywatnych colleges w CAD. Moze ktoś coś wie na ten temat?

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze o tych nieszczęsnych formularzach. Na konkurencyjnym forum twierdzą, że formularz 1295 wypełnia się bez podpisu, waliduje się go tylko żeby dostać kod kreskowy.

Resztę formularzy trzeba wydrukować, podpisać i zeskanować. Załącza się podpisane ręcznie skany.

@Alex, dołączam się do twojego pytania. Mam też pytanie do Ciebie, czy jesteś angielskim nativem? Bo ja też chciałabym uczyć ESL, ale niektóre osoby stwierdziły, że nikt tam nie-nativa nie zatrudni, że wiozę drzewo do lasu w kraju, gdzie wielu rodowitych Kanadyjczyków-nativów robi teachers college i uczy języka angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiaBella - nauczyciel ESL nie musi byc Native Speaker! To wcale nie jest zasada, lecz zalezy od danego college i ich konkretnej decyzji. Nauczycieli j.angielskiego potrzeba wszedzie. To taka praca ktora mozesz wykonowyc gdzie chcesz. Ja jestem NS gdyz jezyka ang i pol nauczylam sie bedac dzieckiem w Canadzie - dlatego tu w UK ludzie czesta pytaja sie mnie skad jestem, gdyz mam US akcent, nie British a urode mam Polska :-P :-))

Misa - masz certyfikat nauczyciela ESL i ukonczone studia, doswiadczenie? Od tego najbardzioej zalezy (tak mi sie wydaje) czy uda nam sie dostac prace w CAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia : http://www.cic.gc.ca/english/information/medical/medexams-temp.asp

Na tej stronie jest mowa o Medical exam requirements for temporary residents (visitors, students and workers). Z tego co widze ani Polska ani UK nie sa na liscie panstw z ktorych jest wymagany medical check dla osob chcacych pracowac w CAD.

Jest tam wspomniany zawod nauczyciela ale tylko dla - teachers of primary or secondary schools, or other teachers of small children.

Mi osobiscie takze sie wydaje ze dla nauczyciela ESL takie badania nie beda konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alex

Tak, mi też się wydawało, że medical exam dotyczy tylko nauczycieli dzieci. W tej ankiecie nie było mowy o nauczycielach w collegach.

Jestem po anglistyce, na co dzień pracuję z językiem angielskim. Mam kilka lat doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego i w języku angielskim. Natomiast nie mam żadnego ceryfikatu nauczycielskiego np. typu CELTA. Po angielsku mówię z silnym brytyjskim akcentem (Anglicy dają się nabrać), ale nativem nie jestem. Angielski to mój drugi język.

W tamtym roku szukałam pracy dla nauczycieli ESL na jobbank i było mnóstwo ofert, gdzie nie wymagano żadnych certyfikatów nauczycielskich. Masz rację, że wymagania zależą od konkretnej szkoły.

Ty jesteś w jeszcze lepszej sytuacji, bo jesteś NS, myślę, że dużo przychylniej będą patrzeć na osobę urodzoną i wychowaną w Kanadzie, niż na Polkę z językiem angielskim jako drugim językiem.

Misia : http://www.cic.gc.ca/english/information/medical/medexams-temp.asp

Na tej stronie jest mowa o Medical exam requirements for temporary residents (visitors, students and workers). Z tego co widze ani Polska ani UK nie sa na liscie panstw z ktorych jest wymagany medical check dla osob chcacych pracowac w CAD.

Jest tam wspomniany zawod nauczyciela ale tylko dla - teachers of primary or secondary schools, or other teachers of small children.

Mi osobiscie takze sie wydaje ze dla nauczyciela ESL takie badania nie beda konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misa - z mojego doswiadczenia wiekszosc colleges wymaga CertTESOL, CELTA, Diploma, etc. + BA. Tylko takie ceryfikaty uprawniaja cie do nauczynia ESL na calym swiecie. Anglistyka to co innego. Wiem, ze w PL nauczyciele angielskiego sa po studiach - angistyce - ale poza PL taki dyplom...chyba nie wiele ma wspolnego z ESL. Nie wiem...ale na 100% CELTA, TESOL, TEFL to sa caryfikaty ktore klasyfikuja cie jako inetrnational ESL teacher. Oczywiscie sa tez rozne szczeble tych kwalifikacji. CertTESOL, DipTESOL, CELTA i tak dalej, im wyzej tym lepiej dla nauczyciela...dlatego tez ja sie wczesniej pytalam czy bedac na iEC mozna stara sie o student permit poniewaz chce podniesc moje kwalifikacje nauczyciela w CAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...